Práce vestoje

Hmm

Práce vestoje
« kdy: 08. 09. 2018, 13:15:11 »
Jakou máte zkušenost s prací vestoje u počítače?

Za mne osobně: dostal jsem elektrický polohovatelný stůl, tak prvních 14 dní jsem jezdil občas nahoru dolů a teď jsem si po měsíci uvědomil, že celou dobu už zase jen sedím - a poté, co jsem večer už cítil záda, jsem si vzpomněl, že si to vlastně můžu dát výše. Ale jinde na webu vidím, jak to někomu pomohlo.

Jak to máte vy? Je to módní vlna, nebo vám to pomohlo, resp. používáte to pravidelně? Případně můžete přidat i zkušenosti s konkrétní konfigurací, frekvencí stání atd., ptám se proto, že se naskytla možnost ho koupit jinam, ale nejsem si úplně jistý o jeho využitelnosti.


pavell

Re:Práce vestoje
« Odpověď #1 kdy: 08. 09. 2018, 13:19:21 »
Tak to záleží na době práce a tvých zádech. Pokud neumíš stát dobře, tak si akorát záda ještě víc zničíš. Jinak je to ale super.

Kit

Re:Práce vestoje
« Odpověď #2 kdy: 08. 09. 2018, 13:37:33 »
Zkus klekačku nebo balón.

pavell

Re:Práce vestoje
« Odpověď #3 kdy: 08. 09. 2018, 13:39:43 »
Zkus klekačku nebo balón.

To jsou pravé píčoviny. Stání je super a jde dlouhodobě, ale musíš stát dobře.

Roman Vašíček

Re:Práce vestoje
« Odpověď #4 kdy: 08. 09. 2018, 21:48:30 »
Osobně jsem zjistil, že po nějaké době stojím pouze při poradách / videokonferencích a když něco probírám s kolegy. Na kódování nebo kreslení si sednu.


ffef

Re:Práce vestoje
« Odpověď #5 kdy: 08. 09. 2018, 22:09:21 »
Osobně jsem zjistil, že po nějaké době stojím pouze při poradách..
A to na těch poradách stojíte všichni a nebo jenom ty?

Re:Práce vestoje
« Odpověď #6 kdy: 09. 09. 2018, 15:21:49 »
stridam tak 3x za den. stat cely den nevydrzim, ze sezeni boli zada. klekacky, balony apod jsou zajimavy doplnek, ale neni to na dlouhodoby pouziti.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Trollopata

Re:Práce vestoje
« Odpověď #7 kdy: 09. 09. 2018, 20:23:50 »
Kvůli tomu jsem šel dělat ke kompu místo k pásu, abych u práce nemusel stát. Ale občasný pohyb samozřejmě vůbec neuškodí – třeba dojít si pro kafe – a čím více pohybu, tím lépe ;-)

Hmm

Re:Práce vestoje
« Odpověď #8 kdy: 09. 09. 2018, 21:35:48 »
Jo jo, po delší době v sedě cítím v zádech, že postavit se a projít se je potřeba. Jde mi o to, jestli se fakt někomu osvědčila práce ve stoje.

Asi dle reakcí aspoň někomu osvědčila, nicméně:

Pokud neumíš stát dobře, tak si akorát záda ještě víc zničíš. Jinak je to ale super.

Stání je super a jde dlouhodobě, ale musíš stát dobře.

Co je to stát dobře?

Krysa11

Re:Práce vestoje
« Odpověď #9 kdy: 10. 09. 2018, 00:04:12 »
Nejlepší je jít se občas na hodinu/půl hodinu projít, nebo vzít sekyru a poštípat pár polen na zimu - I u toho můžete přemýšlet nebo debatovat, společenská mistost s pingpongem a stolním fotbálkem taky není zlá věc, převážně za špatného počasí. Polohovací stoly zdravotní pomůcky pro lidi trpící na hemeroidy, což se přiznává ještě o trochu hůř, než že je člověk hipster.

Re:Práce vestoje
« Odpověď #10 kdy: 10. 09. 2018, 09:42:33 »
stolním fotbálkem
tohle prave neni pro zada zadna hitparada
Děkuji za možnost editace příspěvku.

cvok

Re:Práce vestoje
« Odpověď #11 kdy: 10. 09. 2018, 10:10:34 »
Nejlepsi je mit polhovatelny stul a hodinu stat, hodinu sedet.

Stat 8h denne neni uplne to nejlepsi pro chodidla, sedet 8h denne neni uplne to nejlepsi pro zada.

erik80

Re:Práce vestoje
« Odpověď #12 kdy: 10. 09. 2018, 10:48:12 »
Nejlepsi je mit polhovatelny stul a hodinu stat, hodinu sedet.

Stat 8h denne neni uplne to nejlepsi pro chodidla, sedet 8h denne neni uplne to nejlepsi pro zada.
presne! opytaj sa predavaciek v butiku ake su problemy z celodenneho postavania. treba to striedat. kazdu pol hodku kratka 3min pauza na prechadzku

jouda

Re:Práce vestoje
« Odpověď #13 kdy: 10. 09. 2018, 21:57:01 »
pro lidi trpící na hemeroidy, což se přiznává ještě o trochu hůř, než že je člověk hipster.
Tak to já bych radši měl ty hemoroidy než byl hipster. ;)
Ale jinak souhlas, měnit polohu, občas se projít, protáhnout, případně to proložit krátkou fyzickou aktivitou vždycky zabralo.
A práce ve stoje snad jen v datacentru než se nastaví síť a zbytek se udělá na dálku z židle.

ab

Re:Práce vestoje
« Odpověď #14 kdy: 11. 09. 2018, 10:10:45 »
nejsem ortoped-fyzioterapeut, ale "stát dobře" znamená ženepřetěžuješ špatné svaly, což je obvykle problém vnitřních svalů - hluboký stabilizační systém...

lidi mají ochable "bricho" - ne vrchni brisni viditelne svaly.. ale korzet okol.. takze vyvaluje bricho, prohyba zada dozadu - lordoza

a kurvi si vsechno.. z toho muze jit bolest do krku-sije, nohou...