Distroturizmus na desktopu

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #30 kdy: 20. 09. 2018, 22:56:46 »
Před několika lety, byly na Linuxu k dispozici privátní ovladače grafických karet, nyní již nejsou. Fakt, že současné grafické ovladače, přístupné na Linuxu, jsou schopné využít tak maximálně desetinu výkonu grafické karty nikoho z linuxové komunity netrápí. [...] někdy bych si opravdu chtěl promluvit s těmi vývojáři, a pár facek jim dal.
co je to privatni ovladac? pokud myslis proprietární, tak to ze nejsou plati jen u fglrx pro amd, ktere nastesti AMD zahodilo a misto toho se pustilo do opensource AMDGPU...
to ze ovladac vyuzije desetinu vykonu si pocital na kulickovem pocitadle?  protoze realne testy rikaji neco jineho:
https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=win10-ubuntu-gpufresh&num=1


kuba77

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #31 kdy: 20. 09. 2018, 23:29:54 »
Snad nějak takto:
Ubuntu 8.04, LM 7(?), Debian testing a pak sid z netinstall, Fedora 14, Kahel OS, Arch Linux... dále krátce Ubuntu 11.04, elementaryOS, Chakra a zpět Arch Linux, chviličku Solus a openSUSE Tumbleweed a teď přes rok Manjaro :)

kuba77

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #32 kdy: 20. 09. 2018, 23:35:47 »
A zapomněl jsem na Sabayon linux asi někdy v době kolem Fedory 14.

KoZel

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #33 kdy: 21. 09. 2018, 08:32:28 »
Ja vim ze se to tady nesmi rikat a dostanu vynadano, ale muj turismus je zrejme u konce taky:

RHEL/CentOS -> Fedora -> CentOS -> Arch -> CentOS -> MS Windows 10

Windows jsem mel porad v dualbootu pro ucetnictvi a pak mne po letech ten Linux desktop dozral natolik ze jsem switchnul napevno k Windowsu  :-[

David

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #34 kdy: 21. 09. 2018, 08:40:01 »
Ja vim ze se to tady nesmi rikat a dostanu vynadano, ale muj turismus je zrejme u konce taky:

RHEL/CentOS -> Fedora -> CentOS -> Arch -> CentOS -> MS Windows 10

Windows jsem mel porad v dualbootu pro ucetnictvi a pak mne po letech ten Linux desktop dozral natolik ze jsem switchnul napevno k Windowsu  :-[

To je rozumna volba. Zacilan jsem na Slackware a RH6.2 - coz je uz docela davno. Od te doby jakykoliv pokrok v ramci desktopu temer nulovy - spise to vnimam tak ze se situace bud nezlepsuje a nebo zhorsuje. Od te doby si clovek vystacil se starickym Window Makerem nebo Fluxboxem - co oproti tomu prinaseji dnesni nove distra typu Ubuntu? Pro uzivatele temer nic. Jen porad nic nefunguje a vsechno se rozbiji s kazdym updatem. V praci tedy pouzivam Win10 a jako soukromy pocitac jsem si koupil macbook - spokojenost maximalni.


Pepan

Re:Distroturizmus (desktop)
« Odpověď #35 kdy: 21. 09. 2018, 09:02:48 »
Z Archu jsem na Xubuntu LTS přešel také proto, že mě přestalo bavit řešit rozbité věci po updatu.
To je tzv. trolling update distro  8)

Tak to jsi uhodil hřebík po hlavičce: Arch trolling distro ! Smekám před archisty i gentooisty, že je to baví a jsou tomu věrní, já na to neměl nervy ani čas.

Turista asi nejsem protože , pořád frčím na nějaké verzi či odnoži RedHat už od verze 6 (z dob před RHEL-Fedora splitem) až po stávající RHEL Enterprise Desktop. 50$ ročně si za tu práci zaslouží a já mám stabilní a udržovaný desktop.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #36 kdy: 21. 09. 2018, 09:13:29 »
To je rozumna volba. Zacilan jsem na Slackware a RH6.2 - coz je uz docela davno. Od te doby jakykoliv pokrok v ramci desktopu temer nulovy [...] co oproti tomu prinaseji dnesni nove distra typu Ubuntu? Pro uzivatele temer nic. Jen porad nic nefunguje a vsechno se rozbiji s kazdym updatem. V praci tedy pouzivam Win10 a jako soukromy pocitac jsem si koupil macbook - spokojenost maximalni.
napsat ze za poslednich 8let se to zhorsilo je blbost, co prinasi Ubuntu? odhadem tak 7let pouzivam Xubuntu, vse mi funguje, nic se nerozbiji/nerozbilo s zadnym updatem... zato vsude vidim a ctu jak Win10 se rozbiji s kazdym updatem, neco mi na tvem prispevku smrdi tro(t)lingem ;-)

KoZel

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #37 kdy: 21. 09. 2018, 09:36:28 »
napsat ze za poslednich 8let se to zhorsilo je blbost, co prinasi Ubuntu? odhadem tak 7let pouzivam Xubuntu

Tady bude asi jadro pudla v Xubuntu toho nejde moc rozbit. Ale provozuj Kubuntu a hned pochopis o co jde a jaka je tam loterie spustit update ci nedejboze upgrade.

gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Distroturizmus (desktop)
« Odpověď #38 kdy: 21. 09. 2018, 10:48:28 »
proč potřebujete mít na pracovním stroji stejný OS jako manželka?

Ze nema poruchu osobnosti jako ty, manzelku miluje a treba nechce mit doma dva pocitace jsi vzal v uvahu?

pracovní stroj je v práci, ne doma.

foo

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #39 kdy: 21. 09. 2018, 10:56:19 »
napsat ze za poslednich 8let se to zhorsilo je blbost, co prinasi Ubuntu? odhadem tak 7let pouzivam Xubuntu

Tady bude asi jadro pudla v Xubuntu toho nejde moc rozbit. Ale provozuj Kubuntu a hned pochopis o co jde a jaka je tam loterie spustit update ci nedejboze upgrade.

ze zkusenosti to neni loterie zadna

vh

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #40 kdy: 21. 09. 2018, 11:23:31 »
ze zkusenosti to neni loterie zadna

Zkušenosti stovek uživatelů na askubuntu, stackowerflow, ubuntuforums a moje jsou ale jiné. A v 90% případů je jediná rada či řešení - čistá instalace. Ale co by člověk chtěl zadarmo že ?

foo

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #41 kdy: 21. 09. 2018, 11:24:50 »
to je ale selection bias, ze? vedle mlcici vetsiny

kuba77

Re:Distroturizmus (desktop)
« Odpověď #42 kdy: 21. 09. 2018, 12:04:17 »
Monkey Linux - Red Hat Linux -- SuSe - Arch -- Xubuntu LTS

Nejsem moc distro hopper, tohle je za období od 1998 po současnost, většinou měním OS až když změním PC (což jsem v seznamu označil dvojitou pomlčkou). Z Archu jsem na Xubuntu LTS přešel také proto, že mě přestalo bavit řešit rozbité věci po updatu.

Proto jsem přešel z Archu na Manjaro ;) i když je to někdy docela nuda, že vše funguje a nic se při upgradu nerozbíjí :D.

Palo M.

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #43 kdy: 21. 09. 2018, 12:32:58 »
Doma: Debian stable (ako sekundarny, v dualboote s Windoze 2000 a XP), potom Ubuntu (uz ako primarny desktop, 7.04 -> 8.04 -> 10.04 LTS), cca od roku 2013 znova Debian stable (dodnes, BEZ systemd, uz aj bez Windoze, pretoze pocas obdobia Ubuntu som do Windoze bootol len parkrat).
Mimochodom, na domacom serveri som mal stale Debian stable, aj pocas Ubuntackeho obdobia.

V praci: Na notasku (primarny stroj) je Windoze, okrem toho aj workstations s firemnou odnozou Scientific (az na pozlatko je to RHEL), ale tie nepouzivam ze by som ich chcel, ale pretoze ma za to platia.

spacek

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #44 kdy: 21. 09. 2018, 14:44:07 »
U mě to bylo:
Mandrake - Slax - několik různých *buntu - Mint - Manjaro - Bunsenlabs.
Obklopen všemi grafickými pičičandami KDE a podobných prostředí zatím odolávám a textově konfigurovatelný Openbox, Conky a Tint plus tmavé pozadí obrazovky mi sednou perfektně. Nehodlám měnit, pokud mě něco někdy zaujalo, prubnul jsem si to ve virtuálu, ale nakonec jsem se vždy vrátil k Bunselabs (dříve Crunchbang).