Autor u zprávičky na hlavní stránce, cislo 2

K>

Autor u zprávičky na hlavní stránce, cislo 2
« kdy: 14. 12. 2018, 12:54:00 »
Ahoj, byl by problém zobrazovat autora i u zpráviček na hlavní stránce stejně jako je to u článků?

Vedlejší vlákno je zamčené, diskuze se stočila na Ježkovinu. Já bych ale rád řešil samotné téma, neboli jestli redakce zavede zobrazování autora u zpráviček.

A ano, důvod je že si chci vybírat od koho zprávičky/články budu číst, protože chci dát redakci jasně najevo, které autory mám rád a které ne. A doufám že to tak udělá více lidí.

Druhá varianta je hodnotit články.


Re:Autor u zprávičky na hlavní stránce, cislo 2
« Odpověď #1 kdy: 14. 12. 2018, 15:29:00 »
Začnu odzadu: hodnocení článků a zpráviček jsme tu měli, ale nefungovalo to. Lidé hodnotili obsah, ne formu. Článek typu: „Firefox zavírá zdrojové kódy“ dostane pekelné hodnocení, protože ta zpráva samotná je špatná. Bez ohledu na to, že bude zpracovaná vynikajícím způsobem včetně dvou rozhovorů a sedmi stranami podrobností. Stejně to platí naopak.

O přidání autora na titulní stranu jsem požádal naše vývojáře.

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Autor u zprávičky na hlavní stránce, cislo 2
« Odpověď #2 kdy: 14. 12. 2018, 17:11:00 »
Ahoj Petre

Kdyz uz se to nakouslo, rad bych se zeptal, zda by neslo zavest trochu jemnejsi rozlisovani clanku. Nemam nic proti tomu , aby David (ci kdokoliv jiny) vytvarel clanky a v nich sve nazory, spekulace a podobne. Dela se to na mnoha jinych webech a neni od veci si precist co si nekdo jiny mysli o konkretni problematice.

Ale bylo by dobre, abych to vedel driv nez jej zacnu cist. Stava se pak docela casto, ze clanek znechucene zavru, protoze je proste necim jinym nez jsem cekal. Soucasne popisky clanku v kombinaci s blbe zvolenym titulkem opravdu byvaji trochu zavadejici.

Da se na to namitnout, ze se preci muzu podivat nejdriv na autora clanku. To muzu, ale ja nechci sklouzavat k pred-hodnoceni clanku podle autora.

Re:Autor u zprávičky na hlavní stránce, cislo 2
« Odpověď #3 kdy: 14. 12. 2018, 17:26:53 »
Co přesně si představuješ pod jemnějším rozlišováním článků?

Velky cykloturista

Re:Autor u zprávičky na hlavní stránce, cislo 2
« Odpověď #4 kdy: 14. 12. 2018, 17:39:33 »
Linuxu chybí jednotný desktop, říká Linus Torvalds
https://www.root.cz/clanky/linuxu-chybi-jednotny-desktop-rika-linus-torvalds/

Kde je ten rozhovor? Proc to neni uvedene - "Nasleduji je uvaha na tema bla bla a nema nic spolecnyho s nadpisem."

Edge bude používat jádro Chromium, potvrzuje velké změny v Microsoftu
https://www.root.cz/clanky/edge-bude-pouzivat-jadro-chromium-potvrzuje-velke-zmeny-v-microsoftu/

Se podivejte v redakci pod ty clanky nebo do vlakna o Jezkovi o co tady lidem de :/ https://forum.root.cz/index.php?topic=17791.msg294151;topicseen#new staci posledni dve tri straky.


poiuztrewq

Re:Autor u zprávičky na hlavní stránce, cislo 2
« Odpověď #5 kdy: 14. 12. 2018, 17:53:28 »
Také by se možná hodila nějaká možnost sdílení odkazu na zajímavou novinku, aniž by člověk sám musel psát celou zprávičku. Někdy je samotný titulek zdroje nomen omen a ve zprávičkách by zabíral místo; předpokládám, že čtenář zpráviček očekává i nějakou přidanou hodnotu než jen samotný link. Prostě něco jako sloupek zpráviček, jenomže jenom odkazy.

ET

Re:Autor u zprávičky na hlavní stránce, cislo 2
« Odpověď #6 kdy: 14. 12. 2018, 18:14:05 »
Hodnocení článků a zpráviček jsme tu měli, ale nefungovalo to.
Co zrusit hodnoceni prispevku v diskuzi, jelikoz taky nefunguje. Pro cast hodnotitelu je to hodnoceni gramatickeho projevu prispevku, pro jine je to counter sprostych slov v prispevku pretypovany na bool a soude podle hodnoceni, to vetsina ctenaru stejne ignoruje (nehodnoti). Diskuze je pak nekdy zbytecne vytapetovana fnukanim pod "minusovym" prispevkem.

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Autor u zprávičky na hlavní stránce, cislo 2
« Odpověď #7 kdy: 14. 12. 2018, 18:28:22 »
Co přesně si představuješ pod jemnějším rozlišováním článků?
Myslim, ze by stacilo dodat do titulku jaky typ clanku ma ctenar ocekavat. Napr. Rozhovor, reportaz, komentar, uvaha, analyza apod... , 
Napr. jsem si vsiml, ze u nekterych clanku v titulkovem obrazku najdu polopruhledny napis "stalo se". To by mohla byt treba cesta.

A nebo to spojit do "samopopisne" serie tak jako je treba sklizen, ci komix. Neco ve stylu (napr.) "Ocima Tomase F: M$ zitra vyhlasuje krach" (tak to byva treba u fejetonu na Novinkach, ale v titulku je jeste dodatecne dopsano "fejeton" ).


lwf

Re:Autor u zprávičky na hlavní stránce, cislo 2
« Odpověď #8 kdy: 15. 12. 2018, 16:52:04 »
Vazena redakce a pripadni kolemjdouci, kdyz zde nachazim druhou verzi tehoz vlakna a jeste neuzamcenou, dovolte mi, abych i ja se pridal k zadosti o uvadeni autora zpavicky na hlavni strance. Nechci zde sklouzavat k hodnoceni obsahu zpravicek ci jejich autoru, ale faktem je, ze cim jsem starsi, tim mene touzim ztracet cas s kverulanty. Na to, kdo je ci neni kverulant, si snad kazdy soudny clovek dokaze odpovedet sam. Ale zpet k tematu - za soucasneho stavu se mi osvedcilo pristupovat ke zpravickam pres odkaz https://www.root.cz/zpravicky/, kde jiz autori jednotlivych zpravicek uvedeni jsou. Jestlize nebude problem uvadet tedy autory zpravicek primo na hlavni strance, usetrite mi minimalne jeden klik navic kazdy den ;-)

Diky za pochopeni a jsem s pozdravem!