Práce Linux administrátora

.

Re:Práce Linux administrátora
« Odpověď #75 kdy: 19. 12. 2018, 12:59:40 »
Pravděpodobnost, že si lepší připravíte sám, určitě existuje, nakonec nikdo vás nezná lépe než vy sám, ale praxe to příliš nepotvrzuje. A že vám ho připraví zaměstnavatel, tak to už stojí úplně na vodě.
No, když se vrátíme ke smyslu věty, na kterou jsi reagoval, měl bych na tebe dvě otázky:

1. Kolik procent bys tak tipoval, že ti v hlavě z toho pečlivě sestaveného curricula zůstane po deseti letech, co jsi ze školy odešel?

2. To "praxe to příliš nepotvrzuje" umíš něčím doložit, nebo je to tvůj dojem/životní zkušenost? (Konstatovat svou životní zkušenost je OK, ale mělo by být jasné, jestli se bavíme o ní nebo o doložitelných faktech)
1. U mně je to odhadem 1 % (po více než 10 letech). Do určité míry je to dáno i tím, že jsem dělal školu lehce mimo obor, takže s polovinou předmětů se nyní úplně míjím. Přesto studium na VŠ považuji za to nejlepší, co jsem mohl na začátku získat. Mnoho lidí si plete VŠ s učebním oborem, cílem VŠ by nemělo být naučit konkrétní znalosti. Ten smysl toho curricula není v obsahu, ale posloupnosti, rozsahu, podání a aplikaci. Pokud by šlo jen o obsah, mohu číst knihy z knihovny jednu po druhé a mám to.

2. Můj dojem a životní zkušenost. Po tvém zpřesňujícím dotazu bych to explicitně zúžil na ČR, jinde nemám dostatek kontaktů a informací. To neznamená, že neznám nebo jsem nepotkal pár geniálních selfmademanů a ne úplně málo velice úspěšných středoškoláků, ale v celkovém rozsahu to byly téměř zanedbatelné počty.

Ale ono to dnes začíná být skoro jedno. Pokud vezmeme čistě obor IT (ale platí to i obecně), dnes je potřeba kontinuální vzdělávání. Problém našeho středního školství je, že vás na toto nepřipraví. S větším důrazem na samostatnou práci se většina lidí potká až na VŠ (čest výjimkám). A nezanedbatelným benefitem je také studium v zahraničí (erasmus). Dle mého názoru, jen ten rok v zahraničí vydá za těch 5 let praxe, i kdyby už pak tu školu ten člověk nedostudoval.


Re:Práce Linux administrátora
« Odpověď #76 kdy: 19. 12. 2018, 13:10:40 »
Ten smysl toho curricula není v obsahu, ale posloupnosti, rozsahu, podání a aplikaci. Pokud by šlo jen o obsah, mohu číst knihy z knihovny jednu po druhé a mám to.
Takže stačí číst skripta ve správným pořadí ;)

2. Můj dojem a životní zkušenost.
Ok, takže "praxe to příliš nepotvrzuje" si přepisuju na "jestli to jde, to nevím" :)

Re:Práce Linux administrátora
« Odpověď #77 kdy: 19. 12. 2018, 13:10:50 »
Čehože se to mám držet?
Kopita. To je něco jako kopyto, ale měkčí.


Izidor Kopecki

Re:Práce Linux administrátora
« Odpověď #78 kdy: 19. 12. 2018, 13:28:46 »
Čehože se to mám držet?
Kopita. To je něco jako kopyto, ale měkčí.
Pak se divíš, že se lidi dívají na absolventy sociologie apod. s despektem...

.

Re:Práce Linux administrátora
« Odpověď #79 kdy: 19. 12. 2018, 13:39:20 »
Ten smysl toho curricula není v obsahu, ale posloupnosti, rozsahu, podání a aplikaci. Pokud by šlo jen o obsah, mohu číst knihy z knihovny jednu po druhé a mám to.
Takže stačí číst skripta ve správným pořadí ;)
Někomu to stačit může, i když mu tam asi bude chybět podání a aplikace (pak bychom totiž mohli zrušit přednášky). Jestli to bude stačit tobě netuším.


Re:Práce Linux administrátora
« Odpověď #80 kdy: 19. 12. 2018, 17:33:57 »
Pak se divíš, že se lidi dívají na absolventy sociologie apod. s despektem...
Tak to už si teda hodně taháš z paty :))))

Jestli to bude stačit tobě netuším.
Já už mám jaksi dostatečně splněno, takže to naštěstí nemusíme řešit :)

m.

Re:Práce Linux administrátora
« Odpověď #81 kdy: 20. 12. 2018, 20:30:22 »
Mej na pameti, ze ted je pro zamestnance na trhu prace abnormalne dobra situace. To nebude trvat vecne. Proto je vzdycky dobre mit nejaky trumf v rukavu. A VS je na tohle zrovna docela dobra.

tiskar

Re:Práce Linux administrátora
« Odpověď #82 kdy: 12. 01. 2019, 13:02:53 »
Tie co vysokoskolsky papir vyzaduju to budu hlavne korporaty s open space  :P.
Nebo statni zamestnanci jako urednici, vojaci, policajti a podobni ... ta lepsi mista s vysluhama :P