Vzdálená plocha a deaktivace monitoru

Vzdálená plocha a deaktivace monitoru
« kdy: 17. 01. 2024, 15:17:34 »
Když si magic packetem probudím PC, tak bych potřeboval zhasnout monitor a pracovat na vzdálené ploše. Šlo by to nějak?


Re:Vzdálená plocha a deaktivace monitoru
« Odpověď #1 kdy: 17. 01. 2024, 17:38:15 »
a nieco taketo nefunguje?
xset -display :0.0 dpms force off
len neviem, ako sa to sprava, ked hybes s mysou. Na notebooku som to riesil tlacidlom pre zapnutie/vypnutie displeja, a vtedy ostal vypnuty.

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vzdálená plocha a deaktivace monitoru
« Odpověď #2 kdy: 17. 01. 2024, 18:09:20 »
Pokud vzdalena plocha prezije zmenu konfiguraci monitoru, tak si nakonfiguruj VIRTUAL-1 s danym rozlisenim a HDMI-1 dej jako --off.

Neco jako tady - https://github.com/pavlobu/deskreen/issues/42
(zde pouzivaji nezapojeny vystup)

Re:Vzdálená plocha a deaktivace monitoru
« Odpověď #3 kdy: 17. 01. 2024, 18:50:15 »
Chlapi díky, ale já bych to potřeboval do Windows, do kterých se připojuji přes VNC. Vím, že jsem to nenapsal, ale umístil jsem do této sekce.

Re:Vzdálená plocha a deaktivace monitoru
« Odpověď #4 kdy: 17. 01. 2024, 20:00:22 »
Chlapi díky, ale já bych to potřeboval do Windows, do kterých se připojuji přes VNC. Vím, že jsem to nenapsal, ale umístil jsem do této sekce.

Tak to máš smolíka pacholíka. Při připojení přes VNC / UltraViewer / TV / NoMachine se připojuješ ke konzoli, tedy stejně jako bys u toho seděl a tedy je vidět, co na monitoru děláš.
Pokud bys chtěl, aby aspoň nic vidět nebylo, musíš přes RDP, tedy to musí být Windows Pročka nebo Server, eventuálně přes registry ohnuté Home, aby ti server RDP fungoval (nedoporučuju, pokud fakt velmi dobře nevíš co děláš). V tom případě se to bude tvářit, jako by konzole byla zamčená, ale dokud budeš něco dělat, monitory budou svítit, i když zamčené.
Další možnost je (jak už tu bylo zmíněno) si ten stroj na práci pustit jako virtuálku. Na Pročkách / Serveru je nejjednodušším řešením HyperV, na Home edici VirtualBox. V obou případech pro připojení po síti potřebuješ buď virtuálce nastavit síťový adaptér tak, aby dostala vlastní IP adresu, nebo správně nakonfigurovat NAT virtuálního switche, aby ses na tu virtuálku dostal (což je podstatně snazší na VirtualBoxu), nebo si na ni nainstalovat SW pro dálkový přístup, který tě tam pustí přes veřejnou proxy (RealVNC / UltraViever / TeamViewer).
A samozřejmě otevřít příslušné porty na aplikačním firewallu.
« Poslední změna: 17. 01. 2024, 20:04:15 od Marek Staněk »


Re:Vzdálená plocha a deaktivace monitoru
« Odpověď #5 kdy: 17. 01. 2024, 20:04:17 »
RealVNC to umi.

Co delaji Smolici pacholici s jinymi prichutemi VNC, nevim.

M_D

  • ****
  • 319
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vzdálená plocha a deaktivace monitoru
« Odpověď #6 kdy: 17. 01. 2024, 20:24:17 »
NoMachine Desktop to umí také (volba EnableScreenBlanking=1).

Re:Vzdálená plocha a deaktivace monitoru
« Odpověď #7 kdy: 17. 01. 2024, 20:45:58 »
Chlapi díky, ale já bych to potřeboval do Windows, do kterých se připojuji přes VNC. Vím, že jsem to nenapsal, ale umístil jsem do této sekce.
Svého času, když jsme používal Teamviewer, tak tu funkci měl (udělat černou plochu, když se tam někdo hrabe vzdáleně). Hádám, že to tam asi zůstalo, ale mně se moc nelíbily ty licenční podmínky a to, že každou chvíli TV držkoval, že to vypadá na komeční použití, tak jsem to přestal používat.
Vzdálenou plochu jsem nikdy ztmavit nepotřeboval, a když, tak prostě klasický RDP, ten to má tak nějak "by design", že vzdálený stroj při připojení zamkne.

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vzdálená plocha a deaktivace monitoru
« Odpověď #8 kdy: 17. 01. 2024, 21:12:27 »
Ja zkousel to ohejbani RDP, at povoli vicero uzivatelu na W10PRO - projekt/nastroj se jmenuje RDP wrapper * - jiste, neni to VNC protokol, ale RDP.. ale na tom snad nesejde, hlavne kdyz to tunelujes ve VPN.

Pohodlne umoznuje pustit NEZAVISLOU session, takze nehrabe vubec na fyzickej grafickej vystup - ten zustane tak, jak byl (zamcenej, s login screenem, odemcenej.. atd).

*) https://github.com/stascorp/rdpwrap (mozna existuje nejaky novejsi fork)

jjrsk

  • ****
  • 349
    • Zobrazit profil
Re:Vzdálená plocha a deaktivace monitoru
« Odpověď #9 kdy: 17. 01. 2024, 22:02:31 »
Chlapi díky, ale já bych to potřeboval do Windows, do kterých se připojuji přes VNC. Vím, že jsem to nenapsal, ale umístil jsem do této sekce.

Zadnyho smolika nemas ...

Kód: [Vybrat]
powershell (Add-Type '[DllImport(\"user32.dll\")]^public static extern int SendMessage(int hWnd, int hMsg, int wParam, int lParam);' -Name a -Pas)::SendMessage(-1,0x0112,0xF170,2)

Re:Vzdálená plocha a deaktivace monitoru
« Odpověď #10 kdy: 17. 01. 2024, 22:41:31 »
a zapnes ho tym istym, len na konci miesto 2 das -1

Re:Vzdálená plocha a deaktivace monitoru
« Odpověď #11 kdy: 17. 01. 2024, 23:23:19 »
Děkuji za všechny podněty a brzo je vyzkouším a něco si vyberu.
Ten powershell jsem si na jedněch Windows vyzkoušel hned a monitor zhasne, akorát jsem ho rozsvítil lokálním pohybem myši, což se asi při vzdáleném ovládání nestane.
RealVNC takovou funkci má, ale zjistil jsem, že použité UltraVNC má asi něco podobného. Ona se ikona pro "blank monitor" objeví, až je tato funkce povolena na serveru.
K Teamvieweru jsem se zatím nedostal.

Re:Vzdálená plocha a deaktivace monitoru
« Odpověď #12 kdy: 18. 01. 2024, 10:08:57 »
U toho powershell příkazu se monitor rozsvítí i při vzdáleném ovládání.
Zůstanu u možnosti přímo toho UltraVNC viz. típnutý obrázek.