Zasílání SMS zpráv na základě SNMP událostí

Ondřej Gelnar

Zasílání SMS zpráv na základě SNMP událostí
« kdy: 21. 01. 2019, 10:46:00 »
Dobrý den,
v lokální síti máme zařízení, které při určité události dokáže vyslat SNMP trap. Potřebuji nějaké zařízení (GSM bránu?) které na základě tohoto SNMP trapu zašle vlastní definovanou SMS na vybrané tel. číslo.

Máte někdo nějaké doporučení? Děkuji za tipy

S pozdravem Ondřej Gelnar


kas

Re:Zasílání SMS zpráv na základě SNMP událostí
« Odpověď #1 kdy: 21. 01. 2019, 10:56:09 »
Jestli si dobře pamatuju, tak pro O2 stačí poslat mail na +420tvojecislo@sms.eurotel.cz
Nevim tedy, jestli to ještě funguje. Ostatní operátoři to budou mít podobně.
Zkus google.

Nebo pak bránu a předplatit si to.

Ondřej Gelnar

Re:Zasílání SMS zpráv na základě SNMP událostí
« Odpověď #2 kdy: 21. 01. 2019, 11:21:13 »
Nejsem si jistý, že tento postup je použitelný, protože daná SMS bude u příjemce mít ještě přidanou nějakou hlavičku v textu SMS, např. mail od:adfb@ase.cz atd, čili nebude dodržena přesná syntaxe. Navíc příjemce musí mít tuto službu aktivovanou u operátora, což my jako odesílatel nejsme schopni garantovat.
Poslat SMS je až druhý krok, nejdříve potřebuji nějak zpracovat SNMP trap. Googlil už jsem hodně, ale nenašel jsem nikde žádný postup/řešení, jak toto udělat, proto jsem vznesl dotaz zde. Možná je dané řešení jednoduché, já jsem ale v této oblasti nováček, proto jsem se obrátil zde, možná se najde někdo, kdo toto řeší denně a navede mne na správnou cestu.

Ondra

HoK101

Re:Zasílání SMS zpráv na základě SNMP událostí
« Odpověď #3 kdy: 21. 01. 2019, 12:44:32 »

Ladislav Michl

Re:Zasílání SMS zpráv na základě SNMP událostí
« Odpověď #4 kdy: 21. 01. 2019, 12:46:56 »
...například. snmptrapd umí logovat do MySQL, odtud můžete brát záznamy a posílat je pomocí gnokii-smsd (Ta databáze sice vypadá jako overkill, ale dá tak poměrně snadno ubastlit robustní řešení). Zkrátka potřebujete cokoliv, co má modem se SIM, pokud nechcete řešit dohodu s operátorem. Jak na straně SNMP, tak SMS je dostatek sw na výběr, ovšem o celkové řešení se patrně budete muset postarat sám.


David1234

Re:Zasílání SMS zpráv na základě SNMP událostí
« Odpověď #5 kdy: 21. 01. 2019, 15:56:31 »
O kolik SMS za jednu minutu maximálně půjde?