Online monitoring serveru zadarmo

Online monitoring serveru zadarmo
« kdy: 19. 11. 2018, 13:22:21 »
Hladam nejaky online checker servera. Uplne by stacil ping na DNS, alebo IP adresu s nejakym reportom.
Nasiel som celkom pekny projekt uptimerobot.com a je aj free, ale check je obmedzeny na 5 minut. Ma celkom pekny vystup (grafy, dostupnost v "%" ...) pri disconnectu a connectu posle mail, cize celkom OK.
Uplne by mi stacil aj uptimerobot.com ale casovy interval by som privital na 1-2 minuty.
Pouziva niekto nieco podobne ?
« Poslední změna: 19. 11. 2018, 18:31:21 od Petr Krčmář »


V.

Re:Online monitoring serveru zadarmo
« Odpověď #1 kdy: 19. 11. 2018, 19:14:43 »
Tohle má Mikrotik v sobě, ping někam a podle výsledku poslat mail. Dej si to ke třem různým lidem a mohlo by to stačit ... nebo ne?

ja

Re:Online monitoring serveru zadarmo
« Odpověď #2 kdy: 19. 11. 2018, 20:15:19 »
statuscake.com
freshping od freshworks.com
pingdom.com
cula.io
-> maju free verziu

A dalsie (pripadne aj self hosted) https://alternativeto.net/software/pingdom/?license=free

Mlaskal

Re:Online monitoring serveru zadarmo
« Odpověď #3 kdy: 20. 11. 2018, 22:58:59 »
Napr. Php server monitor je free. Jde nacpat na hostingy, vps, dedukce.... Nebo vlastní bash skript...

LukasPour

Re:Online monitoring serveru zadarmo
« Odpověď #4 kdy: 21. 11. 2018, 15:39:49 »
Muzes zkusit nas cesky https://www.statusdroid.com

Nejen, ze umime monitorovat uptime, ale treba i blacklisty pro web i mail server, expiraci domeny, platnost a nastaveni ssl certifikatu ci provazanost mezi www a bez-www verze webu.

Rad uvitam Tvuj i ostatnich feedback


wsh

Re:Online monitoring serveru zadarmo
« Odpověď #5 kdy: 21. 11. 2018, 17:00:31 »
Muzes zkusit nas cesky https://www.statusdroid.com

Nejen, ze umime monitorovat uptime, ale treba i blacklisty pro web i mail server, expiraci domeny, platnost a nastaveni ssl certifikatu ci provazanost mezi www a bez-www verze webu.

Rad uvitam Tvuj i ostatnich feedback

Autor dotazu se ptá na monitoring ZADARMO. Statusdroid variantu zdarma nemá.

Re:Online monitoring serveru zadarmo
« Odpověď #6 kdy: 29. 03. 2019, 07:13:53 »
Skusil som ten https://cula.io
Pouzivam ho asi 4 mesiace. Evidentne fungoval celkom dobre, pretoze ked som mal nahodou vypadok, tak som bol o tom informovany (mailom).
Zhodou okolnosti som mal pocas tej doby pevnu verejnu IPv4, ale check som robil na domenove meno (nie IP adresu).
Teraz som zmenil ISP a dostal som dynamicku verejnu IPv4, avsak zatial sa tato adresa nezmenila a pppoe spojenie je zatial bez vypadku (tak tiez log v routery je cisty (vypadok pppoe nebol)).
Ale cula.io mi hlasi tak 3-4x denne 2-minutove vypadky, takze neviem odkial to berie!
Nevidim ani ziadne mikrovypadky, jedine, ze by mal mikrovypadky free dns na ktorom mam domenove meno, ale to pochybujem

Re:Online monitoring serveru zadarmo
« Odpověď #7 kdy: 29. 03. 2019, 08:25:33 »
Nektere veci se proste zadarmo delat nedaji :-) pouzivam hlidam.to a za 18kc mesicne - ano, neni to zadarmo ...

McFly

  • *****
  • 560
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Online monitoring serveru zadarmo
« Odpověď #8 kdy: 29. 03. 2019, 08:33:25 »
od doby, co není zdarma pingdom, používám freshping.io (zdarma) a jsem spokojený :-) a jde to dělat i zadarmo

Re:Online monitoring serveru zadarmo
« Odpověď #9 kdy: 28. 08. 2019, 15:16:09 »
zacal jsem pouzivat toto:

https://monitoring.itcrowd.net

sice asi na zacatku vyvoje, ale nacpal jsem tam 50 WORDPRESSu a Linux serveru vcetne LOAD,memory, CPU atd .

vsechno zdarma vcetne notifikaci a statistik a grafu

Re:Online monitoring serveru zadarmo
« Odpověď #10 kdy: 09. 09. 2019, 10:59:36 »
Tohle má Mikrotik v sobě, ping někam a podle výsledku poslat mail. Dej si to ke třem různým lidem a mohlo by to stačit ... nebo ne?

A nepotřebuje k tomu ani ten Mikrotik - jednoduchý bashový script hozený ke kamarádovi udělá stejnou práci :-)

Re:Online monitoring serveru zadarmo
« Odpověď #11 kdy: 10. 09. 2019, 11:13:10 »
ja myslel, ze se tu resi nejake obecne online udelatko :))  ne zblastleny scripty kamarada :)

neco taky s pouzitelnym vystupem popr grafem

Re:Online monitoring serveru zadarmo
« Odpověď #12 kdy: 10. 09. 2019, 16:35:10 »
ja myslel, ze se tu resi nejake obecne online udelatko :))  ne zblastleny scripty kamarada :)

neco taky s pouzitelnym vystupem popr grafem

Já nemyslím (myslet znamená ...), ale raději čtu zadání. A z toho žádné omezení neplynulo. Po pravdě, měl jsem dost dlouho s kamarádem puštěné právě to pingání, které jsme postupně vylepšovali. Ale potřebovali jsme vždycky primárně informaci, ZDA server jede. Graf? Proboha, na co? V tuto chvíli server jede, WWW jede, mailserver nekomunikuje - tečka. Graf mi není k ničemu. Případně "pozor, změnila se ti IP adresa a nová je 1.2.3.4".

Re:Online monitoring serveru zadarmo
« Odpověď #13 kdy: 12. 09. 2019, 02:01:37 »
monitoring-serveru.cz

McFly

  • *****
  • 560
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Online monitoring serveru zadarmo
« Odpověď #14 kdy: 12. 09. 2019, 07:36:06 »
monitoring-serveru.cz

Tazatel poptává službu zdarma, monitoring-serveru.cz není zdarma...