Co by měl znát Java junior?

Emmet

Re:Co by měl znát Java junior?
« Odpověď #15 kdy: 05. 08. 2018, 01:51:04 »
Když se bavíme o Dilbertovi, obě ty knížky od D-Fense jsou také dobrý nápad. :)

https://www.kosmas.cz/knihy/140218/zmrdi-vohnouti-a-my/


Trollopata

Re:Co by měl znát Java junior?
« Odpověď #16 kdy: 05. 08. 2018, 03:50:00 »
(php již nezmiňuji, tahle lopatovina správně míří do propadliště dějin).
To jste urazil všechny slušné lopaty, PHP je tak leda kyblíček a bábovička ;-)

Re:Co by měl znát Java junior?
« Odpověď #17 kdy: 05. 08. 2018, 10:14:23 »
Můj plán byl získat certifikát Oracle Certified Associate Java SE 8 Programmer I a k tomu se naučit nějaké ty základní návrhové vzory (design patterns) a potom směle vyrazit na pohovor. No, pod slovem junior si evidentně představuji něco trošku jiného než zbytek IT světa  ;D

bhaktar

Re:Co by měl znát Java junior?
« Odpověď #18 kdy: 05. 08. 2018, 10:49:20 »
Vy co urážíte php co teda děláte vy jaký ste borci co ?

legenda_opet_uraduje

Re:Co by měl znát Java junior?
« Odpověď #19 kdy: 05. 08. 2018, 10:52:19 »
Vy co urážíte php co teda děláte vy jaký ste borci co ?
Prolog, Haskell, Verilog a taky Aficionado( tenhle překladač jsem si napsal sám).


Re:Co by měl znát Java junior?
« Odpověď #20 kdy: 05. 08. 2018, 11:15:48 »
Vy co urážíte php co teda děláte vy jaký ste borci co ?

To neřešte, to jsou jen hloupé povídačky zamindrákovaných klučíků, co nikdy nic nedokázali. Podívejte se na významné projekty postavené na PHP a MySQL (obojí je hlupáky velmi rádo uráženo) a s takovými borečky nediskutujte, nemá to cenu. Taková individua pak na pracovním úřadě povídají úřednicím pohádky typu: "No, já kdybych psal ten Facebook, no tak to by byla jiná, to by to šplapalo úplně jinak a Facebook by byl úplně někde jinde".

Fernet

Re:Co by měl znát Java junior?
« Odpověď #21 kdy: 05. 08. 2018, 11:20:40 »
Vy co urážíte php co teda děláte vy jaký ste borci co ?
Python primárně
Elixír tam, kde už se dá použít stejně dobře, jako Python
Java velice málo, mám na starost jednu legacy apku v Javě a občas do toho musím rýpnout

anonym

Re:Co by měl znát Java junior?
« Odpověď #22 kdy: 05. 08. 2018, 12:18:53 »
Kromě základů Javy, co by měl znát dál? Co musí mít? A co by bylo pěkné to mít?

musite:
  • git
  • maven
  • linux (beginner)

bolo by pekne:
  • keby ste vedeli, co je Java Memory Model a happens-before relationship

Radsej ako GoF by som vam odporucil low level evergreeny, ktore platili, platia a budu platit, nech pisete v Jave, Scale, Kotline, Springu a Hibernate:
Ak mate potrebu nacvicovat nejake patterny, tak si mozete citat zdrojaky napr. Springu na githube alebo ineho projektu, ktory ma dobru reputaciu alebo je popularny.

Na objektovo orientovane programovanie by som sa az tak nefixoval, kedze aj v Jave sa dostavaju do popredia "nove paradigmy" ako actor model, funkcionalne programovanie, reaktivne kniznice a pri nich sa vam viac oplati pozabudnut na objekty a osvojit si nove abstrakcie a pristupy, ktore v GoF nenajdete.

Liferay-u a portletom sa radsej vyhnite.

Proč se má vyhnout liferay portletům?

bhaktar

Re:Co by měl znát Java junior?
« Odpověď #23 kdy: 05. 08. 2018, 13:08:58 »
Vy co urážíte php co teda děláte vy jaký ste borci co ?

To neřešte, to jsou jen hloupé povídačky zamindrákovaných klučíků, co nikdy nic nedokázali. Podívejte se na významné projekty postavené na PHP a MySQL (obojí je hlupáky velmi rádo uráženo) a s takovými borečky nediskutujte, nemá to cenu. Taková individua pak na pracovním úřadě povídají úřednicím pohádky typu: "No, já kdybych psal ten Facebook, no tak to by byla jiná, to by to šplapalo úplně jinak a Facebook by byl úplně někde jinde".

Ano souhlasím my php vývojáři totiž zasloužíme si respekt víte, já dělám php 15 let a dělám svoji práci jak umím nejlíp a to co tady čtu to mě mnohdy uráží, pánové uvědomte si co píšete a přestaňte plácat nesmysly

Géomètre

Re:Co by měl znát Java junior?
« Odpověď #24 kdy: 05. 08. 2018, 13:30:23 »
Vy co urážíte php co teda děláte vy jaký ste borci co ?
Třeba píšou kód pro CERN a NASA.

David

Re:Co by měl znát Java junior?
« Odpověď #25 kdy: 05. 08. 2018, 13:57:59 »
Kromě základů Javy, co by měl znát dál? Co musí mít? A co by bylo pěkné to mít?

musite:
  • git
  • maven
  • linux (beginner)

bolo by pekne:
  • keby ste vedeli, co je Java Memory Model a happens-before relationship

Radsej ako GoF by som vam odporucil low level evergreeny, ktore platili, platia a budu platit, nech pisete v Jave, Scale, Kotline, Springu a Hibernate:
Ak mate potrebu nacvicovat nejake patterny, tak si mozete citat zdrojaky napr. Springu na githube alebo ineho projektu, ktory ma dobru reputaciu alebo je popularny.

Na objektovo orientovane programovanie by som sa az tak nefixoval, kedze aj v Jave sa dostavaju do popredia "nove paradigmy" ako actor model, funkcionalne programovanie, reaktivne kniznice a pri nich sa vam viac oplati pozabudnut na objekty a osvojit si nove abstrakcie a pristupy, ktore v GoF nenajdete.

Liferay-u a portletom sa radsej vyhnite.

Proč se má vyhnout liferay portletům?

Protoze Liferay je zlo. Ale pokud jsi sadista tak se vyvoji v Liferay klidne venuj...

hurvajs

Re:Co by měl znát Java junior?
« Odpověď #26 kdy: 05. 08. 2018, 15:55:50 »
Vy co urážíte php co teda děláte vy jaký ste borci co ?
Třeba píšou kód pro CERN a NASA.
Zatím všichni lidi kteří byli dobří (co znám) a co vystudovali nějaký prestižní obor si buď hlavu srovnali po studijích nebo ji měli v pořádku už při něm (ano svádí to k tomu, že jste něco více než ostatní). Z toho jak se prezentujete tak je vám buď 20 nebo jste hrozný k*k*t 8)  Doporučuji vám si přečíst nějaký zajímavý životopis, ať vám spadne hřebínek: https://www.quantamagazine.org/tag/2018-fields-medal-and-nevanlinna-prize-winners/

balki

Re:Co by měl znát Java junior?
« Odpověď #27 kdy: 05. 08. 2018, 15:57:08 »

musite:
  • git
  • maven
  • linux (beginner)

bolo by pekne:
  • keby ste vedeli, co je Java Memory Model a happens-before relationship

Radsej ako GoF by som vam odporucil low level evergreeny, ktore platili, platia a budu platit, nech pisete v Jave, Scale, Kotline, Springu a Hibernate:
.......

a objektovo orientovane programovanie by som sa az tak nefixoval ...

Ano, git-maven-linux mu budu na dve veci. Dojde do firmy, kde bude povedzme subversion-gradle-windows a je v zadeki. Taketo vifikundacie sa ucia vacsinou za pochodu :) Aj tie reci o kotilne, a hate GoF a nefixovanie sa na oop, to je len bla-bla.  Java je v prvom rade o oop, takze by ho ozaj bolo dobre vediet spravne pouzit.

Trollopata

Re:Co by měl znát Java junior?
« Odpověď #28 kdy: 05. 08. 2018, 16:16:14 »
To neřešte, to jsou jen hloupé povídačky zamindrákovaných klučíků, co nikdy nic nedokázali. Podívejte se na významné projekty postavené na PHP a MySQL (obojí je hlupáky velmi rádo uráženo) a s takovými borečky nediskutujte, nemá to cenu. Taková individua pak na pracovním úřadě povídají úřednicím pohádky typu: "No, já kdybych psal ten Facebook, no tak to by byla jiná, to by to šplapalo úplně jinak a Facebook by byl úplně někde jinde".

Ano souhlasím my php vývojáři totiž zasloužíme si respekt víte, já dělám php 15 let a dělám svoji práci jak umím nejlíp a to co tady čtu to mě mnohdy uráží, pánové uvědomte si co píšete a přestaňte plácat nesmysly
I z písku na pláži se dají postavit velké hrady, i lempl i génius dělají svou práci, jak nejlépe umějí. Já kydám hnůj po enterprasatech lopatou a widlema a z toho, co se tu občas píše, se rozhodně nesesypu ;-)

Géomètre

Re:Co by měl znát Java junior?
« Odpověď #29 kdy: 05. 08. 2018, 16:55:46 »
máte někde třeba odkaz na diplomku nebo github?
Proč by měl někdo dávat odkazy na diplomku nebo github puberťákům nebo póvlu na fóru?