Obnova dat z SD karty

Nikol

Obnova dat z SD karty
« kdy: 15. 08. 2018, 14:50:47 »
Zdravím, jsem opravdu zoufalá a už nevím kam jít pro radu. Několik hodin jsem promazávala fotografie ze zrcadlovky (Canon77D - SD karta - SanDisk Extreme PRO 64GB). Po těch x hodinách jsem chtěla smazat poslední tři soubory co jsem nechtěla a smazala se mi s tím komplet celá složka s fotkami, které jsem chtěla aby tam zůstaly. Pomocí Recuvy jsem fotky sice získala zpět, některé poškozené jsem smazala rovnou a některé mi za žádnou cenu nejdou otevřít, že jsou také poškozené. Nevíte co s tím dělat? Opravdu mi na těch fotkách záleží.
předem děkuji za odpověď a všem přeji více štěstí než sobě.


Cek

Re:Obnova dat z SD karty
« Odpověď #1 kdy: 15. 08. 2018, 15:20:50 »
Zdravím, jsem opravdu zoufalá a už nevím kam jít pro radu. Několik hodin jsem promazávala fotografie ze zrcadlovky (Canon77D - SD karta - SanDisk Extreme PRO 64GB). Po těch x hodinách jsem chtěla smazat poslední tři soubory co jsem nechtěla a smazala se mi s tím komplet celá složka s fotkami, které jsem chtěla aby tam zůstaly. Pomocí Recuvy jsem fotky sice získala zpět, některé poškozené jsem smazala rovnou a některé mi za žádnou cenu nejdou otevřít, že jsou také poškozené. Nevíte co s tím dělat? Opravdu mi na těch fotkách záleží.
předem děkuji za odpověď a všem přeji více štěstí než sobě.


Tak zalezi kam jsi ty fotky obnovovala. Pokud primo na tu kartu, pravdepodobne uz s tim nepujde udelat nic. Pokud nekam jinam a na kartu se od te doby nezapsalo, tak z toho MOZNA nejaka specializovana firma dokaze dostat vic, ale pravdepodobne bez zaruky. Nicmene pokud se jenom smazaly a pak se s tou kartou nic nedelalo, mela by byt uspesnost obnovy jakymkoliv programem hodne vysoka, chyb by melo byt minimum....

Nikol

Re:Obnova dat z SD karty
« Odpověď #2 kdy: 15. 08. 2018, 15:30:21 »
Fotky jsem obnovovala zpět na SD kartu no  :'(

Cek

Re:Obnova dat z SD karty
« Odpověď #3 kdy: 15. 08. 2018, 16:00:06 »
Fotky jsem obnovovala zpět na SD kartu no  :'(

Tak to se obavam, ze to uz lepsi nebude :( V takovem pripade bude i uspesnost nejake specializovane firmy dost slaba

Propriste obnovovat zasadne na jiny disk (klidne rovnou do pocitace), vetsina tech programu to umi.
Uplne nejlepsi je udelat si nejdriv bitovou kopii te karty, ale to uz bys to musela dat rovnou nekomu kdo tomu rozumi

moje jméno je rezervované

Re:Obnova dat z SD karty
« Odpověď #4 kdy: 15. 08. 2018, 22:57:55 »
Pokud jste fotky obnovila, tak už není z čeho obnovovat. Já myslím, že recuva to dělá tak, že vezme hlavičku souboru a všechno za ní dá do jednoho souboru. Takže pokud je na kartě fragmentace, tak to zamíchá jako pexeso


moje jméno je rezervované

Re:Obnova dat z SD karty
« Odpověď #5 kdy: 15. 08. 2018, 23:00:55 »
A příště zkopírovat paměťovku do počítače, na počítači promazat, editovat whatever a teprve potom mazat paměťovku. Dělat něco takového ve zdroji je špatně

Re:Obnova dat z SD karty
« Odpověď #6 kdy: 16. 08. 2018, 00:58:48 »
Citace
Já myslím, že recuva to dělá tak, že vezme hlavičku souboru a všechno za ní dá do jednoho souboru. Takže pokud je na kartě fragmentace, tak to zamíchá jako pexeso
Pokud rozpozná typ souboru, dokáže fragmentaci detekovat, protože rozpozná, že tam jsou nějaká divná data (samozřejmě záleží na okolnostech). Čím více takových problémů detekuje, tím červenější ikonkou je soubor označen.

Citace
Fotky jsem obnovovala zpět na SD kartu no  :'(
Zvláštní, skoro bych od Recuvy čekal, že na takový postup upozorní a zeptá se, zda-li to myslíte vážně. Ale v zásadě se tady už moc dělat nedá, neb mnoho ze smazaných dat bylo přepsáno těmi (jinými) obnovenými.

Fido

Re:Obnova dat z SD karty
« Odpověď #7 kdy: 16. 08. 2018, 10:59:34 »
Zdravím,

z vlastní zkušenosti s Recuvou doporučuji nechnat proběhnout několikrát. Při havárii disku se mi po prvním průchodu obnovilo cca 50% souborů. Moc se mi to nelíbilo, tak jsem ji nechal projít disk ještě dvakrát a vyrazil z disku i další, napoprvé nevydolovatelné soubory. Jinak mě recuva nadchla, už jsem ani nečekal, že z toho disku cokoliv dostanu.

Asi záleží, jak byla karta plná, mě to našlo i soubory odstraněné před mnoha lety a to ten disk byl dost zaplněný (žádné terno to nebylo, procházet cca 750k souborů bylo peklo jen pri špatném kliknutí na scroll-bar :)

PS: pravdu mají, obnova na totéž médium to celé komplikuje, nicméně bych to tou recuvou ještě párkrát prohnal (s obnovou na HDD). Každá zachráněná fotka je plus.

Canon

Re:Obnova dat z SD karty
« Odpověď #8 kdy: 16. 08. 2018, 23:33:02 »
Oni uz k te SD karte nedavaji licenci na SANdisk rescue ?

imago

Re:Obnova dat z SD karty
« Odpověď #9 kdy: 17. 08. 2018, 18:17:19 »
Oni uz k te SD karte nedavaji licenci na SANdisk rescue ?
a není  ta aplikace blbuvzdorná taky?

Mti.

Re:Obnova dat z SD karty
« Odpověď #10 kdy: 17. 08. 2018, 20:14:39 »
....žádné terno to nebylo, procházet cca 750k souborů bylo peklo

Sem si kdysi v c (bo muj oblibenejsi pascal tehda nejak "nechtel" int64 na adresovani souboru... :-/ ) napsal taky neco, co cte soubor/zarizeni sektor po sektoru a hleda jpegy. (fragmentace je problem) Ziskam spoustu ocislovanych souboru. Pak na to pustim davku v bashi, ktera pomoci exiftool z obrazku vytahne datum a podle nej to rozsype do adresaru.... to co nejde vetsinou nejsou pouzitelne fotky vypadle z fotaku. A to co slo rozhazet, se pak lepe prohledava, kdyz se neco konkretniho hleda. :-)

pepikx

Re:Obnova dat z SD karty
« Odpověď #11 kdy: 18. 08. 2018, 09:11:51 »
A příště zkopírovat paměťovku do počítače, na počítači promazat, editovat whatever a teprve potom mazat paměťovku. Dělat něco takového ve zdroji je špatně
editovat whatever ... takhle to dopada kdyz chce byt pubertak zajimavy.