Co s podřízenými

CoffeeMan

Re:Co s podřízenými
« Odpověď #135 kdy: 21. 10. 2018, 13:32:30 »
Tahle diskuse je absurdní. Přeci se tady na fóru furt objevují názory, že ten management je vlastně k ničemu a že jenom žere z korýtka ostatních ;D


Bacsa

Re:Co s podřízenými
« Odpověď #136 kdy: 21. 10. 2018, 13:38:02 »
Tahle diskuse je absurdní. Přeci se tady na fóru furt objevují názory, že ten management je vlastně k ničemu a že jenom žere z korýtka ostatních ;D
Taky tu párkrát zaznělo, že majitel firmy je k ničemu a jen okrádá zaměstnance. Bych chtěl vidět, jak stádo lopat řídí firmu. No vlastně radši ne.

DragonMaster

Re:Co s podřízenými
« Odpověď #137 kdy: 21. 10. 2018, 13:44:21 »
Tahle diskuse je absurdní. Přeci se tady na fóru furt objevují názory, že ten management je vlastně k ničemu a že jenom žere z korýtka ostatních ;D
Taky tu párkrát zaznělo, že majitel firmy je k ničemu a jen okrádá zaměstnance. Bych chtěl vidět, jak stádo lopat řídí firmu. No vlastně radši ne.

Já bych řídil firmu jako systém. Zvolíš sledovanou veličinu (zakázky, zisk, nízké výdaje) a pak jedeš....

Re:Co s podřízenými
« Odpověď #138 kdy: 21. 10. 2018, 14:13:41 »
Kdyby byla ta vase teorie o svelem vysledku s hromadou neschopaku, tak jsme tu uz davno o chlebu a vode, protoze veskery vyvoj by se presunul do Indie.
Pozor, tento argument já jednu zásadní vadu: to že je něco možné, ještě neznamená, že je to běžné. Pokud na jednoho super schopného manažera připadne, řekněme, 10000 průměrných, 10000 PHB a 20000 dobrých pracovníků povýšených bez ohledu na jejich manažerské schopnosti...

Druhá věc, k té korporaci: Ten opravdu dobrý šéf zajistí, že v tom týmu bude mít nějaké lidi kteří jsou opravdu dobří a tým vybuduje kolem nich.

Bacsa

Re:Co s podřízenými
« Odpověď #139 kdy: 21. 10. 2018, 14:39:28 »
Ten opravdu dobrý šéf zajistí, že v tom týmu bude mít nějaké lidi kteří jsou opravdu dobří a tým vybuduje kolem nich.
Opravdu dobrý by lemply do jednoho vyhodil.


CoffeeMan

Re:Co s podřízenými
« Odpověď #140 kdy: 21. 10. 2018, 14:50:52 »
Ten opravdu dobrý šéf zajistí, že v tom týmu bude mít nějaké lidi kteří jsou opravdu dobří a tým vybuduje kolem nich.
Opravdu dobrý by lemply do jednoho vyhodil.

Hlavně normální majitel by ty lemply už dávno vyhodil, protože je za to lemplovství musí platit.

drk

Re:Co s podřízenými
« Odpověď #141 kdy: 22. 10. 2018, 17:18:04 »
Hele to že mám v týmu opravdu dobré, neznamená, že sbytek je nechopných šmankote...

Medved

Re:Co s podřízenými
« Odpověď #142 kdy: 24. 10. 2018, 11:24:18 »
Vetsinou se v techto forech radi jak nejlip na sefa ale ja bych potreboval radu z opacne strany... Tak od zacatku. Po te co to muj predchudce vzdal, dostal jsem vice - mene direktivne, aniz bych o to moc stal misto sefa mensiho oddeleni v jedne firme v Praze ... napriklad na programovani vodaren. Takove firme co dela uz 15 let software v trochu podradne oblasti ale stale se nejak drzi. Nejspis ne diky software ale ze clovek vydrzi bez vody 3 dny.
Co jsem dostal za lidi.:
Kategorie 1. Panove kolem 50. Vesmes me spis ignoruji, dojdou do prace a nahodi FB,pak resi na netu auta nebo hokej. K tomu kafe a cigarko. Probendi den a jdou na minutu presne domu. Praci jim dohromady muzu zadat jen tu jednodussi a nejjednodussi protoze to vetsinou zvoraji resp. pouziji postup 20 let stary, ktereho uz ale bohuzel polovinu zapomeli. Komunikuji stylem aby se s nimi priste clovek nechtel dat do hovoru. 
Kategorie 2. Panove kolem 40. Snaha a drive tu jakysi je ale vim, ze pokud by delali k vodarne neco jineho nez program pro cerpadla, displej a schodistovy vypinac - napriklad VPN nebo i  web server tak proste vubec nebudou vedet co s tim. Jinak s nimi jde spolupracovat ale nic moc na ty leta praxe neumi.
Kategorie 3. Absolventi, 1-2 roky praxe. i VS Nerozumi technologii, neumi programovat, debugovat, pisou hloupe program i UI. neznaji hardware. Kdyz jim rikam co maji delat a vsechno kontroluji, jde to ale asi o polovinu pomaleji.
Platove hodnoceni nikomu nemuzu ovlivnit, aniz bych si dotycneho uplne nezhodil u vedeni, vyhodit nikoho nemuzu ani omylem protoze prijde jeste horsi a budu jej dva roky skolit.
 To vsichni tak nejak vi. Mam to vzdat ?

Trošku zemanóza, ne? Všichni jsou debilové, jen já tomu rozumím? Bejt tebou, začnu podnikat. Nemáš přece šanci neuspět.