Zoneminder a změna umístění složek

Zoneminder a změna umístění složek
« kdy: 10. 09. 2018, 12:54:05 »
Ahoj, tak jsem se konečně dostal k zoneminderu a ani za boha se mi nedaří rozchodit změnu lokace složek pro ukádání záznamů.
Postupoval jsem dle:
Kód: [Vybrat]
https://zoneminder.readthedocs.io/en/latest/installationguide/dedicateddrive.html a i když jsem vyzkoušel několik složek, pokaždé to končí chybou v logu, např.:
Kód: [Vybrat]
Cannot write to content dirs('/home/user/Data/Kamery/events','/home/user/Data/Kamery/images'). Výpis:
Kód: [Vybrat]
ls -la Data/Kamery
drwxrwxr-x 4 www-data www-data 4096 zář 10 10:47 .
drwxrwxr-x 9 user     user     4096 zář  8 14:22 ..
drwxrwxr-x 2 www-data www-data 4096 zář  8 12:32 events
drwxrwxr-x 2 www-data www-data 4096 zář  8 12:32 images

Trápím se s tím už třetí den a jsem evidentně slepí vůdči vlastním chybám, tak díky za postřehy ;)


E57

Re:Zoneminder a změna umístění složek
« Odpověď #1 kdy: 11. 09. 2018, 16:49:19 »
Popis z nápovědy ZM (přímo z administrace). Asi to bude zachrootovaný nebo nevim ...

ZM_DIR_EVENTS

This is the path to the events directory where all the event images and other miscellaneous files are stored. CAUTION: The directory you specify here cannot be outside the web root. This is a common mistake. Most users should never change this value. If you intend to record events to a second disk or network share, then you should mount the drive or share directly to the ZoneMinder events folder or follow the instructions in the ZoneMinder Wiki titled Using a dedicated Hard Drive.

E57

Re:Zoneminder a změna umístění složek
« Odpověď #2 kdy: 11. 09. 2018, 16:53:09 »
Aha, koukam že je to ofiko ... tak nic sorry

Re:Zoneminder a změna umístění složek
« Odpověď #3 kdy: 11. 09. 2018, 17:18:12 »
Ahoj,
už jsem zjistil, že jiná lokace muže byt jen v adresařové struktůře, kde běží webserver. Myslel jsem, že mount přes fstab to splňuje ale evidentně ne :( Je tu možnost připojit jiný disk přes systemd ale to se mi moc nehodí. Potřeboval bych připojit jen konkretní partition nebo složku. Budu ještě zkoumat ;) Ale Dík ;)