Koupě notebooku z USA (clo a DPH?)

dustin

Re:Koupě notebooku z USA (clo a DPH?)
« Odpověď #15 kdy: 08. 08. 2018, 11:17:57 »
tak ono kdyz ostatni chteli za doruceni 70+ usd a jediny US Postal mi to nabidl za 5 usd tak nebylo co resit zvlast kdyz zasilka mela taky hodnotu 5 usd

Jasně, je to vždy o součtu všech nákladů.

103 Kč je pro soukromé osoby, firmy platí za proclení 700 Kč (viz ceník https://www.ceskaposta.cz/documents/10180/282453/celni-deklarace.pdf/d8ca16ed-4969-4d68-aa4c-d4ec261b4e91 )

Známí objednávali z Číny lustr za 8 tis. Kč, free shipping, bohužel uvedená cena dopravy 0USD. Při celním řízení v zastoupení ČP jim stanovili obvyklou cenu dopravy 15 tis. Kč, z toho zaplatili DPH.

Kdyby objednali přes DHL, vyšlo by to podstatně levněji. Možná to nebyla přímo chyba ČP, ale vyšlo to nastejno...


Papi

Re:Koupě notebooku z USA (clo a DPH?)
« Odpověď #16 kdy: 08. 08. 2018, 17:11:09 »
Ještě bych měl jeden dotaz.
Vzhledem k tomu, že to v USA funguje trochu jinak se zárukou, tak se chci zeptat, zda jí (konkrétně Hardware Service with Onsite/In-Home Service After Remote Diagnosis) můžu uplatnit i u nás na nějaké nejbližší pobočce Dellu.

Nerad bych po převzetí balíčku zjistil, že je vadná deska a musel notebook posílat do USA.

MasoxCZ

Re:Koupě notebooku z USA (clo a DPH?)
« Odpověď #17 kdy: 09. 08. 2018, 05:18:13 »
Děkuji za příspěvky.

Bohužel jsem si všiml (moje chyba, že jsem to neověřil dříve), že se Dell Precision 3530 nedá objednat do ČR. A to jsem dokonce našel, že ho prodává Dell na německých stránkách. Neví někdo jestli existuje nějaká cesta jak ho sem dostat s vlastní konfigurací?

Zeptej se v libereckém DellPointu a pražském IPC2U, nestalo se mi, že by od Dellu něco sehnat nedokázali.

Re:Koupě notebooku z USA (clo a DPH?)
« Odpověď #18 kdy: 09. 08. 2018, 06:17:10 »
Děkuji za příspěvky.

Bohužel jsem si všiml (moje chyba, že jsem to neověřil dříve), že se Dell Precision 3530 nedá objednat do ČR. A to jsem dokonce našel, že ho prodává Dell na německých stránkách. Neví někdo jestli existuje nějaká cesta jak ho sem dostat s vlastní konfigurací?

Zeptej se v libereckém DellPointu a pražském IPC2U, nestalo se mi, že by od Dellu něco sehnat nedokázali.

Jak moc natáhnou cenu?

MasoxCZ

Re:Koupě notebooku z USA (clo a DPH?)
« Odpověď #19 kdy: 09. 08. 2018, 07:23:14 »
Děkuji za příspěvky.

Bohužel jsem si všiml (moje chyba, že jsem to neověřil dříve), že se Dell Precision 3530 nedá objednat do ČR. A to jsem dokonce našel, že ho prodává Dell na německých stránkách. Neví někdo jestli existuje nějaká cesta jak ho sem dostat s vlastní konfigurací?

Zeptej se v libereckém DellPointu a pražském IPC2U, nestalo se mi, že by od Dellu něco sehnat nedokázali.

Jak moc natáhnou cenu?

Si poskládej konfiguraci, pošli jim ji, a uvidíš. Zatím vždycky byli významně levnější než ostatní, i když někdy záleží i na množství.


dustin

Re:Koupě notebooku z USA (clo a DPH?)
« Odpověď #20 kdy: 09. 08. 2018, 07:56:44 »
Na starší server z UK záruka fungovala, v "biosu" bylo číslo kontraktu, které stačilo nahlásit českému dellu a začali to řešit. Jak je to s NTB z US netuším, zeptej se tady dellu.

Papi

Re:Koupě notebooku z USA (clo a DPH?)
« Odpověď #21 kdy: 09. 08. 2018, 08:30:16 »
Děkuji za příspěvky.

Bohužel jsem si všiml (moje chyba, že jsem to neověřil dříve), že se Dell Precision 3530 nedá objednat do ČR. A to jsem dokonce našel, že ho prodává Dell na německých stránkách. Neví někdo jestli existuje nějaká cesta jak ho sem dostat s vlastní konfigurací?

Zeptej se v libereckém DellPointu a pražském IPC2U, nestalo se mi, že by od Dellu něco sehnat nedokázali.

Jak moc natáhnou cenu?

Já si konfiguraci poskládal a vyúčtovali mi jí na 43 000 Kč bez DPH. Nakonec to budu pravděpodobně kupovat od německého Dellu, kde mě to vyjde na necelých 35 000 Kč bez DPH.

MasoxCZ

Re:Koupě notebooku z USA (clo a DPH?)
« Odpověď #22 kdy: 09. 08. 2018, 09:06:21 »
Děkuji za příspěvky.

Bohužel jsem si všiml (moje chyba, že jsem to neověřil dříve), že se Dell Precision 3530 nedá objednat do ČR. A to jsem dokonce našel, že ho prodává Dell na německých stránkách. Neví někdo jestli existuje nějaká cesta jak ho sem dostat s vlastní konfigurací?

Zeptej se v libereckém DellPointu a pražském IPC2U, nestalo se mi, že by od Dellu něco sehnat nedokázali.

Jak moc natáhnou cenu?

Já si konfiguraci poskládal a vyúčtovali mi jí na 43 000 Kč bez DPH. Nakonec to budu pravděpodobně kupovat od německého Dellu, kde mě to vyjde na necelých 35 000 Kč bez DPH.

To se božuhell odvíjí od toho, že roční obrat českého zastoupení Dellu má to německé za necelý měsíc. A jelikož jim nedají stejnou nákupní cenu, na stejnou prodejní se samozřejmě nemůžou dostat, a všichni se najednou diví, že regionální distributoři nejsou schopni nic prodat, protože všichni jezdí nakupovat do Německa.

Re:Koupě notebooku z USA (clo a DPH?)
« Odpověď #23 kdy: 09. 08. 2018, 11:34:30 »
Děkuji za příspěvky.

Bohužel jsem si všiml (moje chyba, že jsem to neověřil dříve), že se Dell Precision 3530 nedá objednat do ČR. A to jsem dokonce našel, že ho prodává Dell na německých stránkách. Neví někdo jestli existuje nějaká cesta jak ho sem dostat s vlastní konfigurací?

Zeptej se v libereckém DellPointu a pražském IPC2U, nestalo se mi, že by od Dellu něco sehnat nedokázali.

Jak moc natáhnou cenu?

Já si konfiguraci poskládal a vyúčtovali mi jí na 43 000 Kč bez DPH. Nakonec to budu pravděpodobně kupovat od německého Dellu, kde mě to vyjde na necelých 35 000 Kč bez DPH.

To se božuhell odvíjí od toho, že roční obrat českého zastoupení Dellu má to německé za necelý měsíc. A jelikož jim nedají stejnou nákupní cenu, na stejnou prodejní se samozřejmě nemůžou dostat, a všichni se najednou diví, že regionální distributoři nejsou schopni nic prodat, protože všichni jezdí nakupovat do Německa.

Proto se na tu ceny ptam.

Pokud je z tehle duvodu vysoka, tak je to nestastne, ale tezko budu ten, kdo bude nekomu zvysovat obrat, aby se to zmenilo.

j

Re:Koupě notebooku z USA (clo a DPH?)
« Odpověď #24 kdy: 09. 08. 2018, 13:29:44 »
Jak uz zminili ostatni, clo je na elektroniku 0.

Co se tyce DPH ... tam zalezi na dopravci/naceneni/libovuli. Trebas posta ti nekdy balik doruci a nic nechce. Jindy chce 200Kc za to, ze ti reknou ze nic nechtej, a nekdy zaplatis tech 200 + DPH.

Vetsi kousky se vyplati vozit osobne, pokud nevezes ten notesu plnej kufr ... tak to nikdo resit nebude. Hodne se takle dovazela fototechnika, protoze sklo ktery stalo v US 30k u nas stalo 130k. Takze to vyslo levnejsi vcetne letenky, a samozrejme dotycnej takhle nevez to sklo jedno, ale vzal jich rovnou trebas 5. Na odletu deklaroval ze sebou veze fotovybavu => logicky si ji privez i zpet ;D. Ale vzivote to nikdo nekontroloval.

A ano, legalni to neni, ovsem na druhou stranu se aslepon nenechas okrast ruznejma babisema co si pak tvoje prachy nechaj poslat na dotace na svoje vily.

Papi

Re:Koupě notebooku z USA (clo a DPH?)
« Odpověď #25 kdy: 14. 08. 2018, 17:41:52 »
Tak nakonec jsem přes USA, Německo a český DellPoint došel až k T.S. Bohemia. Konfiguraci, kterou mi DellPoint nabídl za 43k mám od nich za 29k (bez DPH). Rychlá a ochotná komunikace. Za mě rozhodně doporučuji ;)

EDIT// Přikládám ještě finální kofiguraci:
Mobile Precision 3530 CTO BASE
-------------
Intel® Core™ Processor i5-8400H, 4 Core, 8M Cache, 2.50GHz, 4.1GHz Turbo, 35W, vPro
15.6" FHD WVA, 1920x1080, Anti-Glare Non-Touch, 72% Color Gamut
Dual Point Palmrest with No Security + Thunderbolt
Non-touch display, IR Camera and No WWAN Support back cover
Non-Touch Bezel, IR Camera & Mic
16GB, 2x8GB, DDR4-2666MHz SDRAM, 2 DIMMS, Non-ECC
2.5" 1TB 7200RPM SATA Hard Drive
No Additional Hard Drive
European Power Cord
130 Watt AC Adapter
68 Whr ExpressCharge Capable (4-cell) (polymer)
Asset Tag - ProSupport (Website, barcode, Onboard MacAddress)
Channel Shipbox Label (PO Number, Ship Date, Model, Processor Speed, HDD Size, RAM)
No RFID Label for Palmrest
No UPC Label
Nvidia Quadro P600 w/ 4GB GDDR5
Qualcomm QCA6174A Extended Range 802.11ac MU-MIMO Dual Band (2x2) Wi-Fi + Bluetooth
Wireless Driver, QCA6174AXR WLAN card
No Wireless WAN Card selected
HDD/SSD Bracket for 7mm
Internal Czech/Slovakian Qwerty Backlit Keyboard
Resource DVD not Included
Ubuntu Linux 16.04
Intel ME Disabled
AntiVirus : Windows Defender
3Y Basic Onsite Service
2Yr Accidental Damage Protection Commencing on Invoice Date
« Poslední změna: 14. 08. 2018, 17:45:08 od Papinak »

Petr M.

Re:Koupě notebooku z USA (clo a DPH?)
« Odpověď #26 kdy: 15. 08. 2018, 14:51:12 »
29 tisíc? To je slušný rozdíl oproti 43 tisícům. Nicméně mi to nedalo, protože jsem v DellPointu taky loni kupoval Precision - cena měli nejlepší na trhu a i jednání bylo velmi přátelské. Zeptal jsem se na na obědě známého, co dělá v Dell, jak je to možné takový rozdíl - od oka řekl, že Precision 3530, co máš, je naceněný v případě Tvého konfigu na míru OK. V T.S. to prý byla určitě nějaká skladovka, která jim zbyla z nějakého většího projektu a chtěli se jí zbavit. A že ta cena je úplně mimo, což je ovšem Tvoje výhoda. :D Když jsem teď mrknul na Precision 3520 PartNo 8DJW5, tak ho má DellPoint levnější o 1496 Kč.

John

Re:Koupě notebooku z USA (clo a DPH?)
« Odpověď #27 kdy: 15. 08. 2018, 15:31:32 »
Ubuntu Linux 16.04
AntiVirus : Windows Defender

Prečo si si na Ubuntu nakonfiguroval Windows Defender antivírus?!  :o

krallinuxu

Re:Koupě notebooku z USA (clo a DPH?)
« Odpověď #28 kdy: 15. 08. 2018, 21:19:27 »
http://dcipower.cz/kalkulacka-zdarma-pro-vypocet-cla/

Děkuji. Google umím používat taky a tuto kalkulačku jsem našel.
Důvod proč jsem sem napsal je spíše ten, že jsem od někoho očekával osobní zkušenost.
zkušensot je taková, že záleží jak se úřednice na poště vyspí. V případě ostatních (dražších) dopravců je to taky jak kdy ... ale to taky najdeš v tom google co umíš použít.

krallinuxu

Re:Koupě notebooku z USA (clo a DPH?)
« Odpověď #29 kdy: 15. 08. 2018, 21:20:50 »
Děkuji za příspěvky.

Bohužel jsem si všiml (moje chyba, že jsem to neověřil dříve), že se Dell Precision 3530 nedá objednat do ČR. A to jsem dokonce našel, že ho prodává Dell na německých stránkách. Neví někdo jestli existuje nějaká cesta jak ho sem dostat s vlastní konfigurací?

Zeptej se v libereckém DellPointu a pražském IPC2U, nestalo se mi, že by od Dellu něco sehnat nedokázali.

Jak moc natáhnou cenu?
Cena je nižší než na EU modely.