Koupím testovací sadu spínačů Cherry MX

Yokotashi

Re:Koupím testovací sadu spínačů Cherry MX
« Odpověď #15 kdy: 17. 10. 2018, 17:33:11 »
Na IBM model M zatim nic, na cem jsem kdy psal nema.

doporucuji shlednout yourube kanal cloveka s nickem chyrosran22.


MasoxCZ

Re:Koupím testovací sadu spínačů Cherry MX
« Odpověď #16 kdy: 17. 10. 2018, 21:15:31 »
[...]  první jsem měl ke Commodore PC-20 (cca 1990?) a druhou pak r.v. 96. Od té doby nejlepší, co mi prošlo rukama, byla na ThinkPadu T40p [...]
moje prvni byl Commodore C-64 a pak Amiga :-)

c64 byla supr, měl jsem samozřejmě Gčko z roku tuším 1983 nebo 84. ale s ohledem na kontext jsem ji ani nezmiňoval.
aktuálně mám služební Inspiron 15-7559; není špatnej, ale klávesnici mělo lepší i Vostro 1310, a Thinkpadům (počítám mezi ně jen řadu T; např. Y je hodně zlej vtip) se ani nepřibližuje.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupím testovací sadu spínačů Cherry MX
« Odpověď #17 kdy: 17. 10. 2018, 21:46:36 »
c64 byla supr, měl jsem samozřejmě Gčko z roku tuším 1983 nebo 84. ale s ohledem na kontext jsem ji ani nezmiňoval.
aktuálně mám služební Inspiron 15-7559; není špatnej, ale klávesnici mělo lepší i Vostro 1310, a Thinkpadům (počítám mezi ně jen řadu T; např. Y je hodně zlej vtip) se ani nepřibližuje.
Thinkpad T/W/X <=?20 se muze asi vyrovnat z novejch jen 1 pristroj :-)
btw: ten Dell ma teda horsi klavesnici nez novodobej Thinkpad T?

davkol

Re:Koupím testovací sadu spínačů Cherry MX
« Odpověď #18 kdy: 17. 10. 2018, 21:49:08 »
Stav se na OpenAltu, něco budu mít se sebou. Nevím tedy, zda se mi bude chtít tahat i IBM Model F, ale určitě chci vzít pytlík spínačů (včetně nějakých nových Kailh apod.) a několik ergonomických klávesnic.

MasoxCZ

Re:Koupím testovací sadu spínačů Cherry MX
« Odpověď #19 kdy: 18. 10. 2018, 11:57:20 »
btw: ten Dell ma teda horsi klavesnici nez novodobej Thinkpad T?

Nevím jak špatnou má "novodobej ThinkPad T", ale Dell už (možná s výjimkou Precision, tu jsem v ruce dlouho neměl) delší dobu dává jen chiclety. Klávesy plochý, poloviční kurzory, numblock (pokud je) sice za mezírkou, ale uzoučkou. Napravuje to jen dlouhým backspacem a dvouřadým (ale úzkým) enterem. Evropská varianta má navíc jen jednořadý enter. Naštěstí se občas dá sehnat US provedení s CZ potiskem, případně US nebo GER polepit (udělal jsem to tak u XPS14).
Ve srovnání s Dčkovou řadou Latitude a 1xxx řadou Vostro je to dokonce i pro mě citelný zhoršení. Takže v kanclu a doma připojuju externí klávesnici a přímo na noťasu píšu jen na cestách.

Ale je fakt, že když jsem musel pár dní používat ThinkPad Y520, z klávesnice a touchpadu mi skoro slezly nehty a moc nechybělo, a roztřískal bych ho. Takže z tohohle pohledu jsou ty Delly zlatý.


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupím testovací sadu spínačů Cherry MX
« Odpověď #20 kdy: 18. 10. 2018, 21:12:52 »
[...] ThinkPad Y520 , z klávesnice a touchpadu mi skoro slezly nehty a moc nechybělo, a roztřískal bych ho. Takže z tohohle pohledu jsou ty
dik za Dell shrnuti, mam zkusenost jen s Dell Precision M4600 a nejake Latitude s i5-1gen, tedy oboje jeste "klasicke"...
u Thinkpadu sem chvili psal na X230 (nevyhovuje) a jinak znam Yoga/Flex klavesnice a to vypada jako ta na Y520, coz ale neni (nastesti) Thinkpad (uz sem se lekl ze dalsi shit rada) ;-)

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Koupím testovací sadu spínačů Cherry MX
« Odpověď #21 kdy: 20. 10. 2018, 19:33:35 »
Na alze maji testovací sadu s Red, brown a nejakou noname.

U vystavenejch kbd jsem nic jiného než Red neviděl.

Nema někdo tip kde je k vyzkoušení komplet sada?