Marže personálních agentur

Marek

Marže personálních agentur
« kdy: 15. 12. 2018, 17:55:23 »
Ahojte, viete mi niekto povedat kto pracoval / pracuje / ma znameho ktory pracuje / ktory pracoval v personalnej agenture ktora dohadzuje freelancerom zakazky, v akej vyske sa pohybuju marze tychto agentur? Prave mi bol dojednany kontrakt za 280 eur/MD co uz ta sama suma ako taka ktoru mi bude personalka vyplacat je velka. Za co teda su schopni ma predat ak sa im to vyplati?
« Poslední změna: 15. 12. 2018, 21:52:22 od Petr Krčmář »


Medo

Re:Marza personaliek
« Odpověď #1 kdy: 15. 12. 2018, 19:25:31 »
Nestretol som sa s nizsou "zakladnou" sadzbou 35 eur bez dph * 8h (man day), a to mimo BA.

Cize, to co ti agentura ponukla je bezna taxa, a kedze v IT je nedostatok ludi, tipnem si, ze si zobrala kludne cca 1/3 navrch.

Ber to tak, ze agentura ma alebo dopredu stanoveny limit, alebo proste nadstreli a caka ci to zakaznik zozberie.
Ak ano, zaryzuje, ak nie, ma rezervu ist dolu.

Dave

Re:Marza personaliek
« Odpověď #2 kdy: 15. 12. 2018, 19:26:22 »
Nevím jestli to běžně prezentuje. Ale třeba na aiteq.jobs, kde je to transparentní, tak inzerují, že si berou 10-20 % z toho za kolik tě prodávají. Ale nemám osobní zkušenost

Mirek

Re:Marza personaliek
« Odpověď #3 kdy: 16. 12. 2018, 09:06:26 »
...z toho za kolik tě prodávají.

No, není to nádhera, nechat se prodávat?

xui

Re:Marže personálních agentur
« Odpověď #4 kdy: 16. 12. 2018, 09:27:46 »
Nikdy bych nešel přes personalku.
Vždycky jsem si sám našel práci.


neruda

Re:Marže personálních agentur
« Odpověď #5 kdy: 16. 12. 2018, 09:53:41 »
Nikdy bych nešel přes personalku.
Vždycky jsem si sám našel práci.

to takhle chces pracovat treba pro banku, prijdes na vratnici a tak se zeptas, jestli te nechteji

Marek

Re:Marže personálních agentur
« Odpověď #6 kdy: 16. 12. 2018, 10:59:24 »
Suhlasim. Tiez som povodne chcel si hladat projekty sam, ale ukazalo sa, ze firmy nie velmi radi uzatvaraju nove zmluvy s inymi firmami, nech su na to dovody akekolvek. Takze ovela lahsie je sa tam dostat cez personalku s ktorymi uz zmluvy maju.

Kit

Re:Marže personálních agentur
« Odpověď #7 kdy: 16. 12. 2018, 12:21:50 »
Je třeba si uvědomit, že ta agentura dělá pro tebe nějakou službu, kterou nemůže dělat zdarma. Pokud si za to bere provizi zmíněných 10-20 %, tak je to velmi slušné. Je však hodně agentur, které tak slušné nejsou.

Aaa

Re:Marže personálních agentur
« Odpověď #8 kdy: 16. 12. 2018, 13:47:03 »
Já bych na to šel jinak.
Zamyslel bych se, kolik chci dostat, a pracoval bych pro toho, kdo mi to dá. Napřed bych šel za bankou, a když bych nepochodil ani v ní, ani v jiné bance, řekl bych si o stejnou částku personálce.
Pokud si ta personálka dokáže vyjednat víc peněz, než kolik chci dostat, je to jejich skill. Pokud nedokáže, tak se prostě nedohodnem. Tím z otázky placení personálce udělám problém někoho jiného.

xhamsterr

Re:Marza personaliek
« Odpověď #9 kdy: 16. 12. 2018, 17:38:26 »
...z toho za kolik tě prodávají.

No, není to nádhera, nechat se prodávat?
... a osvc se neprodava?

technomaniak

Re:Marže personálních agentur
« Odpověď #10 kdy: 17. 12. 2018, 12:34:36 »
Suhlasim. Tiez som povodne chcel si hladat projekty sam, ale ukazalo sa, ze firmy nie velmi radi uzatvaraju nove zmluvy s inymi firmami, nech su na to dovody akekolvek. Takze ovela lahsie je sa tam dostat cez personalku s ktorymi uz zmluvy maju.

Dost často je to pro to, že ten kdo rozhoduje o outscourcingu je většinou i tichý společník firmy která outsourcuje. Slušně to totiž nese a riziko prakticky nulové.

jpu

Re:Marže personálních agentur
« Odpověď #11 kdy: 19. 12. 2018, 22:38:50 »
To mate tak, personalky su pasaci a vy ste ich kur*y. Take mnozstvo personalnych agentur, ktore ponukaju IT job je nehorazne mnozstvo. Az mi to pride ako nonsens a kazdy sa chce prizivit. Dobre platena praca v IT sa da najst aj bez agentury. Nehovoriac o tom, ze v zmluvach maju klauzuly, ze nemozte robit pre danu spolocnost rok a viac. Kludne sa moze stat, ze firma ponuka pracu za pekne peniaze, ale budete na projekte kde to totalne hori a potrebuju cloveka na hasenie a po skonceni projektu ukoncia spolupracu, lebo ste drahy. Cez agenturu je to pohodlne, ale vacsinou su to srackove joby

Re:Marže personálních agentur
« Odpověď #12 kdy: 19. 12. 2018, 23:39:09 »
...potrebuju cloveka na hasenie a po skonceni projektu ukoncia spolupracu, lebo ste drahy.
Ja toto beriem ako vyhodu, lebo tym zvysuju hornu hranicu pre zamestnancov a spolupracovnikov mimo agentury. Staci si opytat o trosku menej ako pyta agentura a mate isty job za skvele peniaze a este aj firma je rada, ze usetrila.

abc

Re:Marže personálních agentur
« Odpověď #13 kdy: 20. 12. 2018, 01:50:40 »
Nepletete si nahodou pojmy?
Personalni agentura shani zamestnance na TPP a nezabyva se kontraktormi

jpu

Re:Marže personálních agentur
« Odpověď #14 kdy: 20. 12. 2018, 06:17:03 »
To uz davno neplati