Funguje TypeScript aj za run-time?

BoneFlute

• 1 732
    • Zobrazit profil
Re:Funguje TypeScript aj za run-time?
« Odpověď #105 kdy: 12. 10. 2018, 19:03:17 »
Ja sem emuloval ten venek tim volanim handleInput, s tim, ze si muze vyzkouset tam poslat neco jineho.
Ani nevim jestli ten playground podporuje nejakej venek...

Je mi to zcela jasný.

Tak já jsem si, abych nebyl za blba, taky pro jistotu TC nainstaloval a zkusil si to.

« Odpověď #106 kdy: 12. 10. 2018, 19:04:46 »
BoneFloutek, už sa spämataj ty mudrlant :) Žiadny z tvojich pokusov o pseudoakademické argumenty nepovedie k vyvráteniu faktu potreby ručne písaných kontrol typov a rozsahom hodnôt získaných za behu z nedôveryhodných zdrojov. Žiadny typový systém ťa pred tým neochráni, ani statický nie. Pokiaľ teda pád programu nepovažuješ naivne za riešenie, lebo to je všetko, k čomu to povedie. Neviem, či si odniekiaľ zvyknutý argumentovať zákazníkom v zmysle "Akože je náš program zlý za to, že spadol. Veď to je ochrana aby neurobil niečo nesprávne, to je vlastnosť nášho programu a sme na to hrdí, nie nedostatok. Užívateľ tam nemal zadať písmená, keď mu tam píšeme, že má zadať číslo, to je len a len jeho chyba.", ale takto to v reálnom svete nefunguje. Ale ako nebránim ti, píš čo aj vyslovené kokotiny, lebo aj v tom si možno nájdem niečo pozitívne. Akurát, že sa ma nepokúšaj zhadzovať, to jediné zmysel fakt nemá. Ď.

BoneFlute

• 1 732
    • Zobrazit profil
« Odpověď #107 kdy: 12. 10. 2018, 19:13:41 »
Akurát, že sa ma nepokúšaj zhadzovať, to jediné zmysel fakt nemá. Ď.

Souhlasím. Na to mě nepotřebuješ :-)

« Odpověď #108 kdy: 12. 10. 2018, 19:17:34 »
Akurát, že sa ma nepokúšaj zhadzovať, to jediné zmysel fakt nemá. Ď.

Souhlasím. Na to mě nepotřebuješ :-)

Hezkej pokus :) Avšak nič platný ;)

« Odpověď #109 kdy: 12. 10. 2018, 20:46:42 »
3. TS neohlídá všechno (pokud mi něco neuniklo), takže pokud mu něco "vnutíš" tak slítne. Ale obvykle máš vstupy otypovaný, tudíž víš, že ten formulář ti vrátí string, a tak tě to přinutí k tomu ho přetypovat na int. Při normální práci ti to nespadne.

Nějaká ukázka, jak mu vnutit špatný vstup aby slítl?

BoneFlute

• 1 732
    • Zobrazit profil
« Odpověď #110 kdy: 12. 10. 2018, 21:16:02 »
3. TS neohlídá všechno (pokud mi něco neuniklo), takže pokud mu něco "vnutíš" tak slítne. Ale obvykle máš vstupy otypovaný, tudíž víš, že ten formulář ti vrátí string, a tak tě to přinutí k tomu ho přetypovat na int. Při normální práci ti to nespadne.

Nějaká ukázka, jak mu vnutit špatný vstup aby slítl?

Upřímně, teď z hlavy ani nevím. Když na to narazím, dám to sem k dobru.