Digitalizace státní správy - další zásek

.

Re:Digitalizace státní správy - další zásek
« Odpověď #30 kdy: 31. 08. 2018, 17:05:23 »
Je naprosto správně, že kontroly jsou jen nahodilé, byť k nim umějí použít online nástroje. Mě by vadil pocit, že stát každý den ráno kontroluje, co všechno jsem já prošvihl.
opět špatně!
stát kontroluje i tak co jste prošvihl a parazituje na tom pokutami - za mě je to ten nejhorší způsob!
stát by neměl kontrolovat co jsme prošvihli, ale dát nám echo, aby jsme to neprošvihli! být našim pomocníkem
a jestli vám vadí, že by robot státu pomáhal lidu předcházet pokutám na pošetilich informacích jako kdy končí občanka nebo technická, tak jste u mě divnej a možná i nebezpečnej.
Kdo nejde s námi, jde proti nám!


jeniceek

Re:Digitalizace státní správy - další zásek
« Odpověď #31 kdy: 31. 08. 2018, 19:54:07 »
Proboha a na čem by pak ten stát vydělával? Vždyť pokuty jsou plánovaná příjmová kapitola do rozpočtu, pokud si někdo myslí, že jsou k něčemu jinému (např. k vynucování dodržování zákonů a vyhlášek), je dle mého názoru hodně naivní.

xxx

Re:Digitalizace státní správy - další zásek
« Odpověď #32 kdy: 31. 08. 2018, 23:02:20 »
Zajdane, principem právního státu je i to, že stát osoby nonstop nešmíruje a dává jim svobodu konání. Mně by se vůbec nelíbilo, kdyby existoval robot, který bude preventivně hlídat, kterou povinnost jsem prošvihl.

Ale tohle už dávno existuje, jen se to používá proti občanovi. Několik let zpátky jsem platil pokutu na živnostenském úřadu, protože jsem se přestěhoval o rodičů (změna trvalého bydliště), ale nezměnil místo podnikání. Pokud jsou odlišná, musí být místo podnikání označeno jménem a IČO.

Úředník mi vysvětlil, že
- mají na to automatický report, který jim vyhledává lidi, co si změnili bydliště ale ne místo podnikání
- pak jedou témeř najisto na fyzickou obhlídku (předložil mi fotky zvonků u našich)

Že by to místo represe mohli použít k upozornění, že si to mám do pořádku, ho ani nenapadlo a jen vršil důvody, proč to nejde (telefon a mail na mě nemají, dopis je drahý, apod.).

Re:Digitalizace státní správy - další zásek
« Odpověď #33 kdy: 31. 08. 2018, 23:08:49 »
Doteď nežijou v tom kapitalismu, jinak by chápali kdo je platí a pro koho pracujou (mimochodem fakt to neví když se jich zeptáte). Místo toho vymýšlí tyhle blbosti a buzerujou svojí dojnou krávu která je ale taky jednou může kopnout ...

Zajdane, principem právního státu je i to, že stát osoby nonstop nešmíruje a dává jim svobodu konání. Mně by se vůbec nelíbilo, kdyby existoval robot, který bude preventivně hlídat, kterou povinnost jsem prošvihl.

Ale tohle už dávno existuje, jen se to používá proti občanovi. Několik let zpátky jsem platil pokutu na živnostenském úřadu, protože jsem se přestěhoval o rodičů (změna trvalého bydliště), ale nezměnil místo podnikání. Pokud jsou odlišná, musí být místo podnikání označeno jménem a IČO.

Úředník mi vysvětlil, že
- mají na to automatický report, který jim vyhledává lidi, co si změnili bydliště ale ne místo podnikání
- pak jedou témeř najisto na fyzickou obhlídku (předložil mi fotky zvonků u našich)

Že by to místo represe mohli použít k upozornění, že si to mám do pořádku, ho ani nenapadlo a jen vršil důvody, proč to nejde (telefon a mail na mě nemají, dopis je drahý, apod.).
„Řemeslo se naučí každý. Umění nikdo.“
„Jednoduchost je nejvyšší úroveň sofistikovanosti.“
- Leonardo Da Vinci

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitalizace státní správy - další zásek
« Odpověď #34 kdy: 01. 09. 2018, 17:06:05 »
Doteď nežijou v tom kapitalismu, jinak by chápali kdo je platí a pro koho pracujou (mimochodem fakt to neví když se jich zeptáte). Místo toho vymýšlí tyhle blbosti a buzerujou svojí dojnou krávu která je ale taky jednou může kopnout ...
kéž by je ta kráva kopla
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Digitalizace státní správy - další zásek
« Odpověď #35 kdy: 01. 09. 2018, 19:19:09 »
Panove, vsichni tady picujete na statni spravu, ale kdyz jde o volby tak vetsina z vas k volbam budto nejde, nebo voli uplne picusy. A to se muzete podivat na jakoukoliv stranu. Nic jako dobro pro obcany neexistuje, i vas soused ktereho si s duverou zvolite vas ochcije a zaproda za 5M vsimneho od sponzoru cehokoliv. A kdyz ne za 5 tak za 20 nebo za 100. Chybi tady moralka a hodnoty.

MasoxCZ

Re:Digitalizace státní správy - další zásek
« Odpověď #36 kdy: 01. 09. 2018, 21:42:44 »
[je TVŮJ a JENOM TVŮJ problém, že jseš manták co si neumí udělat červenej puntík do kalendáře.
bavíme se jak těmto problémům předcházet/automatizovat to a né platit uředníky aby zakládali šanony a pak posílali lidem pokuty
manták jseš ty, když máš zájem takovejto ksindl podporovat a pro mě nebezpečný člověk

Už to nehul, evidentně ti to způsobuje stíhy. Když se nevysereš na plnění svojí zákonný povinnosti, tak tě ouřada nebude mít za co flastrovat. On tam je právě proto, aby dohlídnul na to, že si povinná osoba svoje povinnosti bude plnit. A ve chvíli, kdy to necháš dojít tak daleko, že lhůty prošvihneš, on má z titulu zásady oficiality zákonnou povinnost konat, a pokud mu zákon ukládá povinnost ti uložit pokutu, tak on ti ji uložit musí. Protože kdyby to neudělal, dopustí se zneužití pravomoci úřední osoby.
Další věc je, že pičuješ že systém má na tebe založenou složku a vadí ti, když ti stojí za zadekí a pošle ti výstrahu, že se ti blíží konec lhůty, a zároveň pičuješ, že za prošvihnutí lhůty dostaneš flastr. Už se rozhodni, co ti vadí víc, a podle toho se zařiď, ale na obojí zároveň pičovat prostě nemůžeš. Tím spíš, když se můžeš posrat na tři doby z toho, že by sis to měl hlídat sám.
Na to ti můžu poradit fakt už jenom to, aby sis prohnal vidle hlavou.

MasoxCZ

Re:Digitalizace státní správy - další zásek
« Odpověď #37 kdy: 01. 09. 2018, 21:46:50 »
To není pravda. Kontroluje to jen když Vás zastaví při namátkové kontrole. Neobesílá Vás pokutou do schránky, aniž by Vás "chytli".
měl jsem SPZ v depositu, po roce je zapoměl prodloužit - okamžitě jsem dostal pokutu 2 tisice!
kontroly policií na silnici jsou právě tou účelovou kontrolou! mimo jiné úkony jdou úmyslně i po expiraci SPZ.

vy chcete omlouvat ten současný stav?!

tvl co to meleš? na silnici za prošlou STK nedostaneš flastr proto, že nemáš v nálepce díru na správným místě, ale proto že to auto na silnici nemá co dělat, protože není záruka že je v pořádku a někoho nezabije!
obdobně přešvihnutí délky depozitu RZ; zákon prostě delší depozit nepředpokládá, protože to je institut zavedený proto, abys v případě nutnosti rozsáhlejší a časově náročnější opravy nemusel platit povinný ručení. je TVŮJ a JENOM TVŮJ problém, že jseš manták co si neumí udělat červenej puntík do kalendáře.

Ocividne to neni jenom jeho problem, kdyz je tak nebezpecne jezdit s proslou STK. Nehlede k tomu, ze kdo dava auto 2x rocne na prohlidku do servisu a neda si do kalendare ten cerveny puntik, bude zrejme zpusobovat mensi riziko nez strejda, ktery chodi na STK kazde dva roky, na cerveny puntik cumi kazdodenne, ale jeho sunka drzi jenom silou vule.

Ty máš evidentně taky hodně velkej problém pochopit psaný text, viď?
Nepsal jsem že je jeho problém, že jezdí s prošlou STK, ale že si její termín neumí pohlídat.
A ministerstva dopravy a potažmo dopravní Policie  to je záležitost z toho důvodu, že z titulu zákona jsou garanty toho, že po silnicích nebudou jezdit auta v nevyhovujícím technickém stavu. A jelikož je technicky nemožné zajistit, aby auto v nevyhovujícím stavu samo sebe odstavilo, musí se to dělat obráceně: v nějak přiměřeně stanoveném intervalu technickou způsobilost kontrolovat, a za způsobilá považovat jenom ta vozidla, která kontrolou projdou ve stanoveném termínu.
Jestli TOHLE nejsi schopen pobrat, tak vrať nejen řidičák (pokud ho vůbec máš), ale asi rovnou i občanku. Protože tak moc komplikovaný to na pochopení zase není.
Kuwa to je dneska venku z ústavů matroš, to se moc často nevidí.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitalizace státní správy - další zásek
« Odpověď #38 kdy: 02. 09. 2018, 01:14:41 »
MasoxCZ - bože bože bože..takového vola by nepřijala ani ta nejzvláštnější zvláštní škola!

když nechceš aby nám technologie sloužili a pomáhali, tak si nenatáčej budík ty hňupe a vstávej podle kohouta!
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

aňoňym

Re:Digitalizace státní správy - další zásek
« Odpověď #39 kdy: 02. 09. 2018, 07:11:08 »
když nechceš aby nám technologie sloužili a pomáhali, tak si nenatáčej budík ty hňupe a vstávej podle kohouta!

Tip na jednu technologii bych měl: kontrola pravopisu.
Ale jinak celkem souhlas - oni tu mají být pro nás, ne my pro ně.

CoffeeMan

Re:Digitalizace státní správy - další zásek
« Odpověď #40 kdy: 02. 09. 2018, 07:29:30 »
Mně se tomu vláknu nechce moc věřit. To musela být nějaká fakt vymoženost. Protože vídám jezdit po silnicích takových střepů, co nemůžou projít technickou.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitalizace státní správy - další zásek
« Odpověď #41 kdy: 02. 09. 2018, 11:07:02 »
Mně se tomu vláknu nechce moc věřit. To musela být nějaká fakt vymoženost. Protože vídám jezdit po silnicích takových střepů, co nemůžou projít technickou.
Jak potkáš nějakého policistu z dopravky(bílé uniformy), máš možnost se ho zeptat. Ta aplikace primárně vyhledává kradené vozidla.
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.