reklama

Nexx WT3020: ako nastavit wan port na switch

Nexx WT3020: ako nastavit wan port na switch
« kdy: 26. 08. 2018, 10:24:44 »
Hrajem sa s nexx wt2030 a prave som si ho nastavil do rezimu, ze wlan0 predstavuje WAN rozhranie a wlan0-1 je lokalna wifi (+ LAN port k tomu).
Potreboval by som vsak aj z fyzickeho wan portu spravit switch.
Neviem ci sa vyjadrujem zrozumitelne, ale chcem to spravit tak:
Wlan0 je pouzity v tomto pripade ako WAN (pripajam sa bezdrotovo na zdroj internetu).
Ako lokalna siet mi sluzi wlan0-1 + mozem na nexx wt2030  pripojit kablom dalsi PC do LAN portu.
Ja chcem vsak pripojit do nexx wt2030 este dalsi PC kablom,ale je tam uz len fyzicky WAN port, preto ho chcem preprobit na lan port, resp. aby sa choval ako switch.
Je to mozne tak nastavit ?
« Poslední změna: 26. 08. 2018, 19:35:14 od Petr Krčmář »

reklama

Re:Nexx WT3020: ako nastavit wan port na switch
« Odpověď #1 kdy: 26. 08. 2018, 20:30:11 »
Vyriesene
Kód: [Vybrat]
Lede --> Network --> Interfaces --> LAN-Edit --> Physical SettingsPridat do bridge WAN rozhranie (u mna eth0.2)
Potom sa z interface moze WAN rozhranie odstranit.
Akurat som sa docital, ze wan port je pripojeny k cpu a neprechadza prepinacom, takze preklenut to treba v jadre a moze to trocha spomalit system

« Odpověď #2 kdy: 26. 08. 2018, 21:07:47 »
PS v prvom prispevku som zabudol napisat ze sa jedna o openwrt  ;)

« Odpověď #3 kdy: 29. 08. 2018, 18:13:35 »
Vyriesene
Lede --> Network --> Interfaces --> LAN-Edit --> Physical SettingsPridat do bridge WAN rozhranie (u mna eth0.2)
Potom sa z interface moze WAN rozhranie odstranit.
Akurat som sa docital, ze wan port je pripojeny k cpu a neprechadza prepinacom, takze preklenut to treba v jadre a moze to trocha spomalit system
Vidím to takhle,
všechny verze WT-3020 obsahují  MT7620N, takže pouze switch s 5 PHY.  Ty dvě gigové rozhraní RGMII jsou pouze u MT7620A když to spočítám, tak MT7620A má 3xETH (switch+2xRGMII).Právě RGMII lze použít jako WAN.
U MT7620N lze switch vyřadit a vyvést jeden fast ethernet ven (když chceš mít VLAN switch venku mimo procesor).
WLAN rozhraní je na stejné úrovni jako switch, oba jsou připojeny do sběrnice PBUS a RBUS.
OpenWRT 15 ukazoval switch ta jak je. U LEDE je to pro mne matoucí, je tam natvrdo napsáno WAN port.

« Odpověď #4 kdy: 03. 09. 2018, 12:28:13 »
Z casti chapem o com pises, ale az tak moc do toho nevidim. Podstatne je, ze mi to funguje ako som chcel

« Odpověď #5 kdy: 03. 09. 2018, 19:08:45 »
Z casti chapem o com pises, ale az tak moc do toho nevidim. Podstatne je, ze mi to funguje ako som chcel

Takže jsi udělal bridge mezi WiFi+eth0.2+eth0.1
Wireless card se dvěma eth

fantoman

« Odpověď #6 kdy: 03. 09. 2018, 19:18:46 »
OT: ako je na tom funkčnosť wifi pod openwrt na tejto krabičke ? pár rokov som používal jednu takúto až raz (asi po zmene mobilu) začala blbnúť wifi, bežala len pár minút a potom síce ssid vysielal, ale nedalo sa pripojiť.

Je to dávno, ale matne si spomínam, že podľa logov sa jednalo o roky neopravenú chybu v chipsete a rovnako sa správalo viacero routrov na rovnakom základe po flashnutí openwrt.

« Odpověď #7 kdy: 13. 09. 2018, 21:40:08 »
OT: ako je na tom funkčnosť wifi pod openwrt na tejto krabičke ? pár rokov som používal jednu takúto až raz (asi po zmene mobilu) začala blbnúť wifi, bežala len pár minút a potom síce ssid vysielal, ale nedalo sa pripojiť.

Je to dávno, ale matne si spomínam, že podľa logov sa jednalo o roky neopravenú chybu v chipsete a rovnako sa správalo viacero routrov na rovnakom základe po flashnutí openwrt.

Vyzkoušeno OpenWRT ChaosCalmer, LEDE 17 a OpenWRT 18  nic takového nepozoruji. Provozuji na NEXX3020  Toor a přes WiFinu mám připojen noťas.

fv

« Odpověď #8 kdy: 14. 09. 2018, 07:06:44 »

Ja tam mam starsi OpenWrt (15.05.1) a obcas mam problem popsany zde: https://bugs.openwrt.org/index.php?do=details&task_id=896

« Odpověď #9 kdy: 14. 09. 2018, 08:20:39 »

Ja tam mam starsi OpenWrt (15.05.1) a obcas mam problem popsany zde: https://bugs.openwrt.org/index.php?do=details&task_id=896

Nikdy jsem se nezkoušel se připojit na větší vzdálenost, vždy jsem měl WT3020 vedle notebooku. Na noťasu mám  Linux. Nezkoušel jsem Windows a ani Android.
Status tohohle bug report je CLOSED . Takže je to vyřešeno ?

reklama