Kde hledat IT melouchy

OgO

Kde hledat IT melouchy
« kdy: 11. 09. 2019, 17:26:09 »
Ahoj,

potřeboval bych si vedle mého zaměstnání ještě něco přivydělat bokem.

Otázka zní kde hledat?

Povoláním jsem Linux/Network Admin, ale za těch 15 let jsem už vyzkoušel ledacos.
Základní grafické práce, dtp, tvorba webových stránek atp. nejsou problém.

Žiju dlouhodobě v Německu takže NJ a AJ jsou bez problémů.

Děkuju za tipy a podněty.


Re:Kde hledat IT melouchy
« Odpověď #1 kdy: 16. 09. 2019, 08:16:56 »
Nikdo nevi? Taky by se mi hodil nejaky privydelek, prace z domova atd.

Re:Kde hledat IT melouchy
« Odpověď #2 kdy: 16. 09. 2019, 09:13:03 »
Tiez by ma to zaujimalo.
Ako sk/cz webtrh popripade nakoduj.to ale nakoduj.to ide dolu vodou takze ostava webtrh.cz

Co ale ked som v za hranicov? Vie niekto poradit alternativu v Holandsku?

OgO

Re:Kde hledat IT melouchy
« Odpověď #3 kdy: 16. 09. 2019, 11:01:06 »
Tiez by ma to zaujimalo.
Ako sk/cz webtrh popripade nakoduj.to ale nakoduj.to ide dolu vodou takze ostava webtrh.cz

Co ale ked som v za hranicov? Vie niekto poradit alternativu v Holandsku?

Ja jsem jednou ziskal pracovni nabidku v Holandsku pres monster. Nasel jsem nabidku prace, poslal jim zivotopis v anglictine. Pohovor probehl bez problemu take v anglictine. Na konec jsem, ale vzal jinou praci v Nemecku.

Re:Kde hledat IT melouchy
« Odpověď #4 kdy: 16. 09. 2019, 13:09:40 »
Neni výdělečnější jít na brigádu do mekáče v německu než hledat melouch v podobě tvorby webových stránek pro nějakého českého zákazníka?


Re:Kde hledat IT melouchy
« Odpověď #5 kdy: 16. 09. 2019, 13:23:45 »
Upwork, Fiverr, ... (googluj: top freelancer site) - su to globalne stranky, takze cenovo superis s lacnou Aziou. Avsak v pripade, ze si top tak kludne si mozes zapytat viac.

Re:Kde hledat IT melouchy
« Odpověď #6 kdy: 17. 09. 2019, 07:40:32 »
Neni výdělečnější jít na brigádu do mekáče v německu než hledat melouch v podobě tvorby webových stránek pro nějakého českého zákazníka?
Kdyz vidim ty poptavky na webtrhu, tak si myslim, ze ano. Ty lidi tam jsou uplne mimo realitu. Zakazkama 0-2000 Kc vubec nema smysl ztracet cas

Re:Kde hledat IT melouchy
« Odpověď #7 kdy: 21. 09. 2019, 16:50:55 »
Ahoj,

potřeboval bych si vedle mého zaměstnání ještě něco přivydělat bokem.

Otázka zní kde hledat?

Povoláním jsem Linux/Network Admin, ale za těch 15 let jsem už vyzkoušel ledacos.
Základní grafické práce, dtp, tvorba webových stránek atp. nejsou problém.

Žiju dlouhodobě v Německu takže NJ a AJ jsou bez problémů.

Děkuju za tipy a podněty.

Taky jsem zkoušel, přijde mi to celé nesmyslné. Více logiky dává se hodně soustředit na svůj obor a vydělat v něm více. Problém obecně IT brigád je v tom, že často strašně moc času zabere se dostat do celé problematiky, z logiky věci na brigády dávají lidi pak projekty, které jsou hodně podřadné a na nich by člověk kolikrát vydělal skoro míň než když půjde někomu tahat elektřinu.

Pro spoustu lidí v oboru, co maj průmky a čvut mi přijde skoro lepší se soustředit na to tahat onu elektriku, na což maj školu a praxi někdo napíše, než po nocích bastlit za drobné věci co udělá ind levněji.

Re:Kde hledat IT melouchy
« Odpověď #8 kdy: 22. 09. 2019, 21:27:08 »
Vyhnul bych se www.freelancer.com. To bylo neco strasneho. Pretahujes se tam s indama co delaj za 5 euro a neustale ti chodi pobidky na placene testy a skoleni. Po pul roku jsem mel problem se z toho emailoveho spamu odhlasit.

Re:Kde hledat IT melouchy
« Odpověď #9 kdy: 22. 09. 2019, 23:02:05 »
Ahoj,

potřeboval bych si vedle mého zaměstnání ještě něco přivydělat bokem.

Otázka zní kde hledat?

Povoláním jsem Linux/Network Admin, ale za těch 15 let jsem už vyzkoušel ledacos.
Základní grafické práce, dtp, tvorba webových stránek atp. nejsou problém.

Žiju dlouhodobě v Německu takže NJ a AJ jsou bez problémů.

Děkuju za tipy a podněty.

Taky jsem zkoušel, přijde mi to celé nesmyslné. Více logiky dává se hodně soustředit na svůj obor a vydělat v něm více. Problém obecně IT brigád je v tom, že často strašně moc času zabere se dostat do celé problematiky, z logiky věci na brigády dávají lidi pak projekty, které jsou hodně podřadné a na nich by člověk kolikrát vydělal skoro míň než když půjde někomu tahat elektřinu.

Pro spoustu lidí v oboru, co maj průmky a čvut mi přijde skoro lepší se soustředit na to tahat onu elektriku, na což maj školu a praxi někdo napíše, než po nocích bastlit za drobné věci co udělá ind levněji.

+1

Pokud neco najdes ve svete, bude tam cinan za hrst ryze. Pokud najdes neco v CR/SK, bude tam studak co to dela jako ukol do skoly (nic proti nim, nebyl jsem prvni ani posledni). Takze bych doporucoval bud zvednout svoji hodnotu a pak si rici o vice, nebo hledat neco mimo obor, pripadne oboji. Znam divemastera, horskeho vudce, parasutistu ...

creatura

Re:Kde hledat IT melouchy
« Odpověď #10 kdy: 04. 12. 2019, 18:38:20 »
Ahoj,

potřeboval bych si vedle mého zaměstnání ještě něco přivydělat bokem.

Otázka zní kde hledat?

Povoláním jsem Linux/Network Admin, ale za těch 15 let jsem už vyzkoušel ledacos.
Základní grafické práce, dtp, tvorba webových stránek atp. nejsou problém.

Žiju dlouhodobě v Německu takže NJ a AJ jsou bez problémů.

Děkuju za tipy a podněty.
Nějak mi to nesedí. "Linux/Network Admin" s patnácti lety praxe co dělá v Německu shání brigádu aby si přivydělal :o Docela by mě zajímalo co vlastně děláš protože bys měl brát tak 5000E měsíčně

Re:Kde hledat IT melouchy
« Odpověď #11 kdy: 05. 12. 2019, 13:45:02 »
Ve své podstatě jsem zjistil, že melouchy Ti nikdo nezaplatí, resp. že ti nedá tolik, aby se Ti vyplatilo vůbec investovat do svého času. Mám několik zkušeností, ale nikdy jsem neměl tolik kolik jsem si představoval - práci jsem zval jen kvůli tomu, že jsem neměl doma co dělat a věděl jsem, že ji budu mít rychle. Z jedné US firmy jsem tahal peníze ještě 3/4 roku po dodání. Když to vezmu podle sebe, tak bych pálil svůj volný čas a tím pádem bych chtěl tak o 20% více než mám v práci. Ještě jsem neviděl firmu, která by dala nabízela hodinovou sazbu 1.300,- :-D

Bohužel, jak tu jiní píší, buď Ti budou "konkurovat" indové za směšnou cenu (CV mají fakt brutálně namakané, kvalita práce a čistota kódu je sice nula, ale...) nebo celkově kdejaký garážista, co dělá za hubičku.

Podle mne je lepší najít jinou, lépe placenou práci a mít tak klid po večerech, případně se po večerech učit nové věci.

Nehledě na to, že tady v ČR firmy moc nechtějí přijímat externisty, kteří budou pracovat doma po večerech a ani se moc nedivím ;-(

creatura

Re:Kde hledat IT melouchy
« Odpověď #12 kdy: 05. 12. 2019, 22:35:17 »
... Když to vezmu podle sebe, tak bych pálil svůj volný čas a tím pádem bych chtěl tak o 20% více než mám v práci. Ještě jsem neviděl firmu, která by dala nabízela hodinovou sazbu 1.300,- ...
Přesně můj názor. Z mého pohledu bych se za míň než 1500 nenamáhal.