Barevná laserová tiskárna na doma

thcom

  • ***
  • 147
    • ICQ komunikátor - 968601
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Barevná laserová tiskárna na doma
« kdy: 16. 12. 2018, 06:51:32 »
Ahoj, pár stránek za týden, vzdy jsem kupoval Samsung, aie mám pocit,, že se nějak často kazí, koukám na Lexmark oki, mam se bát led?

Děkuji za náměty
« Poslední změna: 16. 12. 2018, 21:17:26 od Petr Krčmář »


Jimmy

Re:Barevná laserová tiskárna na doma, prosím o doporučení
« Odpověď #1 kdy: 16. 12. 2018, 19:28:23 »
Mám Xerox WorkCentre 6027 cca 1,5 roku a zatím bez problémů, nicméně 1,5 roku je krátká doba na hodnocení životnosti. Přestalo mě bavit řešit zasychající inkoust u jiných domácích tiskáren, takže zatím maximální spokojenost.

Re:Barevná laserová tiskárna na doma, prosím o doporučení
« Odpověď #2 kdy: 16. 12. 2018, 20:22:10 »
Ja som si kupil niekedy v roku 2015 (2016?) tlaciaren Xerox WorkCentre 6025 a stale funguje skvele. Ovladace su bezproblemove. Ale netlacim prilis vela, mozno niekolko desiatok stranok mesacne. V 2017 som ju odporucil aj kolegovi a tiez je velmi spokojny.

gofi

Re:Barevná laserová tiskárna na doma, prosím o doporučení
« Odpověď #3 kdy: 16. 12. 2018, 20:29:20 »
toto nie je cista tlaciaren ale multifunkcna so scannerom

HP LaserJet Pro 100 color MFP M175nw
* tlacim 1-20 stran mesacne
* mam ju uz +-6 rokov
dovod kupy: automaticky podavac dokumentov na scanner - skenujem tak 15-50 stran mesacne naraz a som lenivy ich nakladat po jednom

MasoxCZ

Re:Barevná laserová tiskárna na doma
« Odpověď #4 kdy: 17. 12. 2018, 08:24:37 »
Mě se na gigacomputer.cz (dnes po odtržení terastore.cz) povedlo za 15 stovek koupit fungl novou skladovou Dell c1660w. Má to USB a 802.11n wifinu, dají se koupit tonery jen sypaný + čipy po asi 150,- s DPH. Startovací tonery vydržely cca 400 celostránkových fotek na A4, přičemž plná má deklarovanou vydatnost 1500 stran, a vypadá to že to bude víc. Tisknu hodně málo, takže ještě nemám celkem ani tisícovku stran, takže těžko hodnotit životnost mechaniky.
Co se týče obslužnosti, tak ke všemu se dobře může a kazety se vysouvají do boku; narozdíl třeba od Minolty, která je má v karuselu a výměna je následně čarodějnictví k posrání.

Je to prcek s minimálním půdorysem, takže má tři nevýhody:
- když tiskneš tak málo jako já, chce to vyndavat papíry a zavírat podavač, jinak se ti tam bude prášit a prach se do papíru zapeče
- podavač a podpěra papíru ve výstupu jsou výklopný, takže ti je prckové okamžitě ulomí
- nemá obracečku, takže duplex pouze ruční

Jinak co máme u zákazníků třeba LEDkový OKI-C310dn, tak ty jedou roky bez problémů a jen se do nich leje nafta ... co to kecám, strkají tonery a občas je potřeba z nich vyfoukat papírovej prach kompresorem; jejich hlavní nevýhodu vidím v tom, že na stole zabírají 2x víc místa než ten domácí Dell.

A co se týče Samsungů... černobílých tuším 2160L mám mezi lidma asi 20, a nikdo s nimi neměl nikdy problém ani pod windows, ani pod linuxem. Takže bych se jich (narozdíl od SSD) fakt nebál.


agent

Re:Barevná laserová tiskárna na doma
« Odpověď #5 kdy: 17. 12. 2018, 10:02:18 »
Mám doma od roku 2014 HP Color LaserJet MFP M176n, jedu za tu dobu asi 4. tonery a vcelku spokojenost.
Jediné, s čím bojuju, je barevná věrnost tištěných fotografií - bývá to opravdu hodně mimo - nevím, jestli je to neoriginálními tonery, nebo není šance to doladit už z principu.

boha

Re:Barevná laserová tiskárna na doma
« Odpověď #6 kdy: 17. 12. 2018, 18:17:22 »
Presne tak, koupit OKI nebo Lexmark a jeste hur nekomu to doporucovat. To neni od nikoho opravdu vubec pekny.
Xerok je volba, jiz nekolikrat zminena. HP mel dobry tiskarny, ale dnes uz nejsou co bejvavalo. Samsung tiskovou divizi koupilo take HP. Dell neni vyrobce, jen preznackovavac.
Pokud "levnejsi" laser, sel bych jedine do Xeroxu.

Mnoholete zkusenosti s tiskovymi reseni pro firmy od malych po velke korporace.

dustin

Re:Barevná laserová tiskárna na doma
« Odpověď #7 kdy: 18. 12. 2018, 09:23:03 »
Pár let mám doma již zmiňovaný Xerox Workcenter 6025, v linuxu po síti OK, neznačkové tonery kupuji v miroluku, funguje. Má to pár omezení - např. skenování jen přes SMB do nasdíleného adresáře po síti, ale dá se. Konečně roky neřeším zaschlý inkoust...

thcom

  • ***
  • 147
    • ICQ komunikátor - 968601
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Barevná laserová tiskárna na doma
« Odpověď #8 kdy: 18. 12. 2018, 14:38:01 »
Díky, že se diskuze trochu probrala. Už jsem měl v alze v košíku oki, líbilo se mi, že má 1 GB ram

Dle vašich rad to vidím na xerox, musím pohledat, na alze je malá nabídka

Milan

Re:Barevná laserová tiskárna na doma
« Odpověď #9 kdy: 18. 12. 2018, 15:29:44 »
Pár let mám doma již zmiňovaný Xerox Workcenter 6025, v linuxu po síti OK, neznačkové tonery kupuji v miroluku, funguje. Má to pár omezení - např. skenování jen přes SMB do nasdíleného adresáře po síti, ale dá se. Konečně roky neřeším zaschlý inkoust...

Ja tedy mam jenom cernobilou Xerox Workcenter 3025, ale funguje mi vse, vcetne scanovani s automatickym podavacem a nemusim pro to pouzivat SMB, jde to primo (jakoukoliv) scanner aplikaci pres SANE.

dustin

Re:Barevná laserová tiskárna na doma
« Odpověď #10 kdy: 18. 12. 2018, 17:17:28 »
U 6025 jsem sane po síti ani USB nerozchodil, jinak bych mu samozřejmě dal přednost http://www.abclinuxu.cz/poradna/hardware/show/406638. Ale možná jsem něco dělal blbě. Pokud to najdeš na netu, budu rád. Já jsem nic nenašel. Ani výrobce tento režim nikde nezmiňuje.

Technik Tom

Re:Barevná laserová tiskárna na doma
« Odpověď #11 kdy: 18. 12. 2018, 19:30:12 »
Já bych to nadšení pro Xerox trochu krotil.
Každá barevná tiskárna má toner, fotoválce a belt, z kterého se přenáší nanesený obraz na papír.
( úplně nejzoufalejší tiskárny mají válec jen jeden a tonery se v karuselu postupně k němu natáčí ).
Pro ty zmiňované Xeroxy seženete jen toner = nádobka s práškem a čipem.
Válec jako spotřebák se neprodává - takže šup s tiskárnou do servisu.
Některé OKi zas mají jednotku všech válců dohromady - problém s jedním = výměna celé jednotky 4 válců s odpovídající cenou.
Dle mého je nejvýhodnější systém kazet jako má Canon a HP ( které mechaniky od Canonu kupuje ).
S výměnou kazety máte vše podstatné pro kvalitu obrazu opět nové a i laik dokáže detekovat případnou vadnou kazetu.
Repasy bez problémů.
Canon má teď dokonce na většinu modelů připadajících v úvahu prodlouženou záruku 3 roky.
U multifunkcí skenování do sdílené složky, takže ovladače netřeba.

Logik

  • *****
  • 1 022
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Barevná laserová tiskárna na doma
« Odpověď #12 kdy: 18. 12. 2018, 22:54:13 »
Vcelku dobrý zkušenosti, ale s malým vzorkem, mám s tiskárnama Brother.
Jedna tiskárna slušně zatížená (potiskla tak 15.000 stran), jedna málo, a obě
bez problémů a s levnejma tonerama.

Doma mám dražší canony (toner na 6000 stran apod.), nejprve ČB a teď
barevnej a zatím spokojenost, ale tisknu málo. Ale na tisk fotek to není....

Mirek

Re:Barevná laserová tiskárna na doma
« Odpověď #13 kdy: 01. 01. 2019, 11:11:52 »
Díky, že se diskuze trochu probrala. Už jsem měl v alze v košíku oki, líbilo se mi, že má 1 GB ram

Dle vašich rad to vidím na xerox, musím pohledat, na alze je malá nabídka
Tak co jsi nakonec vybral a jak jsi spokojený? Pochlub se :-)

brk

Re:Barevná laserová tiskárna na doma
« Odpověď #14 kdy: 01. 01. 2019, 14:32:51 »
Jediné, s čím bojuju, je barevná věrnost tištěných fotografií - bývá to opravdu hodně mimo - nevím, jestli je to neoriginálními tonery, nebo není šance to doladit už z principu.

To je relativně časný problém recyklovaných/neoriginálních tonerů. Stačí, že jeden ten tonerový prášek má trochu jiný odstín, než s čím ta tiskárna počítá a už je to ujeté do nějakého odstínu. Když je i mírně jiný odstín u všech tří tonerů, tak už je to zabité úplně. Lezou z toho nesmysly. U textu, kde chceš občas zvýraznit nějaké slovo, tak asi ok, ale pokud tím chceš tisknout i fotky, tak určitě jen originály.