Který PHP framework je perspektivní

jablon

Re:Který PHP framework je perspektivní
« Odpověď #60 kdy: 13. 07. 2018, 14:17:29 »
Mám rád Nette, ale poslední verzi 2.4 skončila podpora. Je ohlášená verze 3.0, ale kdy bude? Nette je krásný projekt na umření :(. Takže Laravel, nebo Symfony.
Bude na podzim.
To, že skončila podpora - David ujišťoval, že chyby, zvláště bezpečnostní, bude opravovat.
Neviděl bych to tak hrozně.

No ale jak to pak vypadá? Když ve firmě navrhnu, že se má nový projekt psát v Nette, tak mě tímhle argumentem umlátí. My už píšeme BackeEnd stejně jako REST API, takže další projekt bude psán v Lumenu :p.


BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Který PHP framework je perspektivní
« Odpověď #61 kdy: 13. 07. 2018, 15:07:03 »
Mám rád Nette, ale poslední verzi 2.4 skončila podpora. Je ohlášená verze 3.0, ale kdy bude? Nette je krásný projekt na umření :(. Takže Laravel, nebo Symfony.
Bude na podzim.
To, že skončila podpora - David ujišťoval, že chyby, zvláště bezpečnostní, bude opravovat.
Neviděl bych to tak hrozně.

No ale jak to pak vypadá? Když ve firmě navrhnu, že se má nový projekt psát v Nette, tak mě tímhle argumentem umlátí.
Moc nerozumím. Začněte na poslední verzi, ne? To jest 2.4.
Je ohlášeno i Nette 4. To kůli tomu nepoužijete Nette 3 jen proto, že je naplánována i 4ka?

Jano7

Re:Který PHP framework je perspektivní
« Odpověď #62 kdy: 13. 07. 2018, 16:48:25 »
Ked som si pred rokom pozrel vyukove video k Laravelu, tak som bol velmi milo ako Javista prekvapeny. Laravel ma perfektny workflow. Laravel je v sucasnosti na vyslni popularity, Symfony je seda eminencia. Oba su perspektivne, mate okolo nich bohatu komunitu a oba frameworky ponukaju podla mna vsetko, co k vyvoju potrebujete. Laravel aj Symfony maju tiez obrovsku vyhodu v dostupnosti nie drahych cloudovych rieseni - Cloudways. Nevyhodou Laravelu je relativne nizsia vykonnost, tradicne sa v benchmarkoch umiestnuje na chvoste. Oba frameworky sa tiez pomerne rychlo menia, obzvlast Laravel, preco byvaju kritizovane ako "rewrite culture". Laravel ma skvelu video dokumentaciu, Symfony lepsie dokumenty.

Najnovsie Symfony zacina ako microframework, kde si koderi vsetko potrebne postupne naistaluju - coz povazujem za obrovske plus.

Codeigniter je oldschool, vyhodou je extremna stabilita, nevyhodou je,ze nepouziva moderne PHP vymozenosti ako je composer ci menne priestory. Mne sa osobne tiez paci fatfree framework.


fistron

Re:Který PHP framework je perspektivní
« Odpověď #63 kdy: 13. 07. 2018, 18:27:15 »
Najnovsie Symfony zacina ako microframework, kde si koderi vsetko potrebne postupne naistaluju - coz povazujem za obrovske plus.

Troufl bych si nesouhlasit: Getting Started / Setup (https://symfony.com/doc/current/setup.html):
Kód: [Vybrat]
composer create-project symfony/website-skeleton my-project

... stahne ~40MiB zavislosti v 90 baliccich. Pokud na strance pokracujete o info boxik nize, muzete zacit s lehcim skeletonem - za cenu toho, ze se na vas cely "Getting Started" navod prestava vztahovat - coz nekomu, kdo s tim zacina, take moc neprida.

Na druhou stranu kdyz jsem (v rychlosti) porovnaval frameworky (Nette, Zend, Codeigniter, Yii, Laravel), Symfony mi prislo asi nejlogictejsi. Nette bych vytkl "convention over configuration" - nekomu, kdo s Nette dela roky, to asi neprijde, ale pokud k tomu prijdete jako novacek, je slozitejsi se zorientovat (renderX, actionX, createComponentX, neon, ... ?!).

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Který PHP framework je perspektivní
« Odpověď #64 kdy: 13. 07. 2018, 20:49:17 »
Na druhou stranu kdyz jsem (v rychlosti) porovnaval frameworky (Nette, Zend, Codeigniter, Yii, Laravel), Symfony mi prislo asi nejlogictejsi. Nette bych vytkl "convention over configuration" - nekomu, kdo s Nette dela roky, to asi neprijde, ale pokud k tomu prijdete jako novacek, je slozitejsi se zorientovat (renderX, actionX, createComponentX, neon, ... ?!).
ad Nette - musím souhlasit. Furt jsem kolegům něco vysvětloval. Ale přiznávám, netuším zda poslouchali...

ad Zend, Codeingiter - nemoderní

ad Laravel - svádí ke špatným postupům.

No, a tak zbejvá Symfony, které mi naprosto neobjektivně přijde technicky nedotažené. Alespoň v těch oblastech, kde jsem se s ním setkal.


rdr

Re:Který PHP framework je perspektivní
« Odpověď #65 kdy: 13. 07. 2018, 22:24:16 »
Doporučuju si přečíst https://leanpub.com/phpframework
Ve finále je jedno jestli Symfony, Laravel nebo Nette - dnes je všechno slepené z několika balíčků, což umožňuje sestavit si vlastní "framework" kombinací balíčků z různých frameworků tak jak ti sedne nejlépe. IMHO ty časy kdy používám Nette = musím používat Latte jsou pryč.

Jano7

Re:Který PHP framework je perspektivní
« Odpověď #66 kdy: 14. 07. 2018, 13:40:29 »
Citace
Troufl bych si nesouhlasit: Getting Started / Setup (https://symfony.com/doc/current/setup.html):
Kód: [Vybrat]
composer create-project symfony/website-skeleton my-project

... stahne ~40MiB zavislosti v 90 baliccich. Pokud na strance pokracujete o info boxik nize, muzete zacit s lehcim skeletonem - za cenu toho, ze se na vas cely "Getting Started" navod prestava vztahovat - coz nekomu, kdo s tim zacina, take moc neprida.

Website skeleton je profil, ktory stiahne x balickov pre "standardnu" webovu aplikaciu. Treba zacat so symfony/skeleton. Pre tych, ktori maju problemy to rozbehat, by som odporucil vyukove videa. Brad Traversy a knp university jeden maju dobre uvodne videotutorialy.

Ivan Nový

Re:Který PHP framework je perspektivní
« Odpověď #67 kdy: 14. 07. 2018, 18:33:59 »
react-admin + Loopback na REST API

Miroslav Stopka

Re:Který PHP framework je perspektivní
« Odpověď #68 kdy: 03. 08. 2018, 09:22:48 »
Shopsys Framework V7.0.0-alpha4 has just been released!

- Abstract filesystem for file storage
- Streamed logging
- Improvements in monorepo-tools
- Complete refactoring of feeds functionality
- Redesign of administration

and so much more.  Read our release notes to learn more  :)

https://github.com/shopsys/shopsys/releases