Jakým prstem mačkáte levý Shift?

fortranista

Re:Jakým prstem mačkáte levý Shift?
« Odpověď #15 kdy: 12. 09. 2018, 22:35:43 »
A máte klasickou klávesnici, nebo takovou tu novou, pičusovskofrikulínskou s úzkým shiftem?
Malíčkem. A mám klasickou ISO klávesnici s úzkým shiftem. Takové ty pičusovskofrikulínské ANSI s jednořádkovým enterem nebo úzkým backspace mi nesmí na stůl ;-)

nebo mít to nejlepší z obou světů - dlouhé Shifty a dlouhý Backspace (ideálně ještě vysoký Enter a zbavit se té prapodivné bezvýznamné duplicity s \)


Radovan.

Re:Jakým prstem mačkáte levý Shift?
« Odpověď #16 kdy: 13. 09. 2018, 12:02:15 »
Takové ty pičusovskofrikulínské ANSI s jednořádkovým enterem nebo úzkým backspace mi nesmí na stůl ;-)
S širokým jednořádkovým Enterem jsem se smířil, na rozdíl od úzkého Shiftu je pro mě použitelný. Asi trénink z Didaktiku Gama, kde byl Enter malý a Shift dlouhý :)

Jinak po delším pozorování doplním původní odpověď, nejčastěji je to malíček, méně často prsteníček. Ostatní prsty levé ruky jen ve speciálních kombinacích, jako Shift+F1, kde používám levý palec.

CoffeeMan

Re:Jakým prstem mačkáte levý Shift?
« Odpověď #17 kdy: 14. 09. 2018, 15:49:38 »
Jakým Prstem Mačkám Levý Shift? Tak prý malíčkem.

gp

Re:Jakým prstem mačkáte levý Shift?
« Odpověď #18 kdy: 02. 10. 2018, 00:01:00 »
Pravým palcem nebo pravým ukazovákem. :--)

Yokotashi

Re:Jakým prstem mačkáte levý Shift?
« Odpověď #19 kdy: 02. 10. 2018, 00:26:08 »
Pri psani textu levym malickem, i kdyz nepisi vsemi deseti. Pri mackani ruznych klavesovych zkatek ruzne. Jednim, nebo druhym palcem, levym ukazovackem. Podle zkratky.

Silne preferuji dlouhy Shift a dlouhy Backspace.  Tak, jak to ma IBM Model M.


martyd420

  • ***
  • 193
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jakým prstem mačkáte levý Shift?
« Odpověď #20 kdy: 02. 10. 2018, 05:46:35 »
Ukazováčkem samozřejmě. Stejně, jako všechny ostatní tlačítka.
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM  |  Nemám rád IPv6 influencery :P

wocasund

Re:Jakým prstem mačkáte levý Shift?
« Odpověď #21 kdy: 02. 10. 2018, 07:16:28 »
Ctrl+Alt+Shift+klávesa 1...0 (CZ Querty) - prostředníčkem

Hmm... Querty rozložení klávesnice.. nějaká novinka. To jako že klávesy v prvním řádku jsou QUERTYWIOP?  ;D