Kde najít ne-main stream práci / doporučení

L.

Re:Kde najít ne-main stream práci / doporučení
« Odpověď #30 kdy: 25. 09. 2018, 07:28:54 »
... nebo tam sou sracky typu openspace, kde se neda soustredit na praci...

Já vím, že mezi komunitou je hrozně free, cool a in hejtit openspace, ale moje zkušenosti nejsou zdaleka tak špatné. Samozřejmě, když s programátory sedí lidi, co při své činnosti přirozeně vytváří rušení, třeba obchoďáci, je to na pytel (zažil jsem). Na druhou stranu, pokud s takovou osobou budeš sedět v malé kanceláři, budeš lézt po zdi ještě více. To není problém openspace.

Pokud jsou lidi blbci, je problém i v malé kanceláři. Pokud jsou rozumní, je openspace v pohodě. Dělal jsem v poměrně velkém "holém", žádná velká tragédie to nebyla. Dělal jsem i v "luxusním", kde bylo hodně prostoru na člověka, byl členitý, hezky vyzdobený, měl izolované místnůstky, kam člověk mohl zajít telefonovat, aby nerušil ostatní... Mám zkušenosti i s klasickou kanceláří a třeba v tom "luxusním" openspace se mi dělalo lépe.


.

Re:Kde najít ne-main stream práci / doporučení
« Odpověď #31 kdy: 25. 09. 2018, 14:00:37 »
Já si jen myslím, že vývoj jde od věci primitivných, přez složité k jednoduchým.
Ano, to je ideální, jenže dělat věci jednoduše je složité.

To mne nikdy nenapadlo, zajímavá myšlenka. A zdá se pravdivá. Rozhodně se díky ní dá řada věcí jednoduše vysvětlit :)
Simplicity is complicated.
  -- Rob Pike


Matik

Re:Kde najít ne-main stream práci / doporučení
« Odpověď #32 kdy: 25. 09. 2018, 14:45:28 »
Já si jen myslím, že vývoj jde od věci primitivných, přez složité k jednoduchým.
Ano, to je ideální, jenže dělat věci jednoduše je složité.

To mne nikdy nenapadlo, zajímavá myšlenka. A zdá se pravdivá. Rozhodně se díky ní dá řada věcí jednoduše vysvětlit :)
Simplicity is complicated.
  -- Rob Pike
Zase nějaká štikovina :)

Pepik

Re:Kde najít ne-main stream práci / doporučení
« Odpověď #33 kdy: 26. 09. 2018, 15:51:33 »
RayeR: dik za zkusenosti :) Pocitam, ze taky relativne brzo budu neco takoveho resit tak koukam, jak na tom vlastne ta "prace" vubec dneska je. Mam hodne podobnej pocit, tomu co pises. A v nemecku jsou dneska tak zoufali, ze jim mnohde staci anglictina (nechtel jsem verit, zrovna u nich). A po par tydnech/mesicich tam clovek musi byt treba taky jen na 2 dny v tydnu, takze i to by se dalo (jednou prechrape a trada domu). Ciste HO jsem u nich mic nevidel. Co by pak ale s tema penezma clovek delal ? :) Na danich (statu) u nich jeden usetri ~8K a kdyz je jeden tak chytrej, ze ma 3, tak uz jen tohle da balik (jsou to prakticky ciste penize), co maj nektery na mesic v cistem... Postupne zjistuju, ze za ty leta, kdy jsem to neresil, se toho zase tak moc nezmenilo. Spise se meni (v kontextu te doby pochopitelne) to co se 'dela'.

P.

RayeR

Re:Kde najít ne-main stream práci / doporučení
« Odpověď #34 kdy: 26. 09. 2018, 18:23:55 »
Tak neska bych cekal, ze u technologickych firem ani v Nemecku nebude anglictina zadny problem. Jeden kamos pracuje v Sysgo a anglictine je takovy oficialni firemni jazyk kdyz neco resi s dalsima pobockama nebo jedou k nim do Nemec...

Openspejsy nemusi bejt treba vzdy tragedie, ale myslim, ze i u nas se uz od toho kapanek upousti. Bohuzel co sem videl na pripade byvale firmy, tak to znamenalo jednoznacne posun k horsimu (kdyz vyvojari musi poslouchat telefonovani obchodaku a servisaku co sedi o par stolu vedle), tak sem rad, ze sem tam toho nedockal... Ani neznam nikoho dalsiho s pozitivni zkusenosti po prestehovani do OS, samozrejme i v malem kalcliku muzou neohleduplni jedinci nadelat stejnej bordel, ale to se da v par lidech nejak vyridit. Kdyz ale nekdo k praci potrebuje telefonovat skoro porad, tak se to resi bez oddeleni blbe...


agent

Re:Kde najít ne-main stream práci / doporučení
« Odpověď #35 kdy: 26. 09. 2018, 18:35:55 »
Kde je hranice mezi kanceláří a openspace?
Když je nás v kanclu občas při full obsazení 10, není to už OS?  :)

Pepik

Re:Kde najít ne-main stream práci / doporučení
« Odpověď #36 kdy: 26. 09. 2018, 19:49:06 »
Kde je hranice mezi kanceláří a openspace?
Když je nás v kanclu občas při full obsazení 10, není to už OS?  :)
Tomu se říka closed space potom (o: