Jakou IP kameru

crown

 • ****
 • 272
  • Zobrazit profil
Jakou IP kameru
« kdy: 11. 03. 2019, 11:58:54 »
Rad bych se poradil o výběru venkovní bezpečnostní IP kamery. Mám tam internetové připojení s neveřejnou IP adresou. Potřebuju takovou, kde se můžu na dálku podívat na obraz, případně nahrát sekvence, kamera tedy musí být přístupná přes cloud. Když by uměla ještě odesílat email v případě pohybu, tak by to bylo ideální.

Děkuju

PS: pri filtrování venkovních IP kamer s cloud funkcí mi to třeba našlo DAHUA IPC-HFW1235S-W 1/2,9" CMOS. Nikde jsem ale nenašel, jestli nevadí, že bude za NATem u poskytovatele a par ještě za routerem.


Zrzka

Re:Jakou IP kameru
« Odpověď #1 kdy: 11. 03. 2019, 16:05:53 »
Pusť si https://www.youtube.com/watch?v=B8DjTcANBx0. Je to sice 5 let staré, ale nedělám si iluze, že by se něco radikálně zlepšilo. Jestli stejným způsobem dělají i cloudové služby, tak potěš koště.

Kup si kameru, která ukládá záznam na kartu, nikam se nepřipojuje, strč ji do samostatné sítě, zakaž ji komunikovat ven a před to si dej VPNku.

Pokud chceš cloud, kup si Angelbox (https://www.angelcam.com/angelbox), vytvoř si svůj Angelbox (https://github.com/angelcam/arrow-client/wiki/Turning-your-ARM-device-into-AngelBox) a nebo si pusť Arrow klienta (https://github.com/angelcam/arrow-client) na čem chceš. Potom jsi schopen dostat do Angelcamu „jakoukoli“ kameru. Myslím, že to je „for free“ bez nahrávání. Pokud chceš i nahrávání, ceník je tady https://www.angelcam.com/pricing. Podobné službě bych věřil víc než těm od výrobce.

P.S. Co si pamatuju, tak na adaptérech (a i samotných kamerách) od DAHUA se dalo vařit kafe. Měl jsem jich pár na test a žádnou z nich bych nechtěl ani zadarmo.

crown

 • ****
 • 272
  • Zobrazit profil
Re:Jakou IP kameru
« Odpověď #2 kdy: 11. 03. 2019, 17:12:13 »
VPN mam doma a funguje fajn. Tohle je na chalupu a primarne ne pro mne. Slo by si priplatit za pevnou verejnou IP adresu, a jako router je tam mikrotik, ale znamena to naucit uzivatele se pripojit na VPN, resit problemy s vpn.
Opravdu bych radsi neco publikujici data pres cloud. Idealni je kus, ktery mohu zapojit do libovolne site doma/chalupa/kdekoliv a bez dalsiho nastavovani mit obraz pristupny pres telefon.
Ochrana naseho soukromi je jednoducha, pri prijezdu ji muzeme treba vypnout.

Ten angelbox vypada fajn, ale pridava to dalsi zarizeni, ktere muze selhat. (Kazdopadne to jdu ale zkoumat dale.)

Ty levne kamery samozrejme nejsou zazrak a muzou zlobit. Proto hledam neco overeneho.


Vilith

 • *****
 • 645
  • Zobrazit profil
Re:Jakou IP kameru
« Odpověď #3 kdy: 11. 03. 2019, 23:07:36 »
Na serveru - verejne IP - mi bezi https://www.zoneminder.com/ a pomoci VPNky sbira dat z kamery (detekce pohybu, zaznam a mail)