Python jako první jazyk

eee

Re:Python jako první jazyk
« Odpověď #135 kdy: 21. 09. 2018, 18:28:03 »
Python v celé své šíři není jednoduchý jazyk, ale jednoduché věci umožňuje dělat jednoduše, rychle a přehledně a dává dobré návyky pro štábní kulturu a je píměrně univerzální. Jeho největší slabina, která nejvíc omezuje jeho použití - nižší výkon, je pro začátečníky zcela bezpředmětná. Spíš právě naopak, začínajícího programátora učí šetřit zdroji, ale jen když programuje na něčem jako je respberry pi zero.

Nesouhlasím s tvrzením, že důležité je IDE, to je naopak jen další nesmyslná bariéra, čím kompoexnější, tím horší, potřeby začátečníka jsou jiné. Zvláště mě pobavit ten člověk, který si tu pochvaloval, že mu ide generovalo kód, kterému nerozuměl.

Takže já naopak pro začátečníky doporučuji co nejjednoduší textový editor, na úrovni geditu, který odsazuje a zvýrazňuje syntaxi a který se nemusí učit ovládat a umožňuje začátečníkovi se věnovat především podstatě programování. Úplně do začátku si začátečník vystačí jen s interaktivním interpretem pythonu, to je na vyzkoušení a pochopení základů úplně nejlepší.


Re:Python jako první jazyk
« Odpověď #136 kdy: 21. 09. 2018, 19:50:09 »
Zrovna Python má s sebou vlastní IDLE, takže po této stránce ani není třeba nic dalšího...