3D tiskárna z eBay

Janus

3D tiskárna z eBay
« kdy: 04. 09. 2018, 12:50:42 »
Cau lidi. Kupoval ted nekdo treba za posledni rok 3D tiskarnu z eBay a podelil by se o svoje "zazitky" s konkretnim modelem?


Diky
« Poslední změna: 04. 09. 2018, 13:00:35 od Petr Krčmář »


dustin

Re:3D tiskárna z eBay
« Odpověď #1 kdy: 04. 09. 2018, 13:25:56 »

AleshR

Re:3D tiskárna z eBay
« Odpověď #2 kdy: 04. 09. 2018, 14:21:51 »
Ahoj,
sice jsem psal do jiného tématu nějaký čas zpět, ale tak ještě jednou.

Já jsem si v lednu koupil tuhle:
https://www.ebay.com/itm/CTC-A8-3D-Printer-DIY-i3-Upgradest-High-Precision-Reprap-Prusa-3d-Drucker-DHL-DE/332674374678?hash=item4d74f01c16:g:20MAAOSwDrVbFOkN

Na rovinu říkám, jestli nemáš čas a náladu se něco nového učit, ladit a bastlit, kup si průšu, ta opravdu funguje skvěle.

Takže o mojí tiskárně.
Tiskárna je z balzy, není rovná, má vůle. To všechno jde kompenzovat přizpůsobením rychlosti.
Dokup si k ní trysky a extruder (https://www.ebay.com/itm/MK8-1-75mm-Remote-Extruder-Kit-All-metal-Frame-For-3D-Printer-Makerbot-Reprap/302759147836?var=601636604188&hash=item467dd9f93c:m:mLEZq9YeYyYH07UWlOyY5dA).
Extruder, co je v základu je dost nevhodný, nemá dostatečný přítlak a filament občas prokluzuje, dost ti to bude kazit radost z tisku, protože nastavení můžeš mít OK, ale extruder se rozhodne prokluzovat, tak budeš tisknout naprd.
Ten co jsem poslal budeš muset trochu poléčit pilkou na železo a pilníkem, ale je to změna naprosto zásadní.
Dokup si turbínu či ventilátor, kvůli chlazení u menších částí, to ti taky dost pomůže.

Tiskárna nemá autoleveling bed, tudíž si ji budeš muset seštelovat ručně. Někdy to budeš dělat u každého tisku (pokud nebudeš opatrný), jindy ti to vydrží týdny.

No, co ti budu povídat, nejvíc toho za mě řeknou přece fotky.
https://imgur.com/a/EOCOf8H

Na závěr dodám asi už jenom to, že se s ní stále učím, tisknu zatím jen PLA a neměnil bych. Za ty prachy to je worth, pokud na to teda máš dost času. Mouchy to má, ale vidíš sám, že si vytisknu, co zrovna potřebuju. Pokud hledáš tiskárnu u které se i vyspíš, kup si opět průšu, toto je fakt jízda, opravdu je hodně hlučná.

agent

Re:3D tiskárna z eBay
« Odpověď #3 kdy: 04. 09. 2018, 16:38:53 »
cReality je mezi Číňany vcelku dobrá kvalita, na Aliexpresu se dá se objednávat s dopravou zdarma zásilkovou službou z Německa (= spolehlivě bez DPH).
Za levno mají Ender-3, za větší peníze CR-10.
Já mám doma od vánoc Ender-2 (konstrukce "jednostranná šibenice" a deska 150x150, zvolen kvůli rozměrům a ceně) a zatím spokojenost - má sice nějaké menší mouchy, ale nic kritického, co by bránilo kvalitnímu tisku.
Jen to chtělo (týká se asi většiny cReality tiskáren):
- vyměnit většinu větráků za Sunon Maglev - hlučnost o 80% nižší
- dotisknout si samostatný SW regulovatelný ofuk tisku + přidat větrák - tiskárna na něj přípravu na desce má, jen nebyl osazený
- dotisknout si větší kolečka na regulaci podložky
- dotisknout si excentr na osu Z pro vymezení vůle kladek (X a Y osy ho mají z výroby)
- dotisknout si kolečka pro ruční ovládání na osu Z a extruder - hodí se při přípravě tisku