Faktury online

dejvvv

Faktury online
« kdy: 17. 09. 2018, 10:49:12 »
Dobrej,
potreboval bych poradit jakou online stranku pouzit k fakturaci...na jen pár faktur ročně...nevíte někdo?
Neznáte imboss.cz?
Prej to je dobrý ale i jine tipy? Dikyy
« Poslední změna: 17. 09. 2018, 10:51:02 od Petr Krčmář »


Re:Faktury online
« Odpověď #1 kdy: 17. 09. 2018, 10:51:56 »
Občas vídám faktury z Fakturoid.cz. Musí to být online, když je to pár faktur ročně? Není jednodušší si prostě udělat nějakou šablonu a nabouchat to tam?

XXX

Re:Faktury online
« Odpověď #2 kdy: 17. 09. 2018, 11:01:22 »
Ja pouzivam fakturoid a jsem spokojen. Jako platce DPH vyuzivam exporty pro priznani k DPH a kontrolni hlaseni. Na konci roku pak priznani k dani z prijmu atd...

Lol Phirae

Re:Faktury online
« Odpověď #3 kdy: 17. 09. 2018, 11:30:14 »
Google: šablona faktura  ::)

ava

Re:Faktury online
« Odpověď #4 kdy: 17. 09. 2018, 12:23:46 »
Já používám idoklad.cz , na pár faktur ročně je to zdarma a jsem s tím superspokojenej


Jack

Re:Faktury online
« Odpověď #5 kdy: 17. 09. 2018, 13:38:26 »
Občas vídám faktury z Fakturoid.cz. Musí to být online, když je to pár faktur ročně? Není jednodušší si prostě udělat nějakou šablonu a nabouchat to tam?
Neni, je lepsi pouzit nejaky system, ktery je aktualizovany a ma vzdycky vsechny nalezitosti, pripadne umi spravne spocitat a zaokrouhlit DPH. Za ty problemy to nestoji. Jinak pohoda ma taky nejakej free tool na fakturaci.

Kit

Re:Faktury online
« Odpověď #6 kdy: 17. 09. 2018, 15:02:13 »
Občas vídám faktury z Fakturoid.cz. Musí to být online, když je to pár faktur ročně? Není jednodušší si prostě udělat nějakou šablonu a nabouchat to tam?

Fakturoid je docela praktický, protože dohledá v Aresu všechny náležitosti zákazníka a bez překlepů je dosadí do faktury. Vystavenou fakturu rovnou odešle nejen v PDF, ale i v dalších zajímavých formátech. Navíc sleduje splatnost a umí vystavit upomínky.

L.

Re:Faktury online
« Odpověď #7 kdy: 17. 09. 2018, 15:39:33 »
Lidi, to vám fakt nedocvaklo, že cílem "tazatele" nebylo získat informace, ale zpropagovat ten Imboss? ;)

Jack

Re:Faktury online
« Odpověď #8 kdy: 17. 09. 2018, 15:41:07 »
Lidi, to vám fakt nedocvaklo, že cílem "tazatele" nebylo získat informace, ale zpropagovat ten Imboss? ;)
Ja si toho odkazu ani nevsimnul, dokud si na to neupozornil.

technomaniak

Re:Faktury online
« Odpověď #9 kdy: 17. 09. 2018, 15:49:48 »
Lidi, to vám fakt nedocvaklo, že cílem "tazatele" nebylo získat informace, ale zpropagovat ten Imboss? ;)
Na tak slaboduché manipulační pokusy jsou někteří z náš už imunní.

Mimochodem, editace faktury v *.xls je otázkou necelé minuty. Takže na co službu? Navíc, kdo ví kam to ještě přepošle.

motyq

Re:Faktury online
« Odpověď #10 kdy: 17. 09. 2018, 16:49:53 »
fakturoid take vyuzivam / placenou verzi, protoze z te free neco vyhodili co jsem pouzival (ted nevim jestli to byl pocet kontaktu nebo mozna ty exporty)
Kazdopadne mi neni lito penez  - ty prehledy a exporty pro dph jsou proste topovy, jeste kdyby je to posilalo samo uplne.
Pak take maji/budou mit napojeni na api bank...
S DPFO ale chodim jinam, protoze fakturoid neumi (aspon teda za 2017 neumel) doplnit hypoteku/uroky a zenu/deti tak, aby to bylo spravne, tam pak chodim jednorazove na onlinepriznani a pres premium sms za nekolik minut hotovo.
Ta pohodlnost predci pripadne penize navic - hlavne jak bylo zmineno - vse neustale aktivni a spravne, to by slo docili asi jen vlastni ucetni, ale to by zas bylo drazssi.

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Faktury online
« Odpověď #11 kdy: 17. 09. 2018, 17:55:23 »
spamuje i na macforum.cz

L.

Re:Faktury online
« Odpověď #12 kdy: 17. 09. 2018, 18:06:27 »
Mimochodem, editace faktury v *.xls je otázkou necelé minuty. Takže na co službu? Navíc, kdo ví kam to ještě přepošle.

Pokud nejsi plátce DPH, tak online služba moc výhod nemá, ale pro podávání přiznání k DPH a KH se hodí.

Já používám Abru, stojí to kolem 700,- na rok, tedy méně, než nejlevnější placený Fakturoid, je to offline (nikam nedávám svoje data), vygeneruje mi to přiznání k DPH, KH a podklady pro daňové přiznání, přes import výpisu z banky sleduje zaplacení faktur...

Všechna přiznání (DPFO, DPH, KH) podávám přímo a zdarma přes ADISEPO od Ministerstva financí, kde mi to MF všechno zkontroluje a pak to hned pár kliky podám přes datovou schránku. Má to onlinepriznani.cz něco, co za ty dvě stovky oproti ADISEPO stojí? Napadá mě jen, že je asi víc BFU-friendly.

copper

Re:Faktury online
« Odpověď #13 kdy: 17. 09. 2018, 20:18:35 »
Jaká abra stojí kolem 700kč na rok?

L.

Re:Faktury online
« Odpověď #14 kdy: 17. 09. 2018, 22:09:49 »
Mám ABRA GEN. Je to tedy za poslední rok 650,- bez DPH, jsem se koukal.

Mám ji už přes deset let, původně jsem měl standalone ABRU pro malé živnostníky (G2?), pak ji skončili a převedli mi licenci na GEN. Je dost možné, že teď už nově získat nejde respektive by byla za úplně jiných podmínek.

Koukám do nabídky, že teď mají pro živnostníky FlexiBee a úplně nejnižší verze zadarmo umí daňovou evidenci (včetně DPH), fakturaci a napojení na banku. Žádná omezení na počet kontaktů nebo tak. Tedy pro freelancera zcela dostačující, akorát je to v cloudu, ale to Fakturoid taky.