Zkušenosti s MX Linuxem

AdamL

Zkušenosti s MX Linuxem
« kdy: 06. 11. 2018, 15:27:17 »
Ahoj,

chci se Vas zde uplne seriozne (uz to mozna je vtip) zeptat, kdo z vaz zkousel nebo pouziva MX Linux?
Nekdo ho tu kdysi doporucoval.
Tak jsem ho asi pred 3 mesicema nasadil a od te doby to frci skvele. Predtim jsem mel Ubuntu obcas nejaky pad, ale nic hrozneho, ale tady to fakt drzi.
Mam to uz asi na 5 PC (v praci a kamarad) a vsichni spokojenost.
Docela by me zajimalo kolik lidi ho pouziva, proc se o nem nemluvi. Mozna kvuli XFCE...
Diky
« Poslední změna: 06. 11. 2018, 16:21:47 od Petr Krčmář »


fela

Re:MX Linux
« Odpověď #1 kdy: 06. 11. 2018, 16:16:09 »
Ja používam Antix, ktorý pochádza tiež z dielne tvorcov MX..  akurát používa SysVInit...
Ako WM používam IceWM...

Livan

Re:Zkušenosti s MX Linuxem
« Odpověď #2 kdy: 06. 11. 2018, 18:47:25 »
Ahoj,

chci se Vas zde uplne seriozne (uz to mozna je vtip) zeptat, kdo z vaz zkousel nebo pouziva MX Linux?
Nekdo ho tu kdysi doporucoval.
Tak jsem ho asi pred 3 mesicema nasadil a od te doby to frci skvele. Predtim jsem mel Ubuntu obcas nejaky pad, ale nic hrozneho, ale tady to fakt drzi.
Mam to uz asi na 5 PC (v praci a kamarad) a vsichni spokojenost.
Docela by me zajimalo kolik lidi ho pouziva, proc se o nem nemluvi. Mozna kvuli XFCE...
Diky
Nedá sa povedať, že by sa o MX Linux nehovorilo. Možno na tejto stránke, tu je iné zameranie. Na iných stránkách sa o ňom občas píše. Ja som ho testoval a je celkom použiteľný, inštaloval som ho kolegovi na starý notebook, kde mu už nové verzie LM a Ubuntu nefungovali. MX Linux má ešte ovladače na starý hardvér. Celkovo je vhodný na staré počítače aj keď zo začiatku, než prebehli prvé aktualizácie boli s ním problémy. Teraz už šlape OK.

Re:Zkušenosti s MX Linuxem
« Odpověď #3 kdy: 07. 11. 2018, 09:45:52 »
MX pouzivam ako daco cez rok primarny v celej domacnosti, na par hrackach mam antix a xubuntu.
predtym som ho testoval v dualboote s LM17.3

osobne ho mozem len odporucit, nie je sice tak user friendly ako Ubuntu ci LM ale je stabilny rychly a snadno upravitelny

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti s MX Linuxem
« Odpověď #4 kdy: 07. 11. 2018, 10:03:28 »
Ja jedu prakticky uz jen na MX. Nasadil jsem ho mozna tak pred rokem, po dlouhem hledani, cim nahradit serouci se Lubuntu, kde navic v novejsi verzi presli na ten Poetteringuv bordel, ktery v MX neni povinny. Po Lubuntu vazne uleva, predtim jsem si obcas pripadal, jak kdybych mel Widle.


Peter

Re:Zkušenosti s MX Linuxem
« Odpověď #5 kdy: 07. 11. 2018, 14:19:13 »
Presne, jak rika Jarda. S ubuntu jsem si obcas pripadal jako na Widlich. Nebylo to sice nic extremniho, ale obcas se neco pokazilo - to jsme nedelal zadna zverstva - pouze klasicky provoz. Tady to jede krasne. Presel jsem, kdyz ho zde zminil tusim Jarda - rikal jsem si musim to zkusit urcite to bude hrozne :-))) a frcim na tom bez zavahani asi 10 mesicu. To neznamena, ze na ubuntu nadavam. Jen stejne prace, stejny hw.