Koupím testovací sadu spínačů Cherry MX

b0b

Koupím testovací sadu spínačů Cherry MX
« kdy: 16. 10. 2018, 19:16:07 »
Ahoj, rád bych koupil testovací sadu spínačů Cherry MX, chci si vyzkoušet který mi nejvíce sedne.
Doufám, že se to někomu válí doma. :)

Vypadá to takhle: https://tinyurl.com/4KeycapsCherryMX
https://tinyurl.com/Switches9CherryMX


dustin

Re:Koupím testovací sadu spínačů Cherry MX
« Odpověď #1 kdy: 16. 10. 2018, 20:34:46 »
Proč si to tedy rovnou nekoupíš?

b0b

Re:Koupím testovací sadu spínačů Cherry MX
« Odpověď #2 kdy: 16. 10. 2018, 21:44:49 »
Než to dojde z Číny, tak to trvá. Chci si vybrat jaké chci spínače co nejdříve, abych je mohl co nejdříve objednat. Nechce se mi čekat dvakrát tak dlouho. :)

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupím testovací sadu spínačů Cherry MX
« Odpověď #3 kdy: 16. 10. 2018, 22:41:32 »
Ahoj, rád bych koupil testovací sadu spínačů Cherry MX, chci si vyzkoušet který mi nejvíce sedne.
Doufám, že se to někomu válí doma. :)
poradim ti zajit nekam kde maji realne klavesnice vystavene a vyzkouset...

pred casem sem take vybiral prvn mechanickou klavesnici, take sem nechtel cekat na testovaci sadu (neco jako sis vybral) z ciny, takze si precetl nekolik clanku o Cherry MX spinacich, zkouknul videa porovnavajici zvuk pri mackani i rozebirani rozdilu a zvolil Cherry Red... kdyz mi klavesnice prisla litoval sem, problem NENI v tom jak se macka, jak vydava zvuky, ale problem je (a proto pisu, ze to NEpoznas z te testovaci sady) ze Cherry Red klavesy aktivujou sepnuti skoro kdyz se na ne jen podivas, resp. asi kolem 1mm(neceleho?) stlaceni, takze pokud nepisu prstama kolmo ke klavesnici mam tak 30% preklepu :-)) az pak mi tu nekdo napsal, ze Red jsou pro gamery co potrebuji okamzite reakce na klavesy nad kterejma maj polozenou ruku kterou nehejbou...

je MOZNE ze mam nejake lacine kopie Red (klavesnice byla relativne levna i presto ze je zpracovani kvalitni a jde o kombinaci USB a BT pripojeni), ale nekdo s totoznou klavesnici (jen ciste USB verzi) a s ted nevim zda Blue nebo Black spinacema psal ze u nej je to v pohode zabira az pozdeji, bez preklepu...

btw: kupoval sem https://www.gearbest.com/keyboards/pp_1114707.html

MasoxCZ

Re:Koupím testovací sadu spínačů Cherry MX
« Odpověď #4 kdy: 16. 10. 2018, 22:49:32 »
Než to dojde z Číny, tak to trvá. Chci si vybrat jaké chci spínače co nejdříve, abych je mohl co nejdříve objednat. Nechce se mi čekat dvakrát tak dlouho. :)

tak to objednej z Německa. ale to ti asi bude drahý, co?
další možnost je zajít do Alzy do Holešovic a tam si klávesnice na showroomu osahat, ale to si napřed musíš najít ve který jsou jaký spínače, a to možná bude moc práce...


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupím testovací sadu spínačů Cherry MX
« Odpověď #5 kdy: 16. 10. 2018, 22:52:08 »
[...] tam si klávesnice na showroomu osahat, ale to si napřed musíš najít ve který jsou jaký spínače, a to možná bude moc práce...
sunda jednu cepici a vidi ne? pokud teda neni videt barva spinace rovnou pohledem ze strany :-)
jak sem psal, nevhodnost Red pro normalni psani z testovaci sady stejne nezjisti...

b0b

Re:Koupím testovací sadu spínačů Cherry MX
« Odpověď #6 kdy: 16. 10. 2018, 23:59:35 »
Díky za reakce. Testovací sada se dá připájet na LED.Díval jsem se na německou ebay, ale odesílají je z Číny. :) .
Na ošahávání klávesnic se chystám, ale Praha je pro mě dost daleko, a v okolí mají vystavené především herní klavesnice. Moc práce to nebude, chci si postavit https://keeb.io/products/quefrency-60-65-split-staggered-keyboard?variant=12204552847454 :)
k3dAR> To jak se chovají červené je zajímavé, nevěděl jsem že jsou až tak citlivé.

Trollopata

Re:Koupím testovací sadu spínačů Cherry MX
« Odpověď #7 kdy: 17. 10. 2018, 02:13:47 »
...
Já tedy mám také klávesnici s Cherry MX Red (Fnatic Gear Rush) a vybíral jsem ji úplně stejným způsobem. A přestože je herní, tak ji paradoxně také používám právě na práci (megabajty kvalitního kódu denně) a na hry mám naopak nějakou stoletou bez tlačítek mezi Ctrl a Alt, je ještě s pětikolíkem a redukcí na PS/2 ;-) Právě MX Red jí podle specifikace měla nejvíce odpovídat. Obě začínají spínat hodně hrubým odhadem tak 2–3 mm po stisku. A s citlivostí/překlepy nemám vůbec problém, spíš mi ze začátku trochu vadily příliš vysoké klávesy oproti té staré klávesnici a trochu hrubší chod tlačítek, ale ty se snad po pár letech trochu vyšoupou ;-)

Celé je to spíše o zvyku – vždy jsem používal jen čistě mechanické klávesnice (respektive tu jednu starou) a nikdy jsem neměl žádnou membránovou, u kterých mi připadne, že klávesu musím pořádně domáčknout, případně navíc ještě mírně "zakroutit prstem, než se kontakt chytí".

Myslím, že ten tester se hodí leda na základní (a zásadní) rozhodnutí, kterým směrem se vydat, ale není nad to si pak zkusit přímo i konkrétní klávesnici, protože roli nehrají jen samotné spínače, ale i velikost, tvar, hloubka zapuštení kláves a vůbec celkové provedení.

Neolker

Re:Koupím testovací sadu spínačů Cherry MX
« Odpověď #8 kdy: 17. 10. 2018, 02:41:20 »
Pokud si z Prahy, tak mám tu druhou 9 ks verzi ;)

MasoxCZ

Re:Koupím testovací sadu spínačů Cherry MX
« Odpověď #9 kdy: 17. 10. 2018, 08:15:30 »
Na showroomu bych klávesnice radši nerozebíral, dozorčíci to nemávají rádi :-)
Jinak mám velikou kliku, že těm parním bucharům co mám místo prstů vyhovuje i nejobyčejnější membránovka, takže za klávesnice moc utrácet nemusím a řeším vlastně jen velikost kláves a rozteč. Nejlepší a nejpříjemnější co jsem měl, byly ještě DINové Chicony; první jsem měl ke Commodore PC-20 (cca 1990?) a druhou pak r.v. 96. Od té doby nejlepší, co mi prošlo rukama, byla na ThinkPadu T40p (2001; BTW jede dodnes a je to moje nejoblíbenější mašina) a pak přenosná BT Logitech K-480 (což je mimochodem moje s přehledem nejdražší klávesnice, stála mě v akci 9 stovek).
A docela i chápu lidi, co za originál IBM od starýho PCčka vylepí klidně 3 litry a ještě si měsíc vyhrajou s renovací.

Inkvizitor

Re:Koupím testovací sadu spínačů Cherry MX
« Odpověď #10 kdy: 17. 10. 2018, 13:16:15 »
S prekvapenim jsem nedavno nasel nejaky tester na Zlicine v Datartu pobliz IKEA. Ne na prodej, ale pro zakazniky na osahani v koutku s klavesnicemi a hernimi ovladaci. Ale co tam presne bylo za typy uz nevim, podle me brown, blue, red a neco od jineho vyrobce. Tak kdyby mel nekdo cestu kolem, muze to zkusit.

Re:Koupím testovací sadu spínačů Cherry MX
« Odpověď #11 kdy: 17. 10. 2018, 14:04:29 »
je MOZNE ze mam nejake lacine kopie Red (klavesnice byla relativne levna i presto ze je zpracovani kvalitni a jde o kombinaci USB a BT pripojeni), ale nekdo s totoznou klavesnici (jen ciste USB verzi) a s ted nevim zda Blue nebo Black spinacema psal ze u nej je to v pohode zabira az pozdeji, bez preklepu...

tie cervene snimace maju bod spinania medzi 1 az 2mm... ale problem je, ze su "najlahsie", teda maju najmensi odpor pri stlacani - na stlacenie treba 45 gramov... a takisto bod spinania necitis - nieje tam ten takticky "klik" co zvyraznuje tu lahkost... tie modre spinace co mam ja maju tiez bod spinania okolo 2mm, ale na sltacenie treba az 60 gramov... navyse maju ten "klik", takze kludne mozes stlacit klavesu a drzat ju tesne pred zopnutim, pretoze citis odpor - teda to kedy pride ten takticky "klik" a zopnutie klavesy... s cervenymi je to skoro nemozne... cize ked si polozis prsty na klavesy tak u cervenych velmi pravdepodobne dojde k zopnutiu... kdezto na modrych mozes mat prsty polozene a pokial nemas velke tazke prsty tak sa to nezopne, resp. sa klavesa zastavi tesne pred tym zopnutim... nevyhoda modrych je ten zvuk co to robi - okolie to vnima ako rachot z gulometu :D biele a hnede su podobne modrym akurat bez hluku a lisia sa aj odporom (65g a 45g)... cervene a cierne su linearne bez

inak tu klavesnicu este pouzivas?

Obecne je imho ten tester dobry akurat na porovnanie tych klaves, ale clovek nebude vediet ako vlastne spinaju pri pisani a pod...
Vy ste windowsáci, ja už nie... Čo bolo, to bolo. Terazky som Linuxák.

Re:Koupím testovací sadu spínačů Cherry MX
« Odpověď #12 kdy: 17. 10. 2018, 14:12:38 »
...
cervene a cierne su linearne bez taktickeho kliknutia...
...
Vy ste windowsáci, ja už nie... Čo bolo, to bolo. Terazky som Linuxák.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupím testovací sadu spínačů Cherry MX
« Odpověď #13 kdy: 17. 10. 2018, 16:12:35 »
tie cervene snimace maju bod spinania medzi 1 az 2mm... ale problem je, ze su "najlahsie", teda maju najmensi odpor pri stlacani - na stlacenie treba 45 gramov... a takisto bod spinania necitis - nieje tam ten takticky "klik" co zvyraznuje tu lahkost... tie modre spinace co mam ja maju tiez bod spinania okolo 2mm, ale na sltacenie treba az 60 gramov... navyse maju ten "klik", takze kludne mozes stlacit klavesu a drzat ju tesne pred zopnutim, pretoze citis odpor - teda to kedy pride ten takticky "klik" a zopnutie klavesy... s cervenymi je to skoro nemozne... cize ked si polozis prsty na klavesy tak u cervenych velmi pravdepodobne dojde k zopnutiu... kdezto na modrych mozes mat prsty polozene a pokial nemas velke tazke prsty tak sa to nezopne[...]

inak tu klavesnicu este pouzivas?

sem to zkousel ocima zmerit lepe a ty me spinaji tak 1.5mm, ale jak pises, neni nic slyset ani citit a ja sem zvyklej prave mit polezene ruce na klavesnici, a i prejizdet po povrchu, takze ty modre bych urcite radeji :-) tu klavesnici "pouzivam", mam ji u server/zalozni_desktop, takze neprimarni

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupím testovací sadu spínačů Cherry MX
« Odpověď #14 kdy: 17. 10. 2018, 16:17:03 »
[...]  první jsem měl ke Commodore PC-20 (cca 1990?) a druhou pak r.v. 96. Od té doby nejlepší, co mi prošlo rukama, byla na ThinkPadu T40p [...]
moje prvni byl Commodore C-64 a pak Amiga :-) jinak nelepsi jsou ThinkPadi, mam T42(verze s 1400x1050),T60p(verze s 1600x1200), X220t a aktualne T420s(mod FHD) - vse s IPS a opravdu bezkonkurencni klavesnici :-)