reklama

Ububtu po rozdělení disku hlásí chybu

UbuWin

Ububtu po rozdělení disku hlásí chybu
« kdy: 29. 10. 2018, 16:12:48 »
Potreboval som si nainstalovat Windows popri Ubuntu. Zacal som podla navodu cize pustit live Ubuntu a pomocou gparted rozdelit disk. Po rozdeleni disku som znovu pustil Ubuntu a isiel spravit instalacne USB pre Windows. Ked som chcel spustit firefox vypisalo mi to chybu ze firefox je uz spusteny(aj ked nebol), to iste aj chrome. PC som restartoval, Ubuntu zacalo bootovat ale potom mi len vyhodilo terminal a chybu *ERROR* DC: failed to blank crtc!

Pokracoval som v instalacii Windowsu na novu praticiu, vsetko prebehlo v poriadku. Preinstaloval som grub aby som si mohol vybrat ci chcem bootovat ubuntu alebo windows. Windows ide normalne ale ked dam ubuntu stale hlasi chybu
*ERROR* DC: failed to blank crtc

Nejake napady?
« Poslední změna: 29. 10. 2018, 17:13:40 od Petr Krčmář »

reklama

kaktus

Re:Ububtu po rozdeleni disku hlasi chybu
« Odpověď #1 kdy: 29. 10. 2018, 16:43:24 »
Čao,
gratuluji, tohle se mi kdysi stalo také. Bohužel, gparted nefunguje jako windowsové dělení disku (tj bezpečně). Moje doporučení je zazálohovat to co zbývá na ubuntu části a ideálně přeinstalovat systém. Oprava tohodle je hodně o nervy a stejně to nedostaneš do původního stavu. Jinak na netu je plno návodů, na opravu bootování. Držím palce

Lol Phirae

Re:Ububtu po rozdeleni disku hlasi chybu
« Odpověď #2 kdy: 29. 10. 2018, 18:43:23 »
nefunguje jako windowsové dělení disku (tj bezpečně)

;D ;D ;D ;D ;D ;D
 :D :D :D :D :D :D
 ::) ::) ::) ::) ::) ::)

Lol Phirae

Re:Ububtu po rozdělení disku hlásí chybu
« Odpověď #3 kdy: 29. 10. 2018, 18:45:03 »

Ano. To je chyba týkající se AMD GPU a s diskem nemá absolutně nic společného. Blba "radícího" o kousek výš ignoruj.

UbuWin

« Odpověď #4 kdy: 29. 10. 2018, 19:21:45 »

Ano. To je chyba týkající se AMD GPU a s diskem nemá absolutně nic společného. Blba "radícího" o kousek výš ignoruj.

Viem len sa to stalo akurat po rozdeleni disku...

reklama

Lol Phirae

« Odpověď #5 kdy: 29. 10. 2018, 19:32:25 »

UbuWin

« Odpověď #6 kdy: 30. 10. 2018, 11:49:49 »

reklama