HW sestava na vývoj

martin_melnik

Re:HW sestava na vývoj
« Odpověď #15 kdy: 04. 09. 2018, 10:09:13 »
Jinak jsem zvolil procesor Intel Core i7-8700K ("K" na konci). Můžete mi prosím doporučit chlazení? Do bedny se vejde chlazení CPU do 16 cm výšky.


Re:HW sestava na vývoj
« Odpověď #16 kdy: 04. 09. 2018, 10:16:31 »
Jinak jsem zvolil procesor Intel Core i7-8700K ("K" na konci). Můžete mi prosím doporučit chlazení? Do bedny se vejde chlazení CPU do 16 cm výšky.

To jsou zase otazky bez podrobnosti...

Budes taktovat? Na krev?
Jde ti o ticho?
Co mas za bednu? Nakonec ten Asrock?
Mas misto kolem pameti?

martin_melnik

Re:HW sestava na vývoj
« Odpověď #17 kdy: 04. 09. 2018, 10:23:32 »
Jinak jsem zvolil procesor Intel Core i7-8700K ("K" na konci). Můžete mi prosím doporučit chlazení? Do bedny se vejde chlazení CPU do 16 cm výšky.

To jsou zase otazky bez podrobnosti...

Budes taktovat? Na krev?
Jde ti o ticho?
Co mas za bednu? Nakonec ten Asrock?
Mas misto kolem pameti?

Máš pravdu. Doplňuji:

  • taktovat nejspíš nebudu
  • o ticho mi jde
  • bedna zmíněna výše - Fractal Design Define Nano S
  • ano, deska ASRock H370M-ITX/ac
  • místo kolem pamětí - nerozumím otázce, ale oba DDR4 sloty budou použité (konkrétní paměti vybrané ještě nemám)

A ještě doplňuji, že nechci nic luxusního, ale ani žádný "za každou cenu levný výrobek".

martin_melnik

Re:HW sestava na vývoj
« Odpověď #18 kdy: 04. 09. 2018, 11:51:19 »
Zdroj asi beru Seasonic SS-350ET 350W (holt ale nemá ani částečně modulární kabeláž). Je fakt, že se Seasonicy mám dobrou zkušenost. Nevýhodou je délka kabelů, snad budou stačit...

Re:HW sestava na vývoj
« Odpověď #19 kdy: 04. 09. 2018, 12:01:19 »
Zdroj asi beru Seasonic SS-350ET 350W (holt ale nemá ani částečně modulární kabeláž). Je fakt, že se Seasonicy mám dobrou zkušenost. Nevýhodou je délka kabelů, snad budou stačit...

Hlucny.
A popravde bych zdroji za tyhle penize neveril dobre vnitrnosti.

(Jinak Seasonic dobra znacka, ale ne kazda rada od kazde dobre znacky za to stoji. Navic nevidim smysl v tom koupit relativne drahy CPU a pak setrit na nejdulezitejsi komponente.)


martin_melnik

Re:HW sestava na vývoj
« Odpověď #20 kdy: 04. 09. 2018, 12:05:05 »
Zdroj asi beru Seasonic SS-350ET 350W (holt ale nemá ani částečně modulární kabeláž). Je fakt, že se Seasonicy mám dobrou zkušenost. Nevýhodou je délka kabelů, snad budou stačit...

Hlucny.
A popravde bych zdroji za tyhle penize neveril dobre vnitrnosti.

(Jinak Seasonic dobra znacka, ale ne kazda rada od kazde dobre znacky za to stoji. Navic nevidim smysl v tom koupit relativne drahy CPU a pak setrit na nejdulezitejsi komponente.)

A co doporučuješ?

Nesnažím se na tom nějak extra šetřit, ale co jsem si projel ATX zdroje kolem 350 W na CZC, tak mi tento připadal nejlepší...

ttxx

Re:HW sestava na vývoj
« Odpověď #21 kdy: 04. 09. 2018, 12:07:42 »
pokud chces vykon a bezpecnost:
windows - ruky prec
intel - ruky prec
apple macbook pro - je tam intel tak ruky prec

kup si amd ryzen.... s amd gpu a spol. je to jedina moznost teraz  (a dej si linux jelikoz mac os nemuzes).

Re:HW sestava na vývoj
« Odpověď #22 kdy: 04. 09. 2018, 12:12:54 »
Zdroj asi beru Seasonic SS-350ET 350W (holt ale nemá ani částečně modulární kabeláž). Je fakt, že se Seasonicy mám dobrou zkušenost. Nevýhodou je délka kabelů, snad budou stačit...

Hlucny.
A popravde bych zdroji za tyhle penize neveril dobre vnitrnosti.

(Jinak Seasonic dobra znacka, ale ne kazda rada od kazde dobre znacky za to stoji. Navic nevidim smysl v tom koupit relativne drahy CPU a pak setrit na nejdulezitejsi komponente.)

A co doporučuješ?

Nesnažím se na tom nějak extra šetřit, ale co jsem si projel ATX zdroje kolem 350 W na CZC, tak mi tento připadal nejlepší...

U Seasonicu treba rada Platinum. V te edici jsou i fanless zdroje nebo zdroje, co pod polovicni zatez (pokud je OK teplota) vypinaji ventilator.

martin_melnik

Re:HW sestava na vývoj
« Odpověď #23 kdy: 04. 09. 2018, 13:13:11 »
Zdroj asi beru Seasonic SS-350ET 350W (holt ale nemá ani částečně modulární kabeláž). Je fakt, že se Seasonicy mám dobrou zkušenost. Nevýhodou je délka kabelů, snad budou stačit...

Hlucny.
A popravde bych zdroji za tyhle penize neveril dobre vnitrnosti.

(Jinak Seasonic dobra znacka, ale ne kazda rada od kazde dobre znacky za to stoji. Navic nevidim smysl v tom koupit relativne drahy CPU a pak setrit na nejdulezitejsi komponente.)

A co doporučuješ?

Nesnažím se na tom nějak extra šetřit, ale co jsem si projel ATX zdroje kolem 350 W na CZC, tak mi tento připadal nejlepší...

U Seasonicu treba rada Platinum. V te edici jsou i fanless zdroje nebo zdroje, co pod polovicni zatez (pokud je OK teplota) vypinaji ventilator.

OK, mrknu na to.

A chlazení CPU? Údaje, které ti chyběly, jsem doplnil výše.

Re:HW sestava na vývoj
« Odpověď #24 kdy: 04. 09. 2018, 13:25:06 »
Zdroj asi beru Seasonic SS-350ET 350W (holt ale nemá ani částečně modulární kabeláž). Je fakt, že se Seasonicy mám dobrou zkušenost. Nevýhodou je délka kabelů, snad budou stačit...

Hlucny.
A popravde bych zdroji za tyhle penize neveril dobre vnitrnosti.

(Jinak Seasonic dobra znacka, ale ne kazda rada od kazde dobre znacky za to stoji. Navic nevidim smysl v tom koupit relativne drahy CPU a pak setrit na nejdulezitejsi komponente.)

A co doporučuješ?

Nesnažím se na tom nějak extra šetřit, ale co jsem si projel ATX zdroje kolem 350 W na CZC, tak mi tento připadal nejlepší...

U Seasonicu treba rada Platinum. V te edici jsou i fanless zdroje nebo zdroje, co pod polovicni zatez (pokud je OK teplota) vypinaji ventilator.

OK, mrknu na to.

A chlazení CPU? Údaje, které ti chyběly, jsem doplnil výše.

Obecne beru Noctua chladice, ale tady neporadim, co vse se da nakombinopvat s tou deskou a vyskou pameti.

martin_melnik

Re:HW sestava na vývoj
« Odpověď #25 kdy: 04. 09. 2018, 14:02:11 »
Co chlazení SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012 (max TDP 135 W) nebo Thermaltake Frio Silent 12 (max TDP 150 W)? Mají dost dobré ohlasy, a to i na (ne)hlučnost... Podle max. TDP by měla uchladit dané CPU (TDP 95 W) s rezervou.

Do Noctua se mi úplně investovat nechce... :-(

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:HW sestava na vývoj
« Odpověď #26 kdy: 04. 09. 2018, 19:49:58 »
Do Noctua se mi úplně investovat nechce... :-(
zkus si secist dohromady cenu VSECH komponent, pak se zamysli jestli porizujes stroj na psani v "Notepadu" nebo na vyvoj, pak jestli pro vyvoj potrebujes vykon a ticho... pak se znovu zamysli zda je Noctua v celkove cene a vzhledem k zamereni stroje draha/levna, potrebna/nepotrebna... ;-)

Vývoj čeho?
« Odpověď #27 kdy: 04. 09. 2018, 20:29:59 »
Ona je také otázka co a v jakých nástrojích bude vyvíjet. Podle toho se odvíjí (ne)potřeba výkonu jednotlivých částí počítače.

Nicméně stavba počítače je také trochu o tom, co tam chce mít. Nejen o tom co nutně potřebuje. Já bych třeba nesouhlasil dnes s Intel procesorem. Myslím, že právě dnes je mnohem lepší volba AMD, i když třeba před rokem dvěma bych napsal opak. Ale chce tam Intel mít, a v zásadě tím nic nezkazí.

Stejně tak mít tichý počítač bez Noctua šíleností lze také. Mám jeden doma.