Zabránit jakýmkoliv stránkám ve změně URL

pluk tuku

Zabránit jakýmkoliv stránkám ve změně URL
« kdy: 21. 09. 2018, 14:18:30 »
Když si otevřu zdnet.com, nějaký konkrétní článek, po několika sekundách dojde ke změně adresy, aniž by probíhaly requesty HTTP. Jak tomu v prohlížeči (FF, Chromium), zabránit? Mají to vůbec v nastavení? Existuje rovnák na ohejbák v podobě "rozšíření" (Neboli existuje zúžení funkcionality browseru v podobě rozšíření)? Nemám, rád když si stránká může dělat věci, co jsou za "hranou prostoru" (url je věc prohlížeče, stejně jako další kopa věcí, schránka, úroveń nabití, )

Jistě, vím scripty si mohu vypnout...
« Poslední změna: 21. 09. 2018, 15:07:23 od Petr Krčmář »


Tramvajak

Re:Zabránit jakýmkoliv stránkám ve změně URL
« Odpověď #1 kdy: 21. 09. 2018, 15:11:31 »
To je pitomost, tohle stránka nesmí. Byla by to bezpečnostní díra jak vrata, kdyby si mohla pomocí JS změnit URL třeba na Google.com. To ti naopak dělá nějaké zakeřné rozšíření. Zkus to v anonymním okně bez nich a pak hledej. Případně nám to natoč na video, zajímalo by mě to, protože mi to nic takového samozřejmě nedělá.

Re:Zabránit jakýmkoliv stránkám ve změně URL
« Odpověď #2 kdy: 21. 09. 2018, 15:13:44 »
přes custom script (třeba v adblocku) si přepiš funkce, které se o tu změnu starají. Jedná se o window.history.pushState a window.history.replaceState

Kód: [Vybrat]
window.history.pushState = function() {}
window.history.pushState = function() {}

Můžeš s tím ale rozbít určitou funkcionalitu stránek.

Tramvajak: doufám, že ti řízení tramvají jde lépe než javascript? Lze to. Je-li nová adresa ze stejné domény, změní se pouze url, je-li nová adresa z jiné domény (např. google.com), dojde ke klasickému přesměrování.

pluk tuku

Re:Zabránit jakýmkoliv stránkám ve změně URL
« Odpověď #3 kdy: 21. 09. 2018, 15:28:16 »
Pozzorováno v Anonymník okně to bylo. extension jen ublock, chrome před verzí 61