Chcete překládat knihu o wxWidgets?

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Chcete překládat knihu o wxWidgets?
« Odpověď #15 kdy: 31. 03. 2011, 12:13:05 »
Jako třeba prudit ostatní na fóru? Chápu že je spousta příjemnějších způsobů, ale už je možno pochybovat o jejich užitečnosti. Takže jestli se ti něco nelíbí, tak to vybal rovnou a nebo běž otravovat vzduch jinám.


Jaroslav

Re: Chcete překládat knihu o wxWidgets?
« Odpověď #16 kdy: 31. 03. 2011, 13:35:05 »
Ahoj Smoofy,
není mi zcela jasné co je myšleno tím, odkaz nefunguje. Mně webovky jedou, možná jen hustej.net (free webhosting) měl výpadek. Pokud je tím myšleno, že se nepokračuje v překladech tak ano, po této stránce web nefunguje. To je i důvod, proč je potřeba s tím něco udělat, posunout překlad dál. Tady je komunita schopných lidí, tak mě to napadlo právě dát sem.

Nejsem pro konflikty, rád vše vyřeším chladnou hlavou, ale nereagovat na řeči, že se vezu... síla :) Nechme to bejt, dáme to k ledu.

Přístup ke všem přeloženým stranám (130) je přes uvedený link. Kdokoliv na té wikině může editovat a texty předělávat nebo vykopírovat.

Pokud by byl zájem o export do xml, tak i tato funkce je tuším na MediaWiki k dispozici nereglým uživatelům.

Klidně se ptej dál zde a nebo na uvedeném emailu. Jaroslav


smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Chcete překládat knihu o wxWidgets?
« Odpověď #17 kdy: 31. 03. 2011, 14:04:57 »
Mno rano jsem to zkousel a nefachalo to. Ted uz to jede zase v klidu tak nevim. Neresme :)

Ja si naopak myslim, ze projekt je to zajimavej a i kdyz nejsou programator tak mne zajima. Ocenuju ze si do toho sel a naopak jeste vice ocenuju, ze si to proste nepohrbil kdyz si nemel cas a vyhodil tak nejakou tu hotovou praci asi nekolika lidi co tomu venovalo cas a snazis se to predat dal. Takhle by prece mela open source komunita fungovat. Nerozumim moc tomuhle arogantnimu namysleneckemu chovani a jednani lidi, co nemaji odvahu se ani prihlasit a pisi anonymne pomluvy a negativni prispevky. Musim rici, ze v takoveto mire jsem toto zazil jedine v CR/SK a je to o to smutnejsi, ze uz tak malopocetna opensource komunita  u nas je jeste poznamenana takovymito jedinci, kteri svymi prispevky nicemu neprospivaji a akorat kazi chut a naladu ostatnim.
Presne ted uz chapu pocity P. Krcmare, ktery chvalil nasi diskuzi ohledne celostrankove reklamy a delat admina fora musi byt skutecne za trest, protoze tech uplne zbytecnych a zcestnych prispevku, ktere by se mely mazat je cim dal tim vice a vice.

Co se tyce projektu tak se na to podivam bud vecer nebo o vikendu. Mne totiz stale neni jasne, jak je zarizeno, ze neprekladam neco co uz treba preklada nekdo jinej, akorat to tam jeste neprilepil. Ono v soucasne dobe to je asi bezpredmetne, protoze na tom asi nedela vubec nikdo, ale co kdyby se nekdo nasel?

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Chcete překládat knihu o wxWidgets?
« Odpověď #18 kdy: 31. 03. 2011, 14:14:41 »
Mimochodem ted jsem se tam sel podivat a ta stranka funguje znacne nestabilne. Rano nefungovala vubec a ted bezi strasne pomalu.

Jaroslav

Re: Chcete překládat knihu o wxWidgets?
« Odpověď #19 kdy: 31. 03. 2011, 16:52:51 »
je to free hosting... co dodat...

nevím jaké mechanismy jsou vymyšleny tady na rootu, ale já navrl a fungovalo to, že každý překladatel musel nejdříve dát vědět jaké stránky překládal, příklad 100-105 včetně a ty pak musel do 2-3 měsícců přeložit, jinak mu byla odňata rezervace. To je myslím dost silný mechanismus...

Více na té webovce, je to tam vše rozepsáno :)


smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Chcete překládat knihu o wxWidgets?
« Odpověď #20 kdy: 31. 03. 2011, 17:02:15 »
Jj to jsem taky mezitim zjistil. Je to bohuzel tak pomaly az to hezky neni. Predpokladam ze modre jsou oznaceny stranky co jsou uz hotove a cervene volne. Kazdopadne se mi podarilo otevrit stranku co je modra a nic tam nejni :(. Je vubec nekdo z tech lidi co jsou tam psani jeste nejakym spusobem aktivni ci byl by ochoten vypomoci?

jaroslav

Re: Chcete překládat knihu o wxWidgets?
« Odpověď #21 kdy: 31. 03. 2011, 22:09:02 »
vůbec nevím, projekt půl roku stojí a jedinej kontakt na ně mám, co mají uvedeno na nástěnce (profil na té Wikině). Pokud jsi otevřel něco modrého a je to prázdné, je to nějaká vyjímečná chybka. Možná úmyslně prázdná stránka, ale na to tam byly šablony...

Můžeš dát majlíka? Ozvala se mi jedna překladatelka (tady díky root.cz), tak bych ti předal kontakt. Jak říkám, mám minimum času, na organizování překladu to není. I když bys do toho organizování nechtěl jít, tak se neboj, není na tom nic extra. Jen občas lidem napsat ať dodržují rezervace stran, aby se právě nepřekládalo dvakrát jedno a to samé.

Ještě jednou můj majlík: jardanezbeda je účet na gmail com

jaroslav

Re: Chcete překládat knihu o wxWidgets?
« Odpověď #22 kdy: 05. 04. 2011, 17:45:51 »
vypadá to, že to zase nikam nepovede...

Krtečekendkalhotky

Re: Chcete překládat knihu o wxWidgets?
« Odpověď #23 kdy: 05. 04. 2011, 19:47:12 »
Čím to asi bude?  ;)

jaroslav

Re: Chcete překládat knihu o wxWidgets?
« Odpověď #24 kdy: 06. 04. 2011, 00:36:33 »
nevím, pověz...

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Chcete překládat knihu o wxWidgets?
« Odpověď #25 kdy: 06. 04. 2011, 10:43:06 »
Sorry, nejak mi to tady uplne vypadlo z hlavy. Jak uz jsem psal, nejsem programator, ale ocividne o publikaci moc velkej zajem neni. Je to tim, ze vetsine lidi staci anglicka verze, nebo proste wxWidgets nepouzivaji? Prijde mi zbytecny tim mrhat jakejkoliv cas kdyz neni vubec zadnej zajem o knizku jako takovou.

Alim

Re: Chcete překládat knihu o wxWidgets?
« Odpověď #26 kdy: 16. 04. 2011, 18:43:29 »
Sorry, nejak mi to tady uplne vypadlo z hlavy. Jak uz jsem psal, nejsem programator, ale ocividne o publikaci moc velkej zajem neni. Je to tim, ze vetsine lidi staci anglicka verze, nebo proste wxWidgets nepouzivaji? Prijde mi zbytecny tim mrhat jakejkoliv cas kdyz neni vubec zadnej zajem o knizku jako takovou.

Já bych o knihu zájem měl, programování mám jako koníček a docela mi to jde i od ruky. Jenže mám problém s jazyky a anglicky neumím ani dobrý den, takže si musím vystačit jen s konzolovími aplikacemi nebo OpenGL (díky seriálu tady na rootu). Nikde jsem nenašel nic multiplatformního a podrobného na tvorbu GUI v češtině na netu (kvůli koníčku kterému se věnuji občas si nechci kupovat drahou literaturu). Jenže takových jako já asi moc nebude. Nadruhou stranu wxWidgets asi není moc používaná.