Boot Linuxu z druhého SSD

Honza

Re:Boot Linuxu z druhého SSD
« Odpověď #15 kdy: 19. 12. 2018, 18:51:24 »
Tak jsem to nevydržel a vytáhnul 1. SSD s WIN.
Znuvu nainstaloval linux na 2. SSD a po instalaci: "NO BOOTABLE DEVICE"  :-\ :-\
2. SSD nebylo opět v bootmenu vidět.
Myslím si, že by toto mohlo pomoc:
https://youtu.be/cVbUrzYD8PE?t=26
ale nikdy jsem nic takového nedělal a nevím co to udělá. Nechci to dělat, dokud nedostanu požehnání od někoho. zkušenějšího  ;)

Nevíte někdo co je to zač?


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Boot Linuxu z druhého SSD
« Odpověď #16 kdy: 19. 12. 2018, 19:07:25 »
Tak jsem to nevydržel a vytáhnul 1. SSD s WIN.
Znuvu nainstaloval linux na 2. SSD a po instalaci: "NO BOOTABLE DEVICE"  :-\ :-\
2. SSD nebylo opět v bootmenu vidět.
Myslím si, že by toto mohlo pomoc:
https://youtu.be/cVbUrzYD8PE?t=26
ale nikdy jsem nic takového nedělal a nevím co to udělá. Nechci to dělat, dokud nedostanu požehnání od někoho. zkušenějšího  ;)

Nevíte někdo co je to zač?
tam vybira duveru v shim efi binarku, kterou ty nemas, ty mas (resp. mel bys tam mit) grub efi binarku ktera je podepsana/duverna...

muzes zkusit vypnout SecureBoot, nebo lepe/snadneji nainstalovat normalni distro, napr. Xubuntu 18.04 64bit a uvidis zda to bude bootovat ok...
jak bylo receno, musis z USB startovat v rezimu EFI, poznas to ze je pouzit Grub, cerne pozadi, bile pismo, v ramecku, resp. vypadajici +- takto

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:BOOT 2. SDD (LINUX)
« Odpověď #17 kdy: 19. 12. 2018, 19:09:54 »
Do linuxu nemůžu nabootovat
a WIN 10 chci zachovat tak jak to mám
ano, to prvni je aktualne problem,
ale to druhe NE, prave rada pouzit Grub znamena NECHAT W10 tak jak jsou, akorat tento misto rady Grub+Chainloader, bych nechal jen Grub+NormalniDistro, to totiz kdyz generuje nabidku Grub a najde na disku/diskach jinej OS, tak ho prida do sve nabidky, pak bys tedy mel v BIOSu vybran primarni boot Grub, ten by ti zobrazil vzdy nabidku kde bys vybral Linux nebo Windows...