Doručovací služby pro USA exklizivní věci (Shipito, Planet Express)

Papi

Zdravím,
podobné vlákno jsem již založil, nicméně tohle mi přijde jako trochu jiná problematika.

Chtěl bych se zeptat na vaší zkušenost s nákupem a následnou dopravou zásilek z USA do ČR. Rád bych si totiž z USA pořídil notebook od Dellu.

Zde na fóru mi bylo velice doporučováno Shipito. Zprvu se mi velice líbilo (především to, že mají sklad v Oregonu). Nicméně jsem narazil na fórum, kde jsou v poslední době velmi negativní ohlasy. Někteří to přisuzují tomu, že Shipito minulý rok změnilo majitele.
Dočetl jsem se také o službě Planet Express, která je celkem mladá a podle ohlasů i spolehlivá. Avšak už nenabízí sklad v Oregonu, nebo podobném státě s 0% DPH. Díky tomu se mi notebook o 70$ prodraží. Není to sice až tak velká částka oproti tomu, že mi notebook český e-shop nabízel za 43k bez DPH, ale už to celkem slušně znevýhodňuje nákup z USA.

Máte s těmito službami nějakou zkušenost? Jakou byste mi případně doporučili?

Chci poslat zásilku v hodnotě 1400$, což pro mě jakožto pro studenta nejsou malé peníze. Preferuji tedy radši kvalitu nad kvantitou.

P.S. Pokud víte o nějakém lepším způsobu jak za nějaký rozumný peníz pořídit tohoto mazlíčka, tak budu rád  :)


expert

Tak si pro něj zaleť. Za stejnou cenu, kterou zaplatíš za DPH, si seženeš letenku z EU do NYC a ještě budeš mít výlet.

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tak si pro něj zaleť. Za stejnou cenu, kterou zaplatíš za DPH, si seženeš letenku z EU do NYC a ještě budeš mít výlet.
DPH a clo musíš zaplatit i za zboží, které si přivezeš sám. Nebo když v tom zboží přivezeš sebe: https://auto.idnes.cz/ceska-musela-za-jizdu-neschvalenym-autem-zaplatit-skoro-milion-psu-/automoto.aspx?c=A110829_165157_automoto_fdv

jelen.honz

https://planetexpress.com/ spolehlivý  určitě je, sám jsem přes něj poslal už několik balíků. Jsou hlavně o dost levnější, takže i přes to, že nejsou ve státu bez DPH, tak to vychází levněji, než přes Shipito. Až budou mít sklad třeba v Oregonu, tak nebudou mít konkurenci

ptc

Jakmile to dostane do rukou cesky celnik, platis ceskou DPH a poplatek za procleni.

Je celkem jedno za kolik kupujes v USA, v Praze mas 21% navrch z ceny zbozi i postovneho.

DPH samozrejmne musis zaplatit i kdyz to vezes letadlem a drzis v ruce,
muzes mit jedine stesti, ze te celnik nevezme na osobni prohlidku na Ruzyni
a ten notebook u tebe nenajde. Podle vyrobniho cislo je snadne overit, kde a kde
byl koupeny.