Co se vám nelíbí na linuxu?

Fuki

Re:Co se vám nelíbí na linuxu?
« Odpověď #165 kdy: 24. 08. 2018, 21:07:32 »
Třeba Wayland

Wayland? Wayland vam uz zajtra prinesie to, co mali komercne OS pred 10 rokmi 8) Snivaj dalej. Linux komunita je ta najmenej pruzna a prisposobiva na celej planete. Po Xwin "aplikaciach" budu plakat este aj o 20 rokov. Najhorsiu vec co Wayland spravil bola ta picovina Xwayland kompatibilita. Miesto toho aby urobili hrubu ciaru za X minulostou a spravili to poriadne na zelenj luke tak riesia prechodne somariny a lataju to uz 10 rokov. Akoze drizm Fedore palce, ze sa snazi to pretlacat ale vidis ake to je, skutek utek a pure Wayland experience je sen dalekej budcnosti...


Neviditelný

Re:Co se vám nelíbí na linuxu?
« Odpověď #166 kdy: 24. 08. 2018, 23:48:50 »
Třeba Wayland

Wayland? Wayland vam uz zajtra prinesie to, co mali komercne OS pred 10 rokmi 8) Snivaj dalej. Linux komunita je ta najmenej pruzna a prisposobiva na celej planete. Po Xwin "aplikaciach" budu plakat este aj o 20 rokov. Najhorsiu vec co Wayland spravil bola ta picovina Xwayland kompatibilita. Miesto toho aby urobili hrubu ciaru za X minulostou a spravili to poriadne na zelenj luke tak riesia prechodne somariny a lataju to uz 10 rokov. Akoze drizm Fedore palce, ze sa snazi to pretlacat ale vidis ake to je, skutek utek a pure Wayland experience je sen dalekej budcnosti...
Hezké, nicméně:

- Příspěvek, ze kterého jsi tuto "citaci" vytrhl technické kvality těch řešení vůbec nehodnotil.
- Kompozitor s vlastnostmi podobnými Waylandu měly před 10 lety možná Windows Vista, v Xkách je to od existence DRI3 vlastně taky.
- Xwayland je naprostá nutnost kvůli hladkému přechodu z X11 na Wayland a rozhodně to nepředstavuje žádný problém.
- Co je "pure wayland experience" a proč by ji měl kdo chtít?
- Fedora s GNOME3 už nějakých pár verzi standardně spouští Wayland session.

manager

Re:Co se vám nelíbí na linuxu?
« Odpověď #167 kdy: 25. 08. 2018, 01:58:15 »
sorry tu say ale kolem linuxu se točí hrozní blbečkové.

obecně v diskuzích o operačních systémech. Probuďte se. Je rok 2018. Dnes je možné pracovat na počítači aniž byste věděli co je na něm za systém.

Na počítači a pracovat? Ja jen říkám sekretářce, co má napsat. Já bych se s takovou hračkou pro uhrovité debílky nebabral.

Y

Re:Co se vám nelíbí na linuxu?
« Odpověď #168 kdy: 25. 08. 2018, 07:25:24 »
sorry tu say ale kolem linuxu se točí hrozní blbečkové.

obecně v diskuzích o operačních systémech. Probuďte se. Je rok 2018. Dnes je možné pracovat na počítači aniž byste věděli co je na něm za systém.

Na počítači a pracovat? Ja jen říkám sekretářce, co má napsat. Já bych se s takovou hračkou pro uhrovité debílky nebabral.

Yeah!!!  ;D

jano

Re:Co se vám nelíbí na linuxu?
« Odpověď #169 kdy: 25. 08. 2018, 08:52:59 »
Na Linuxu se mi nelíbí hlavně to, jak je to hnusný. Sračkoidních aplikací co věčně nefungujou mám dost už v práci. A taky se mi nelíbí komunita - sorry tu say ale kolem linuxu se točí hrozní blbečkové.

Na Win sa mi nepáči hlavne to, jak sú hnusné. Sračkoidných aplikácií čo večne nefungujú je tam kopa, počínajúc samotnými Win, ktoré fungujú hlavne ako platforma na šírenie vírusov, o geni(t)álnych Office škoda hovoriť, tie nevedia po sebe otvoriť súbor ani z predchádzajúcej verzie. Po inštalácii je tam treba 3dni ešte naťahať kadečo, aby sa na tom dalo vôbec čosi robiť, zažiť vzrušujúce reštarty tak 1000x  a najbližší update od Mrkvosoftu, ktorý odstaví počítač minimálne na pol dňa to zase všetko rozosere.  A tak isto sa mi nepáčí komunita - okolo Win sa točia len samí blbečkovia, neschopní samostatnej existencia, ktorým Mrkvosoft nahrádza ich vlastný rozum. 

Stačilo ?