CoC a linux kernel

standa 887766

CoC a linux kernel
« kdy: 23. 09. 2018, 22:49:53 »
Pokud uz to je rozebirane jinde, tak to ignorujte, ale docela me to "dostalo", tak pisu.

https://lulz.com/linux-devs-threaten-killswitch-coc-controversy-1252/
Naprosta bezmozkovost tech co tohle CoC protlacuji demonstruje bod 4 (uplne dole):

Citace
On the other side of the aisle, arguments FOR CC’s Code of Conduct include:
...
4. Being against the CoC means you want women, LGBTQIA+, and People of Color to be harassed.

Typicka demagogicko-omezenecka nenavistna argumentace - bud jsi se mnou nebo proti mne. Podle nich, kdyz tohle CoC nemiluju tak automaticky jsem ten kdo 'you want .<somebody>. to be harassed'. Vsechny tyhle iniciativy nejsou o porozumeni, ale o nenavisti.

Nadherne to dokresluje i tweet nekoho (Coraline Ada Ehmke), koho mi tweeter uvedl jako 'who to follow' u toho individua Sage Sharpa (ono to totiz neni ani muz ani zena).

Citace
Looking for an artist (prefer cis/trans woman, non-binary person, and/or person of color) to do my next album cover. The working title is “Sublimation”. Respond with a portfolio link and a description of your idea.

Tohle je podle tech lidi naprosto regulerni a nezavadna poptavka. Kdyby ale nekdo napsal:
Citace
Looking for an artist (prefer non-cis/trans woman, binary person, and/or non person of color) to do my next album cover. The working title is “Sublimation”. Respond with a portfolio link and a description of your idea.
myslim, ze by takoveho cloveka sezrali i s botama.

Desi me na tom to, ze nekdo tuhle vec dostal primo do linux kernelu.

Co si o tom myslite?


no-ty-kravo

Re:CoC a linux kernel
« Odpověď #1 kdy: 24. 09. 2018, 00:19:37 »
Linux ma problem. A ja mam mnoho bezicich stroju s linuxem.
Levicaci jsou fakt monstrozni debilove.

Trupik

Re:CoC a linux kernel
« Odpověď #2 kdy: 24. 09. 2018, 06:50:56 »
Existuje konšpiračná teória, že Linus Torvalds a pár ďalších starších developerov úspešne bránilo nasadeniu oslabení šifrovania od všelijakých štátnych organizácií, ktoré myslia na naše "dobro". Na Linusa niečo našli a tým ho odpratali, aby sa to do toho nemiešal, ostatných vypoklonkujú cez CoC. Linux ešte pár rokov pobeží samospádom, ale všelijakí menej kvalitní developeri "priložia ruku k dielu", a pretože budú z minority, nikto im v tom nezabráni, lebo by to bol "harašment". Takže Linux pôjde do hája a ja sa obávam, že náhradu za neho nemáme.

Madafa

Re:CoC a linux kernel
« Odpověď #3 kdy: 24. 09. 2018, 08:42:27 »
Vážně jsem netušil, že někdo může blábol "Being against the CoC means you want women, LGBTQIA+, and People of Color to be harassed." myslet vážně, ale myslí.  ::)

Můžete pro nezasvěcené trochu rozvést, Wo co tu Go?

Re:CoC a linux kernel
« Odpověď #4 kdy: 24. 09. 2018, 08:44:49 »
Je to politicka sracka. Ale na nejaky velky konspirace bych to nevidel. Tady jsou umele vytvareny nejake pocity diskriminace, nebezpeci apod. Treba kvoty na speakery na konferach? WTF jako? Volim podle toho jak si myslim, ze by to mohlo byt uzitecne pro me a je mi jedno kdo si to jak dela doma nebo jakou ma barvu ci jestli ma pindika.
Pridej si k tomu vsechny ty meetoo, to vzpominani si na mladicke flirtovani pred desitkami let...

Kazdopadne ten bod takhle napsanej je fakt drsnej.
Děkuji za možnost editace příspěvku.


L.

Re:CoC a linux kernel
« Odpověď #5 kdy: 24. 09. 2018, 09:18:01 »
Citace
Looking for an artist (prefer non-cis/trans woman, binary person, and/or non person of color) to do my next album cover. The working title is “Sublimation”. Respond with a portfolio link and a description of your idea.
myslim, ze by takoveho cloveka sezrali i s botama.

A proč? To je od tebe hezké, že chceš dát práci ženským s ne-cis (ne-většinovou) sexualitou, případně transkám. A jestli existuje nějaká "barevná ne-osoba" to nevím, ale třeba nějakou najdeš :)

Jinak na tom odkazu mě pobavilo, že se ani nesnaží vyvracet tvrzení, že dotyčný schvaluje znásilňování ženských a hned kvičí, jak je to hrozně uráží, že to o něm někdo řekl. Něco jako když Okamura pořádá ve sněmovně konference "proti cenzuře", ale jen někdo (slušně!) uvede na pravou míru dezinformace v diskusi na jeho stránkách na Facebooku, tak má hned ban :D

Madafa

Re:CoC a linux kernel
« Odpověď #6 kdy: 24. 09. 2018, 09:28:55 »
Něco jako když Okamura pořádá ve sněmovně konference "proti cenzuře", ale jen někdo (slušně!) uvede na pravou míru dezinformace v diskusi na jeho stránkách na Facebooku, tak má hned ban :D

Jenže to jsou dvě rozdílné věci.
Státní cenzura = nesmíš dostat pravdivé informace.
Ban u Okamury = posílá tě, aby ses šel vyzvracet jinam.

Jsem proti státní cenzuře, informace máš dostat 100% pravdivé, nezkreslené, bez politické korektnosti a úplné.
Jinak je z toho žumpa aka ČT.

Oproti tomu, trollování o tom, že máme přijímat muslimy, ve fanklubu Okamury, to je jako bys šel trolovat na stránky ODS o tom, že krást se nemá nebo na FB Pirátů navrhovat zákaz trávy, pika a extáze. To prostě nemáš šanci pochodit.

aaaa

Re:CoC a linux kernel
« Odpověď #7 kdy: 24. 09. 2018, 09:37:39 »
pokud to pujde timto smerem, tak jedine forknout kernel.

L.

Re:CoC a linux kernel
« Odpověď #8 kdy: 24. 09. 2018, 09:46:15 »
Jenže to jsou dvě rozdílné věci.
Státní cenzura = nesmíš dostat pravdivé informace.
Ban u Okamury = posílá tě, aby ses šel vyzvracet jinam.

Jsem také proti státní cenzuře. Ale ta u nás neexistuje (existovala třeba za R-U). Okamura a spol právě protestují (i) proti tomu druhému případu. Nedávno VKML dokonce navrhoval, že by se mělo zakázat Facebooku, aby mazal stránky/příspěvky.

Za trolling dejme tomu, jenže Okamura dává ban opravdu za naprosto seriózní a věcné příspěvky k tématu. Které se mu ovšem nehodí do krámu.

Madafa

Re:CoC a linux kernel
« Odpověď #9 kdy: 24. 09. 2018, 09:57:50 »
Okamura dává ban opravdu za naprosto seriózní a věcné příspěvky k tématu.

Tak to není Okamura, ale jeho admini a taky to není žádný svatoušek.
Sou práci odvede a bude jí dělat do té doby, dokud mu z toho půjde profit.

Stejně tak Babiš bude PRO EU tak dlouho, jak dlouho mu budou sypat dotace.
TOP09 bude pro migranty tak dlouho, jak dlouho budou dostávat fondy z USA.
Piráti tak dlouho, dokud nedojde k legalizaci marihuany a dalších běžnějších drog, končí někde u kokainu pro šnupání.
ODS dokud bude co tunelovat a ČSSD dokud bude co přerozdělovat.

Svůj problém s politiky si vyřeš se svým psychologem, mně docela zajímá idiotismus týkající se Kernelu.
Doteď jsem měl pocit, že v IT světě je všechno ještě v pořádku.

Fanous

Re:CoC a linux kernel
« Odpověď #10 kdy: 24. 09. 2018, 10:18:55 »
Proste Linux (kernel) se stal zajimavym cilem pro ty levicacke SJW debily. A protoze Amerika je uplne zmagorena vsemoznou korektnosti, tak maji se svymi CoC a podobnymi nesmysly velikou sanci Linux poslat k sipku tak, jak to dokazali s jinymi projekty (Firefox, Tor,....).


Re:CoC a linux kernel
« Odpověď #11 kdy: 24. 09. 2018, 11:00:59 »
...
Piráti tak dlouho, dokud nedojde k legalizaci marihuany a dalších běžnějších drog, končí někde u kokainu pro šnupání.
...
[Citation needed.]

U těch ostatních stádostran to možná sedí...

JapanPOWER

Re:CoC a linux kernel
« Odpověď #12 kdy: 24. 09. 2018, 11:16:27 »
Typicka demagogicko-omezenecka nenavistna argumentace - bud jsi se mnou nebo proti mne. Podle nich, kdyz tohle CoC nemiluju tak automaticky jsem ten kdo 'you want .<somebody>. to be harassed'. Vsechny tyhle iniciativy nejsou o porozumeni, ale o nenavisti.

Bingo! Je to stejné jako u tzv. sluníčkářů. To taky nejsou žádní lidumilové. Když s nimi mluvíš, tak zjistíš, že je v nich tolik nenávisti a pohrdání lidmi s jiným názorem, že se to jen tak nevidí. Kohokoli, kdo netouží přijímat migranty a nechce se nechat multikulturně "obohatit", považují za vidláka, primitiva, nevzdělance... nerespektují ho jako občana s rovnými právy a nejraději by ho zbavili možnosti hlasovat ve volbách. Pak jsou hrozně překvapení, když tyto názory má někdo, kdo má vyšší vzdělání než oni, vydělává víc peněz a taky žije v té Praze. To jim trochu bortí jejich představy a způsobuje jim to trauma. Ale správný sluníčkář se tím nenechá zmást, tuto představu vytěsní a zase jede jako kolovrátek to svoje o nevzdělaných neúspěšných vidlácích, kteří se svoje problémy snaží hodit na někoho jiného. Klapky na očích, omezené chápání světa a zase rozjíždí ten svůj flašinet někde u oběda, kafe nebo i piva či vína.