Vhodný výběr monitoru (šetrného k očím)

JX

Re:Vhodný výběr monitoru (šetrného k očím)
« Odpověď #30 kdy: 19. 11. 2018, 17:33:35 »
Uprimne znacka BenQ je low end a proto to tady moc lidi mit nebude. To je tak akorat pro skoly kde na to kouknes hodinu a hotovo. Koukni diskuzi - samy ghosting a labilni stojan s absenci vyskoveho polohovani. To by u mne byl showstop resp. vyhozne penize.
Low end asi nie, to byvavalo pred desiatimi rokmi. Dnes top monitory od nich stoja priblizne ako Eizo, ked porovnavas podobne modely.


kuba77

Re:Vhodný výběr monitoru (šetrného k očím)
« Odpověď #31 kdy: 20. 11. 2018, 00:40:19 »
Já mám už skoro 5 let BenQ BL2410PT a spokojenost :). Bez problému do něj vydržím koukat i 10-12 hodin za den, s občasnými přestávkami.

PavelKysilka

Re:Vhodný výběr monitoru (šetrného k očím)
« Odpověď #32 kdy: 20. 11. 2018, 07:42:44 »
zdravim,

monitor, ktery opravdu setri oci nestoji okolo 3 tisic. OK, ale respektuji, ze kazdy ma nejaky rozpocet.
Vec, co setri oci zacina nekde pres 10-12 tisic.

Osobne mam Eizo 3237. 4K rozliseni, barvy, obraz, regulovane podsviceni podle okolniho svetla, dobry stojan dela dost.
Neda se to moc sdelit, to se musi ozkouset. Sedet pak u levnejsich monitoru, tak to je potom za trest.

Nejake mouchy ve zobrazeni ve 4K a la stare aplikace na Linuxu(SQLDeveloper-resitelne) jsou, ale vyhody znacne prevazuji.

Klidne bych sel do repasu. O prazdninach jsem prodaval 5 lete 24` Eizo na Aukru za 1700,-Kc.

Jinak velmi dobra (ne moc znama) a levnejsi znacka je iiyama. Pak nejake drazsi HP a Dell.

gf

DeSade

Re:Vhodný výběr monitoru (šetrného k očím)
« Odpověď #33 kdy: 20. 11. 2018, 09:21:40 »
Ahoj
iiyama jsem nedávno kupoval a nic moc...
Zklamal mě poslední nákup XU2492HSU-B1 (IPS). Když to srovnám s X2483HSU-B1(AMVA+), s kterým jsem 100% spokojený, tak mě štvou viditelné pruhy od podsvícení ve spodku displeje v noci a vůbec podání černé. A pak že má být IPS lepší jak AMVA...
Kdybych mohl, tak koupím další X2483HSU-B1(AMVA+), jenomže Japka se podle dostupných informací rozhodli udělat novou revizi, kde v dostupných verzích B2 a B3 se vrátili od AMVA+ k AMVA a uživatelé si stěžují na ghosting efekt a opět výrazné podsvícení.

Re:Vhodný výběr monitoru (šetrného k očím)
« Odpověď #34 kdy: 20. 11. 2018, 09:36:49 »
iiyama XB2779QQS-S1 jsem musel vracet, neco tak strasneho jsem doma nemel pekne dlouho :-/
A to neni monitor za par tisic.


ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vhodný výběr monitoru (šetrného k očím)
« Odpověď #35 kdy: 20. 11. 2018, 12:07:09 »
iiyama XB2779QQS-S1 jsem musel vracet, neco tak strasneho jsem doma nemel pekne dlouho :-/
A to neni monitor za par tisic.
uffff...dobré vědět, já měl asi štěstí
každopádně EIZO is the BEST
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:Vhodný výběr monitoru (šetrného k očím)
« Odpověď #36 kdy: 20. 11. 2018, 12:31:40 »
iiyama XB2779QQS-S1 jsem musel vracet, neco tak strasneho jsem doma nemel pekne dlouho :-/
A to neni monitor za par tisic.
uffff...dobré vědět, já měl asi štěstí
každopádně EIZO is the BEST

EIZO je samozrejme pomerne spolehliva volba.

iiyama - mel jsi jiny model, pocitam?

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vhodný výběr monitoru (šetrného k očím)
« Odpověď #37 kdy: 20. 11. 2018, 14:41:06 »
iiyama - mel jsi jiny model, pocitam?
ano jiný model, ale nevím z hlavy co presne to bylo
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Balrog

Re:Vhodný výběr monitoru (šetrného k očím)
« Odpověď #38 kdy: 20. 11. 2018, 18:35:10 »
A co Dell U2412M (repas) 3000,-? Na práci ideální.

Balrog

Re:Vhodný výběr monitoru (šetrného k očím)
« Odpověď #39 kdy: 20. 11. 2018, 18:45:25 »
On je trošičku problém, že heuréka to nenajde.

drk22

Re:Vhodný výběr monitoru (šetrného k očím)
« Odpověď #40 kdy: 22. 11. 2018, 14:02:46 »
Pokud to má být šetrné na oči tak na prvním místě je to blikání podsvícení, které používaly (nevím, jak u posledních modelů ale divil bych se kdyby to nelatilo pořád) hlavně levné monitory pro regulaci jasu... Další dobrá věc je velká úhlopříčka a mít to dál od sebe. Oboje je jaksi ale v přímém rozporu s extra nízkou cenou.... No a nakonec lepší kontrast a barevné podání to je zas spojené s cenou.