Nedoručené zásilky a adresace adresáta

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nedoručené zásilky a adresace adresáta
« Odpověď #15 kdy: 19. 10. 2018, 19:36:08 »
on si vazne nekdo jeste v dnesni dobe stezuje na ceskou postu? Ceska posta zasadne nedorucuje, v idealnim pripade se zasilka rovnou ztrati.  ;)

To zas České poště křivdíte! Francouzská pošta o letošních vánocích bude pokoušet doručovat pomocí dronů. Česká pošta se o letošních vánocích taky bude pokoušet doručovat!


xxxxx

Re:Nedoručené zásilky a adresace adresáta
« Odpověď #16 kdy: 19. 10. 2018, 22:44:38 »
Potkal jsem pošťačku dole u schránek. Pozdravil jsem a dostal jsem lísteček, že jsem nebyl zastižen a pro balíček si mám dojít na poštu.
Toto může být, paradoxně, někdy (někdy!), i pochopitelná situace. Balíkáři jsou jiní lidé než doručovatelé malé pošty (někdy, záleží na místě, typu zásilky, objemu, ...) a občas nemívají klíče od domu (klasický pošťák mívá). Protože balík se do schránky stejně nenacpe, tak proč rozdávat klíče všem kolem. Ať si balíkáři zvenku zazvoní (příp. i na sousedy), ať si jdeme balík převzít.

A pokud balík nedoručí (třeba i oprávněně) a ani se jinak nedostanou do domu, vrátí se na poštu a tam zadají, aby klasická pošťačka (obvykle až násl. den) donesla info o nedoručení balíku.

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručené zásilky a adresace adresáta
« Odpověď #17 kdy: 19. 10. 2018, 23:02:36 »
Potkal jsem pošťačku dole u schránek. Pozdravil jsem a dostal jsem lísteček, že jsem nebyl zastižen a pro balíček si mám dojít na poštu.
Toto může být, paradoxně, někdy (někdy!), i pochopitelná situace. Balíkáři jsou jiní lidé než doručovatelé malé pošty (někdy, záleží na místě, typu zásilky, objemu, ...) a občas nemívají klíče od domu (klasický pošťák mívá). Protože balík se do schránky stejně nenacpe, tak proč rozdávat klíče všem kolem. Ať si balíkáři zvenku zazvoní (příp. i na sousedy), ať si jdeme balík převzít.

A pokud balík nedoručí (třeba i oprávněně) a ani se jinak nedostanou do domu, vrátí se na poštu a tam zadají, aby klasická pošťačka (obvykle až násl. den) donesla info o nedoručení balíku.

Teoreticky ano. V praxi pomohlo, když jsem je sprdnul šéfce pošty. Následující půl roku poctivě zvonili.

Ale já to ani tak nemám za zlé pošťačkám. Jako spíše managmentu české Pošty.

Trollopata

Re:Nedoručené zásilky a adresace adresáta
« Odpověď #18 kdy: 19. 10. 2018, 23:10:23 »
Potkal jsem pošťačku dole u schránek. Pozdravil jsem a dostal jsem lísteček, že jsem nebyl zastižen a pro balíček si mám dojít na poštu.
Toto může být, paradoxně, někdy (někdy!), i pochopitelná situace. Balíkáři jsou jiní lidé než doručovatelé malé pošty (někdy, záleží na místě, typu zásilky, objemu, ...) a občas nemívají klíče od domu (klasický pošťák mívá). Protože balík se do schránky stejně nenacpe, tak proč rozdávat klíče všem kolem. Ať si balíkáři zvenku zazvoní (příp. i na sousedy), ať si jdeme balík převzít.

A pokud balík nedoručí (třeba i oprávněně) a ani se jinak nedostanou do domu, vrátí se na poštu a tam zadají, aby klasická pošťačka (obvykle až násl. den) donesla info o nedoručení balíku.

Přesně, on je často problém tam, kde jedna větší pošta rozváží balíky (nebo se aspoň tváří, že by je měla rozvážet) a jiná menší pak shromažďuje nedoručené zásilky a roznáší oznámení, případně tam je mezi tím ještě nějaký centrální sklad. Bývá to tak v některých větších městech, kde jsem míval tentýž problém opakovaně. Naopak při doručování na adresu v menším městě nikdy nebyl žádný problém. Pošťák mi občas dokonce i předem zavolal, jestli jsem doma.

A u zásilek ze zahraničí ne vždy jde sledovat zásilka až do cíle (stopa občas končí na hranici výchozího státu – stalo se mi jednou nebo dvakrát u zásilky z USA), nebo je tam třeba tel. číslo napsané v nějakém pofiderním formátu, že ho naše pošta nedokáže rozluštit (stalo se mi u zásilky z Německa). A také, pokud už znám číslo, tak se mi i stalo, že ho pošťačka za přepážkou ani tak nemohla v tom jejich zázračném informačním systému najít, a až teprve když jsem jí řekl, že to je zásilka ze zahraničí, tak to našla v "jiné databázi".

Yokotashi

Re:Nedoručené zásilky a adresace adresáta
« Odpověď #19 kdy: 20. 10. 2018, 12:07:29 »
Na to, ze se postaci z nekterych post zasadne nesnazi dorucovat balicky uz jsem si zvykl. Ale to, ze uz jsem pres tri mesice nevidel zadnou vyzvu ve schrance me nehorazne sere. Tech baliku bylo asi 12 a to nepocitam ty, o kterych jsem se nikdy nedozvedel. Sice vsem pisu at mi urcite poslou trasovaci cislo a at na balik urcite napisou muj mail, ale je hrozny opruz to porad sledovat.

A baliky tu skutecne dorucuje uplne jina posta, nez dopisy.


CoffeeMan

Re:Nedoručené zásilky a adresace adresáta
« Odpověď #20 kdy: 20. 10. 2018, 15:39:07 »
To s tím příjmením je fakt blbý. Snad jediná rada, co mne napadá je, si k tomu dopsat něco na schránku a na adresu na balíku. Co to měl Homer Simpson? :D

xxxxx

Re:Nedoručené zásilky a adresace adresáta
« Odpověď #21 kdy: 20. 10. 2018, 16:08:55 »
Pozměněné jméno není tak špatný nápad.

Mám dalšího kolegu, co používá mírně jiné příjmení (skoro by se dalo řící jinou transkripci) při komunikaci (poště) se zahraničím. A není to jen přímý přepis bez háčků. Původní jméno bylo krkolomé a stejně ho komolili. Dal si na schránku oba nápisy. Našinci, pošťáci, pochopili o co jde, i když jde vybrat na poštu a chtějí občanku*. A problém tak minimalizoval. Chodí i česká i cizí pošta OK.

Tady mi napadá třeba Nowotny, Novota, Novatny ...

*: Ale pravda, v baráku je to jeho původní jméno unikátní. Možná tady, u OP, by se mohli cukat ... možná se předem pozeptat na místní poště, zda by to tak prošlo.

CoffeeMan

Re:Nedoručené zásilky a adresace adresáta
« Odpověď #22 kdy: 20. 10. 2018, 16:56:53 »
To se budou na poště cukat kvůli OP. To si pište. Já bych k tomu pro tu komunikaci prostě jenom něco dopsal. Třeba Jan Novák ROOT! :)

pako

Re:Nedoručené zásilky a adresace adresáta
« Odpověď #23 kdy: 20. 10. 2018, 19:17:59 »
Ad časté příjmení: formulář na adresu má obvykle nejméně jeden extra řádek na dodatečný adresní údaj k běžnému jméno/ulice/město/stát/PSČ a do něj lze napsat např. číslo bytu a toto pak výrazně nalepit i na schránku (a na zvonek). Může pomoci.

Yokotashi

Re:Nedoručené zásilky a adresace adresáta
« Odpověď #24 kdy: 21. 10. 2018, 14:36:30 »
Nebo nejaky titul. Treba PuDr.

Pripadne "firmu". Sice budou chtit razitko, ale to se da vyrezat z brambory.

Prisavka chapadla Cthulhuova
Jan Novak
Kolonada 128
12345 Prd~elsk

Digi

Re:Nedoručené zásilky a adresace adresáta
« Odpověď #25 kdy: 21. 10. 2018, 15:05:00 »
Moje zkušenost: Česká pošta u zahraničních zásilek žádný echo nedává, prostě na to sere. Možná jen u těch nejlevnější bez trackingu, ale pokud bych si ted naposledy nešel na poštu i pro něco jinýho, asi by to šlo zase zpátky.

Yarda

Re:Nedoručené zásilky a adresace adresáta
« Odpověď #26 kdy: 22. 10. 2018, 15:16:05 »
Mně se stalo, že jsem připravoval papíry k autu, že ho dám do servisu. A náhodou jsem si všimnul, že zelená karta je už čtrnáct dní propadlá (platí mi od začátku září do konce srpna). Samozřejmě jsem si tu kartu (a zaplacení na další období) zařídil hned jak to šlo. Ptal jsem se na pojišťovně, zda to odeslali, údajně to od nich odešlo 23. 7. Mně to nepřišlo dosud. A manželku urgovali z týmobajlu, že jim nezaplatila další měsíc. Prostě to máme zařízené tak, že když přijde složenka, tak ji zaplatíme, teď minimálně tyhle dvě složenky nepřišly (kdo ví, kolik nám jich ještě nepřišlo a zatím se nikdo neozval, že nejsou zaplacené). Bylo to v období dovolených, možná zaskakovali brigádníci a ti na to $rali.
 :(

Yarda

Re:Nedoručené zásilky a adresace adresáta
« Odpověď #27 kdy: 22. 10. 2018, 15:18:07 »
Ještě tohle: Ptal jsem se v pojišťovně UNIQA, jestli by mi to mohli posílat doporučeně nebo aspoň dávat avízo serepeskou nebo emajlem, abych si to pohlídal, prý to nejde.

CoffeeMan

Re:Nedoručené zásilky a adresace adresáta
« Odpověď #28 kdy: 22. 10. 2018, 17:10:30 »
Mně se stalo, že jsem připravoval papíry k autu, že ho dám do servisu. A náhodou jsem si všimnul, že zelená karta je už čtrnáct dní propadlá (platí mi od začátku září do konce srpna). Samozřejmě jsem si tu kartu (a zaplacení na další období) zařídil hned jak to šlo. Ptal jsem se na pojišťovně, zda to odeslali, údajně to od nich odešlo 23. 7. Mně to nepřišlo dosud. A manželku urgovali z týmobajlu, že jim nezaplatila další měsíc. Prostě to máme zařízené tak, že když přijde složenka, tak ji zaplatíme, teď minimálně tyhle dvě složenky nepřišly (kdo ví, kolik nám jich ještě nepřišlo a zatím se nikdo neozval, že nejsou zaplacené). Bylo to v období dovolených, možná zaskakovali brigádníci a ti na to $rali.
 :(

Jo, panáčkové, přes léto na poště dělají brigádnice, protože je čas dovolených, a co ty dokáží vykoumat! To musí být člověk fakt zbystřený.

drk

Re:Nedoručené zásilky a adresace adresáta
« Odpověď #29 kdy: 22. 10. 2018, 17:26:02 »
Mně svého času takhle poslala pošta zpět doporučený dopis z banky, na který jsem čekal, s tím, že na dané adrese bydlí dva lidé stejného jména příjmení ba i titulu. Ani se nenamáhali dát vědět, přitom ta osoba na poště jasně věděla že se jedná o otce se synem a že je šumafuk komu to vydá....
Taky se mi stalo že balíčky z číny nanosili domů a ani se nenamáhali vhodit upozornění že něco došlo, důvod málo lidí... Nesmyslně povinnosti pošťáků + mizerný plat...