Jak na problémy se spaním u programátorů?

CoffeeMan

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #60 kdy: 26. 10. 2018, 12:15:03 »
Melatonin. Když u toho asi bude problém, že člověk pak bude ochrápaný přes den. Plus to nejde nadávkovat.

Prostě a jednoduše. Kdyby to byl takový zázrak, házet do sebe tablety melatoninu, tak se to běžně píše v ordinacích.


b0b

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #61 kdy: 26. 10. 2018, 13:21:33 »
Melatonin. Když u toho asi bude problém, že člověk pak bude ochrápaný přes den. Plus to nejde nadávkovat.

Prostě a jednoduše. Kdyby to byl takový zázrak, házet do sebe tablety melatoninu, tak se to běžně píše v ordinacích.

Člověk vůbec není ospalý přes den, dokonce když jsem si jej omylem vzal v poledne neměl žádný vliv. Funguje jenom když je člověk již připravený na spánek. Pokud nejdu spát do 30-40 minut od konzumace tak je to jako bych si nic nedal.
A proč by nešel nadávkovat? Vyrábí se ve formě tablet, které se dají půlit, případně čtvrtit.

Dost dobře funguje čaj z kozlíku lékařského, až mě to samotného překvapilo. Stačí 0,5 až zarovnaná čajová lžička.
Čaj z hrsti meduňky taky není špatný, případně chmele.

CoffeeMan

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #62 kdy: 26. 10. 2018, 14:40:43 »
Melatonin. Když u toho asi bude problém, že člověk pak bude ochrápaný přes den. Plus to nejde nadávkovat.

Prostě a jednoduše. Kdyby to byl takový zázrak, házet do sebe tablety melatoninu, tak se to běžně píše v ordinacích.

Člověk vůbec není ospalý přes den, dokonce když jsem si jej omylem vzal v poledne neměl žádný vliv. Funguje jenom když je člověk již připravený na spánek. Pokud nejdu spát do 30-40 minut od konzumace tak je to jako bych si nic nedal.
A proč by nešel nadávkovat? Vyrábí se ve formě tablet, které se dají půlit, případně čtvrtit.

Dost dobře funguje čaj z kozlíku lékařského, až mě to samotného překvapilo. Stačí 0,5 až zarovnaná čajová lžička.
Čaj z hrsti meduňky taky není špatný, případně chmele.

No, on je fakt, jestliže jsem ty potravinové doplňky s melatoninem pochopil správně, tak byste na léčebnou dávku musel zežrat asi 100 tablet.

Naprosto stejná pitomost, jako s vitaminem D, co se volně prodává.

Asi to bude jenom placebo s tím melatoninem. Což je taky dobrý :)

CoffeeMan

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #63 kdy: 26. 10. 2018, 14:40:52 »
Melatonin. Když u toho asi bude problém, že člověk pak bude ochrápaný přes den. Plus to nejde nadávkovat.

Prostě a jednoduše. Kdyby to byl takový zázrak, házet do sebe tablety melatoninu, tak se to běžně píše v ordinacích.

Člověk vůbec není ospalý přes den, dokonce když jsem si jej omylem vzal v poledne neměl žádný vliv. Funguje jenom když je člověk již připravený na spánek. Pokud nejdu spát do 30-40 minut od konzumace tak je to jako bych si nic nedal.
A proč by nešel nadávkovat? Vyrábí se ve formě tablet, které se dají půlit, případně čtvrtit.

Dost dobře funguje čaj z kozlíku lékařského, až mě to samotného překvapilo. Stačí 0,5 až zarovnaná čajová lžička.
Čaj z hrsti meduňky taky není špatný, případně chmele.

No, on je fakt, jestliže jsem ty potravinové doplňky s melatoninem pochopil správně, tak byste na léčebnou dávku musel zežrat asi 100 tablet.

Naprosto stejná pitomost, jako s vitaminem D, co se volně prodává.

Asi to bude jenom placebo s tím melatoninem. Což je taky dobrý :)

b0b

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #64 kdy: 26. 10. 2018, 16:44:17 »

No, on je fakt, jestliže jsem ty potravinové doplňky s melatoninem pochopil správně, tak byste na léčebnou dávku musel zežrat asi 100 tablet.

Naprosto stejná pitomost, jako s vitaminem D, co se volně prodává.

Asi to bude jenom placebo s tím melatoninem. Což je taky dobrý :)
Melatonin jako doplněk stravy se u nás prodává v koncentraci až 5mg na tabletu (Melatonin 5mg FORTE ), s tím, že uživatel si má tabletu podle doporučení rozčtvrtit, aby se dostali do max. limitu povoleného vyhláškou.
Co jsem teď rychle hledal, tak na předpis u nás je dostupný přípravek Circadin, a ten má 2mg.
Ale zajímalo by mě, co by ti udělalo tebou navrhovaných 100 tablet, 0.2-0.5g...  8)


vu

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #65 kdy: 26. 10. 2018, 16:46:54 »
Tady je zase vykvet. Melatonin samozrejme pomuze, kdyz ma clovek nedostatek melatoninu. Jestlize je pricina poruchy spanku jina, tak vam samozrejme moc nepomuze.

b0b

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #66 kdy: 26. 10. 2018, 16:55:10 »
Tady je zase vykvet. Melatonin samozrejme pomuze, kdyz ma clovek nedostatek melatoninu. Jestlize je pricina poruchy spanku jina, tak vam samozrejme moc nepomuze.

To je pravda.
Kolik lidí se ale řídí cyklem deního světla a tmy?

CoffeeMan

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #67 kdy: 26. 10. 2018, 17:21:57 »
Byl jsem na kafi u obvoďáka. Tak vám můžu s tím melatoninem poreferovat.

Prý se to testovalo obecně jeden čas. A i jeden čas to "psal". Ale výsledky byly na prd. Navíc si lidi stěžovali, že je to strašně drahé.

CoffeeMan

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #68 kdy: 26. 10. 2018, 17:33:22 »
Tady je zase vykvet. Melatonin samozrejme pomuze, kdyz ma clovek nedostatek melatoninu. Jestlize je pricina poruchy spanku jina, tak vam samozrejme moc nepomuze.

Melatonin radikálně klesá s věkem, jestli jsem ty materiály dobře pochopil. Bohužel to neznamená, že ve dvaceti spíte jako špalek a v 50 ne. Ono to fakt nebude tak horké s tím hormonem.

b0b

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #69 kdy: 26. 10. 2018, 17:33:37 »
Byl jsem na kafi u obvoďáka. Tak vám můžu s tím melatoninem poreferovat.

Prý se to testovalo obecně jeden čas. A i jeden čas to "psal". Ale výsledky byly na prd. Navíc si lidi stěžovali, že je to strašně drahé.

Zajímavé, ve státech to fičí docela dlouho, a určité části uživatelů to dost vyhovuje.
Teď je to docela levné,  100 tablet po 5mg za 300kč.
Osobně to používám jenom někdy (v dávce 2,5mg), přijdu si kvalitněji vyspaný za kratší čas.
S usínáním prakticky není problém od té doby co se mi automaticky spouští Redshift.

CoffeeMan

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #70 kdy: 26. 10. 2018, 17:36:11 »
V USA toho frčí.

b0b

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #71 kdy: 26. 10. 2018, 17:42:07 »
V USA toho frčí.

Jop, jejich doplňky (některé) díky rozdílné legislativě většinou fungujou.

CoffeeMan

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #72 kdy: 26. 10. 2018, 17:44:12 »
No já spíš myslel, že tam Zoloft žerou i malé děti.

fwsh

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #73 kdy: 26. 10. 2018, 17:45:19 »
Dovolim si recenzi legalnich a pololegalnich latek, s kterymi jsem nespavost zkousel resit ja. Urcite jsem neco vynechal  ;D

Melatonin - pokud je problem fakt akorat to, ze si chodite lehat v ruznou dobu, pricemz obecne problem se spankem nemate. Defakto neni problem ho do sebe ladovat deset let v kuse, pokud funguje. Me sam o sobe nikdy nefungoval.

Kozlik, mucenka, chmel a podobne - u me funguje tak tri dny, pak je treba si dat den, dva pauzu. Krome toho je dulezity nepreklenout to obdobi, kdy to pusobi sedativne. Takze polknout a lehnout s knizkou.

Trava - funguje kazdej den, zadna kocovina, ale je to drahy a zbavuje to po nejaky dobe kompletne sneni.

Alkohol - Legalni a levny, ale jinak za moc nestoji. Zvysuje sneni, ale zhorsuje celkovy odpocinek dalsi den.

Neurol - Ale jo, nicmene zpusobuje zavislost a sakra rychle se zvysuje tolerance. Nicmene se mi to zda jako mensi pruser nez stillnox.

Stillnox - z cloveka se postupem doby stane slusnej degen, ale funguje to spolehlive, pokud clovek neprekroci tu sedativni dobu. Jako kratkodoby reseni v poradku.

Phenibut - dalsi dobra moznost, pokud clovek potrebuje preklenout kratsi obdobi. Je to celkem euforicky. Kocovina neni. Pochybuji, ze to prodavaji v CR, takze internet.

Vyvar z makovic - pokud se nepredavkujete a nevytvorite si na tom zavislost, tak gratuluji. Funguje skvele na bolest i nespavost.

Sport - super, ale obcas to je problem nacasovat a pak se to mine s ucinkem. A to, kolik to stoji premahani, ani nezminuji.



fwsh

Re:Jak na problémy se spaním u programátorů?
« Odpověď #74 kdy: 26. 10. 2018, 17:48:14 »
Zapomnel jsem na leky na alergii, ktery se v zahranici prodavaji jako prasky na spani. Pricemz v CR se v pribalovym letaku doctete o tom, jak nejsou sedativni :-).