Dochází ke smazání složky ..._files u staženého HTML

delete linked

Může mi někdo vysvětlit u uložené HTML stránky ("kompletní") z browseru na disk propojení mezi souborem "titulekstránky.html" a složkou "titulekstránky_files"?
že když smažu jedno z toho, smaže se i druhé (naštěstí při přesunu ne).

Modelový příklad, co způsobí zákeřné smazání:
Mám uloženou stránku v jednom umístění ("pra-původní složka"). Celé to zkopíruji či přesunu do nové složky ("původní složka"). Přesunu se do složky ".\...files" Odtud si označím a vyjmu vybrané JPG obrázky(fotky), které mě zajímají, dám paste do původní složky . Jelikož už mě zbytek includnutých souborů nezajímá (skripty, loga a ikony) , složku smažu. Ale ouha, smaže to i html soubor, který jsem chtěl zachovat, nikdo se neprosil o jeho smazání. (protože mě z něj zajímá jen nějaký text a je jedno, že to bude polofunkční html bez obrázků,css a skriptů))

Jde to nějak v OS vypnout?

Případně: v některých verzích se to ukládá  ne jako suffix _files, ale jako _soubory. Lze případně někde najít tento suffix, který to determinuje (pokud je to určeno porovnáváním suffixe a ne na urovni FS), a nějak ho předělat (například přejmenovat na "debilní_řetězec_který_způsobuje_ztrátu_dat" - ale za předpokladu, že se takto nebudou ukládat i nově uložené html stránky)


Je to nějak propojoené na úrovni FS? Chová se takto i linux a OS X? Lze to případně někde vypnout?
« Poslední změna: 19. 10. 2018, 11:57:01 od Petr Krčmář »


Kit

Re:Dochází ke smazání složky ..._files u staženého HTML
« Odpověď #1 kdy: 19. 10. 2018, 12:02:05 »
Normální OS tohle nedělá, není co vypínat.


Honza


ByCzech

  • *****
  • 1 849
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dochází ke smazání složky ..._files u staženého HTML
« Odpověď #4 kdy: 19. 10. 2018, 22:23:40 »
https://docs.microsoft.com/cs-cz/windows/desktop/shell/manage#connected-files

Kdyby se to aspoň slušně zeptalo, že to má connectnuté, jestli to smazat s tím nebo ne.


xxxxx

Re:Dochází ke smazání složky ..._files u staženého HTML
« Odpověď #5 kdy: 19. 10. 2018, 23:04:10 »
Tento jev tuším nastává snad jen u průzkumníka (explorer.exe). A možná kdo dělá copy-paste, z nějakých jiných dialogových oken (obsluhovaných, vyvolávaných, systémem). Jiné souborové manažery vesměs volají nižší, přímější funkce (jako DeleteFile, MoveFile,  CopyFile, ..., případně copy po svém). Tam by daná situace nastávat neměla. Ani u konzole.

Nedivím se, že se průzkumníka neptá. Lidi (co používají průzkumník, kopírují soubory ctrl+c ctrl+v, ...) by to obvykle jen zblblo a netušili by, co že se to po nich chce za potvrzení.

ByCzech

  • *****
  • 1 849
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dochází ke smazání složky ..._files u staženého HTML
« Odpověď #6 kdy: 19. 10. 2018, 23:16:16 »
Nedivím se, že se průzkumníka neptá. Lidi (co používají průzkumník, kopírují soubory ctrl+c ctrl+v, ...) by to obvykle jen zblblo a netušili by, co že se to po nich chce za potvrzení.

Za to když jim to zmizí bez ptaní tak je to očividně neblbne  ;D

xxxxx

Re:Dochází ke smazání složky ..._files u staženého HTML
« Odpověď #7 kdy: 19. 10. 2018, 23:49:00 »
Zblbne to jen pár (menšina), kteří i tak vytuší o co jde (příp. se obratem dohladají - dokáží dohledat, zaptat se na správném místě, ...- jak to vypnout, pokud i nadále budou užívat explorer). Přesně tak jako OP.
Je nás málo (menšina, výrazná), nesmíš soudit dle zdejší komunity.

ByCzech

  • *****
  • 1 849
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dochází ke smazání složky ..._files u staženého HTML
« Odpověď #8 kdy: 20. 10. 2018, 00:28:00 »
Těžko mě přesvědčíte, že to běžnému uživateli nevadí, když mám takovou praxi 8)

Lol Phirae

Re:Dochází ke smazání složky ..._files u staženého HTML
« Odpověď #9 kdy: 20. 10. 2018, 10:52:59 »
To je příšerná funkce. Já weby ukládám do PDF nebo MHTML podle potřeby, ale jinak musel v Maloměkku někdo dlouho vyvíjet mozkové myšlení, než vymyslel takovou hovadinu.

P.S. A ano, normální správci souborů (TC apod.) samozřejmě takovou krávovinu nedělají.

frikasé

Re:Dochází ke smazání složky ..._files u staženého HTML
« Odpověď #10 kdy: 20. 10. 2018, 15:14:26 »
Jasně. Tazatel pak bude PDF otevírat v Libreoffice a ukládat si obrázky. Nebo v MHTML si přes Phanton JS bude u obrázků dávat Uložit Jako.


:PS : Poradíte soft, který z PDF dokáže automaticky exportovat obrázky v původním formátu, ve různém názvu (orginální název souboru, případně seřezeno dle stránek)?