Windows SMBShare - Linux Users

SmbShare

Windows SMBShare - Linux Users
« kdy: 10. 12. 2018, 23:47:06 »
Ahoj, ako spristupit Windows SMBShare linuxovim userom na zapis? Problem mam ten, ze ked smb mountnem, tak na nu vie zapisat len jeden user pod ktorym je mountnuta, ostatny vedia len citat.
Kód: [Vybrat]
//192.168.1.100/share /mnt/share cifs credentials=/home/user/.smbpass,defaults,uid=1000,gid=1000 0 0
Kód: [Vybrat]
ls -la /mnt/
drwxr-xr-x  2 user user 4096 Dec 10 23:12 share

Ak sa pokusim zmenit opravnenie na /mnt/share, dostanem chybu, co je vcelku logicke...
Kód: [Vybrat]
chmod 770 -R /mnt/share
chmod: changing permissions of '/mnt/share': Permission denied


Potrebujem docielit to, aby na sambu/share vedli zapisovat jak ostani uzivatelia, tak aj nejaky demoni, ktory bezia pod inym uzivatelom....


j

Re:Windows SMBShare - Linux Users
« Odpověď #1 kdy: 11. 12. 2018, 00:21:52 »
Zeby tak, ze je das do nejaky skupiny a voiala? To je to tvoje gid vis? Guugl by ti to prasknul asi tak za 3s.


Pe

Re:Windows SMBShare - Linux Users
« Odpověď #2 kdy: 11. 12. 2018, 09:08:24 »
Zeby tak, ze je das do nejaky skupiny a voiala? To je to tvoje gid vis? Guugl by ti to prasknul asi tak za 3s.

Chalan, ty si ale mudry... Skus si precitat este raz, co som napisal.... Mozno to das... Inak mozes jbt na to, uz som si to spravil.

Bubo

Re:Windows SMBShare - Linux Users
« Odpověď #3 kdy: 11. 12. 2018, 09:42:28 »
Ale my ostatní na to nechceme jbt a radi by sme vedeli ako si to teda vyriešil.
Podelíš sa s nami?

Zeby tak, ze je das do nejaky skupiny a voiala? To je to tvoje gid vis? Guugl by ti to prasknul asi tak za 3s.

Chalan, ty si ale mudry... Skus si precitat este raz, co som napisal.... Mozno to das... Inak mozes jbt na to, uz som si to spravil.

MasoxCZ

Re:Windows SMBShare - Linux Users
« Odpověď #4 kdy: 11. 12. 2018, 21:38:39 »
Ahoj, ako spristupit Windows SMBShare linuxovim userom na zapis? Problem mam ten, ze ked smb mountnem, tak na nu vie zapisat len jeden user pod ktorym je mountnuta, ostatny vedia len citat.
Kód: [Vybrat]
//192.168.1.100/share /mnt/share cifs credentials=/home/user/.smbpass,defaults,uid=1000,gid=1000 0 0
Kód: [Vybrat]
ls -la /mnt/
drwxr-xr-x  2 user user 4096 Dec 10 23:12 share

Ak sa pokusim zmenit opravnenie na /mnt/share, dostanem chybu, co je vcelku logicke...
Kód: [Vybrat]
chmod 770 -R /mnt/share
chmod: changing permissions of '/mnt/share': Permission denied


Potrebujem docielit to, aby na sambu/share vedli zapisovat jak ostani uzivatelia, tak aj nejaky demoni, ktory bezia pod inym uzivatelom....

To jako že se ze strany klienta skrz síť snažíš nastavit práva ve filesystému serveru? To, se obávám, by ti prošlo jen pod podmínkou, že bys k tomu skrz tu síť přistupoval jako ten, kdo k tomu na straně serveru dostatečná práva už má.