Som absolvent telekomunikácii poradte kde pracovať?

Re:Som absolvent telekomunikácii poradte kde pracovať?
« Odpověď #30 kdy: 02. 08. 2018, 21:26:44 »
Teda takto na výšku som šiel preto aby som nemal niekde minimálnu mzdu a nerobil za pásom. Hej uznávam viem byť aj pekne lenivý a fakt som nemusel robiť cez školu, ale malo to aj iný dôvod ten bol zásadnejší fakt neverím, že v prípade práce by som dostal diplom. Fakt dosť som sa učil nechem to vyčísľovať, ale spolubývajúci nechápali ako sa môžem toľko učiť a skúšku spraviť na 3x takže asi tak. V prípade práce no neviem ale takto som nikdy nič neprenášal.  Viem, že každý sa učil a nechcem teraz hovoriť, že ja jediny a najviac...čakám, že ma s toho niekto obviní.

Programovať fakt neviem a skúšal som to toľkokrát teraz najnovšie na itnetwork skúšam python kurz programovania na lekcii o cykloch a pri náročnom príklade v cvičení som proste zastal a nevedel som nájsť riešenie ani po hodine. Ľahký a stredný príklad pohoda za pol hodky som spravil ten posledný som nevedel aké ma byť riešenie no a nakoniec som si to vzdal a pozrel sa na riešenie aj keď som bol upozornený, že potom to stratí zmysel. Dodnes si pamätám predmet kde sme robili C++ v konzole a mali sme spraviť na cvičenie program ktorý robil základne aritmetické operácie s komplexnými číslami + ovládanie cez menu dodám, že naštastie nám učiteľ dával zadania dopredu inak neviem. Vzorce nato potrebné som si našiel na nete ostatné som naprogramoval začal som naobed o 12 a skončil o 3 ráno celý natešený, že to ide prestávky boli minimálne jedlo (obed večera) a WC FB a také veci som úplne vypol nerozptyľoval som sa, ale ono to proste nešlo. Nezabudnem ako mi program začal fungovať po tom čo som zmenil pozíciu riadku, len som ho presunul 2 riadky vyššie a ono to šlo - škoda, že prísť nato mi trvalo pár hodín to som bol nasratý, že na takej blbosti som strávil toľko času odvtedy viem, že často nezáleží len na syntaktické chybách v kóde, ale dôležité je aj  umiestnenie.

No a babku som nemal na promóciach zomrela a druhá je nevládna v posteli. Boli len rodičia a krsný.
« Poslední změna: 02. 08. 2018, 21:32:59 od globalik »


Fernet

Re:Som absolvent telekomunikácii poradte kde pracovať?
« Odpověď #31 kdy: 02. 08. 2018, 21:58:48 »
Nějak jsem si tady nevšiml, co že vlastně umíš a co jsi se naučil, mimo to, že máš diplom?
Jak říká můj současný šéf, nezajímá mě, co jsi vystudoval, nebo jaké školení jsi absolvoval, zajímá mě pouze to, co umíš a jaký máš přístup k práci.

Pozitivní je, že asi nebudeš úplně hloupý a jsi schopen se i něco naučit, takže to není beznadějné.
Programování bych neřešil, u nás pracují za 40K hrubého Windows admini, kteří neumí ani napsat "baťák" s podmínkama :) A když jsem po jednom chtěl, aby mi odemkl jeden soubor na fileserveru, který měl několik dnů zamčený jiný uživatel, tak nevěděli jak se to dělá :)  Bohužel, s tím, že nejsi schopen naprogramovat ani základní věci, tak tě asi čeká cesta věčného junior Windows admina.

Re:Som absolvent telekomunikácii poradte kde pracovať?
« Odpověď #32 kdy: 02. 08. 2018, 22:37:04 »
Rádiokomunikácie tie mi šli celkom fajn systemy (2G,3G,4G) + anteny a širenie vln taa tieto veci su super aj im rozumiem lenže skôr je problém k tomu nájsť prácu asi 2 ponuky sú v Žiline len tam chcú aby si videl aj programovať tak sa vôbec bojím poslať žiadosť  :-[. Potom mi šli aj siete a komunikačné technológie.

Naopak programovanie a optika to bolo pre mňa ako za trest. S programovaním mam problém, že pri zložitejších zadaniach vôbec neviem prísť na riešenie a keď hej trvalo to aj desiatky hodín - naproti tomu spolužiaci niektory zväčša okopírovali moje riešenie. Ja som sa aspoň snažil aj keď to šlo slimáčim tempom.  U programovania je skôr problém riešenie, a to nemyslím ani samotné programovanie, ale prísť na to ako by som problém riešil všeobecne. Optike zas nechápem tu som riešil systemom naučiť sa naspamäť a na skúške napísať a potom na ústnej som niečo zo seba dostal aby to bolo aspoň za E spolužiaci niektorý to znova opisali s papierikov ukrytých v pere na skúšku si brať 10 pier no odvaha a vždy dostali lepšiu známku než ja čo som ledva si spomenul čo to tam bolo :D.
« Poslední změna: 02. 08. 2018, 22:39:55 od globalik »

mikrom

Re:Som absolvent telekomunikácii poradte kde pracovať?
« Odpověď #33 kdy: 02. 08. 2018, 23:37:54 »
Popravde na úrade práce nechcem ostať dlho čím kratšie tým lepšie ale zas robiť za 500 eur v čistom to snáď nemyslia vážne aspoň 700-800 eur by som chcel  :). A na škole som mal len prax čo bola povinná inak som nerobil v žiadnej firme takže asi tak neviem možno som mal, ale nemusel som tak som nerobil.
Tvoj postoj je podobny ako v knihe Maly Princ:

Preco nepracujes? Lebo som lenivy.
A preco si lenivy? Lebo nepracujem.

Lepsie zacat nieco robit aj za menej ako sediet doma na zadku a chodit zobrat prachy na urad prace. To ta fakt nikam neposunie.

cert

Re:Som absolvent telekomunikácii poradte kde pracovať?
« Odpověď #34 kdy: 03. 08. 2018, 12:50:23 »
Podla stylu akym pises by som ta skor tipoval na cerstveho maturanta. Ist na VS kvoli tomu aby si nerobil za pasom, divna motivacia. Ale v dnesnej dobe dost casta. Potom si kazdy vysokoskolak mysli ze po skole sa z neho kazdy zamestnavatel posere. Aj ja som bol takyto naivny, dokonca uz po strednej  ;D Ale k tebe... Vitaj v realite! Realite na Slovensku! Je to tu zle ale ked si cielavedomy a nie si lenivy da sa uspiet aj u nas(a mas znamosti samozrejme  ;D). K tomu kurzu, bavi ta linux aspon trochu? Pokial ta linux nebavi je to cisty WOFT(waste of fucking time) pre teba. Skus si dat CV na profesiu, linkedin a podobne portaly. Vysokoskolak s odborom v IT je pre niektorych zamestnavatelov zaujimavy aj kde vie hovno. Hlavne sa neboj poslat CV niekam aj ty, aj ked na pohovore pohoris nic sa nestane ber to ako skusenost. Tiez by som na tvojom mieste pripomenul spomienky z VS ( nie to kolko krat si sa opil, ani to jak si dal dole tu prvacku) ale ci ste sa ucili nieco co ta ozaj zaujalo/bavilo. A snazil sa tejto oblasti venovat, popripade najst nieco ine co by ta v IT bavilo. Popripade aj inu oblast, nasrat na ten titul. Hlavne aby si robil co ta aspon trochu bavi/naplna. Robit nieco co ta nebavi je pekny shit, zazil som si to. Ked nebude ina moznost tak vidlakov budes musiet opustit a zamierit za bratmi na zapad tak to proste je nepomozes si. Alebo najdi nieco menej platene na vychode, ziskaj skusenosti. A mozes ist potom Bratislava, Praha atd. ako skusenejsi a za ine peniaze. Ze ani platit najom/hypoteku nebude problem. Vela stastia v hladani!

P.S: uc sa jazyky, Anglictina samozrejmost a Nemcina velka vyhoda.


Re:Som absolvent telekomunikácii poradte kde pracovať?
« Odpověď #35 kdy: 05. 08. 2018, 08:11:57 »
Ja som dopadol tiez nejako podobne.
BTW ja by som na VS studovat nesiel, ale prinutili ma zdravotne problemy (nevedel som sa kvoli zdravotnym problem uplatnit pri manualnej praci).
Cize nejaky piatok som bol na pracaku a ci som chcel, alebo nie musel som sa pustat aj do manualnej cinnosti, ale nevladal som (pecen/jatra/steatoza/nealkoholova).
Jedina moznost bola ist na VS, tak som sa rozhodol (kedze SS mam elektro) ze aj VS bude elektro.
Bohvie ako mi to neslo a vysmiali ma, chod na inu skolu, studovat prve 2 roky na FEI je ako na matfyze (ze vraj FEI je matfyz so zameranim na elektro (prip IT)).
Samozrejme v zimaku v prvaku som spravil 2 skusky z piatich a v letnom to iste, ale mal som motivaciu, takze som siel do prvaku znova.
Spoznal som sa zo starsimi (sice starsi som bol ja) rocnikovo, ktori mi povedali ..... no samozrejme ze si nespravil ani zapych, ked si mal cvika s takym k*k*tom a povedali mi, kde mam chodit na cvika.
Ked som chodil na cvika ku kvalitnej profacke, tak som mal kazdy zapych za plny pocet (predtym pri k*k*otovi za 0.5b).
Takze je sakramentsky rozdiel profak a profak.
Ked som spravil prvak presiel som na externu formu studia a nejak som to dotiahol az na diplom ....tiez som bol Eckar (ale vzdy sa tam nasli aj B,C prip A).
Po skole som si v prvy tyzden poslal ziadosti do 60 firiem. Ozvali sa mi asi z piatich a bol som na 2 pohovovori, kde mi po tyzdni standardne poslali mail, ze uprednostnili ineho kandidata.
Naskytla (samozrejme protekcne) sa mi praca v elektro, ale robotnik, tak som to hned zobral a tahal som kable po kanaloch.
Prva vyplata bola mensia ako 400€ netto (rok 2013). Postupne sa to ale zvysovalo a vo firme mi ponukli lepsie miesto, tiez robotnika, ale nic manulne. Plat sa mi trocha zvysil a teraz mam 700-900 netto (bruto cez 1000-1200€).
Ale v tej praci nie som spokojny (nejde o plat, ale o kolektiv a to vam poviem, radsej by som robil za menej v lepsom kolektive (zistil som, ze ked nepijes, nefajcis, neohovaras, nenadavas na koleogov, ktori tam nie su, tak nepasujes do kolektivu)).

Ja som sa vzdy snazil robit nieco do IT aj ked programovanie mi tiez neslo, tak som skusil siete, ale co uz doma mozes robit zo sietami (nakupis si cisco, servery, racky ... ?) tak aspon ten mikrotik som si kupil, nieco posietoval, postudoval (ved aj tu sa hodne pytam, ked nerozumiem).
V roku 2009 som si postavil prvy linux server (myslim, ze to bolo ubuntu 9.04) a postupne som si tam pridaval rozne sluzby ..... dnes mam proxmox na mini-itx s KVM a LXC .....

Obcas som este poslal niekde ziadost do IT, ale mna nikde nepotrebuju. Ale je to paradox, ze cloveka z FEI nepotrebuju, ale vezmu cloveka z banickej, alebo hutnickej, alebo pedagogickej a co ja viem z kadial este ..... ale v mediach vsade blabolia, ze na slovensku chyba 20000 informatikov a potrebuju ludi hlavne z technickych skol elektro/it.
Mozno ze problem je u mna aj ten ze moja anglictina je mizerna a nanajvys tak dokazem citat manualy a navody a aj to mam obcas problem si nieco prelozit.
Ale taky hutnik urcite vie co je to napr. postrouting, alebo OSI/ISO ked robi v IT firme.
Pred nedavnom tu pisal nejaky chlapik, co robi nabory, ze su radi, ked maju takych informatikov, ktori vedia aspon aky je rozdiel medzi routerom a switchom.
Z mojej strany vsetko .... nech beru do IT dalej hutnikov a geodetov

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Som absolvent telekomunikácii poradte kde pracovať?
« Odpověď #36 kdy: 05. 08. 2018, 10:46:29 »
Darebacik, odkud jsi?

Re:Som absolvent telekomunikácii poradte kde pracovať?
« Odpověď #37 kdy: 05. 08. 2018, 11:25:35 »
Tatry

Zvarok

Re:Som absolvent telekomunikácii poradte kde pracovať?
« Odpověď #38 kdy: 05. 08. 2018, 11:31:48 »
Najhorsie je, ze tuto komediu platia danovi poplatnici.

Fernet

Re:Som absolvent telekomunikácii poradte kde pracovať?
« Odpověď #39 kdy: 05. 08. 2018, 11:35:41 »
Darebacik, odkud jsi?

Asi z jiné dimenze, protože tohle snad v naší realitě není možné. A nebo ze Středozemě, zpod mostu přes řeku Branduinu.

Zvarok

Re:Som absolvent telekomunikácii poradte kde pracovať?
« Odpověď #40 kdy: 05. 08. 2018, 11:37:53 »
Darebacik, odkud jsi?

Asi z jiné dimenze, protože tohle snad v naší realitě není možné. A nebo ze Středozemě, zpod mostu přes řeku Branduinu.
;D omfg

nikdo

Re:Som absolvent telekomunikácii poradte kde pracovať?
« Odpověď #41 kdy: 05. 08. 2018, 13:09:07 »
tak zacat treba niekde :) ja som tiez zacal ako linux/unix admin na vychode slovenska s 675e v hrubom a dnes mam 2500 ako architekt a nemam ani 30 rokov, stale na vychode.
Neni se cemu divit. Kazdej vi ze na vychode jsou platy na prd.

WTF

Re:Som absolvent telekomunikácii poradte kde pracovať?
« Odpověď #42 kdy: 05. 08. 2018, 13:43:39 »
...
Som tak stastny, ze uz nezijem v tej zumpe menom Slovensko. Ubohy pokus o stat, nech uz to konecne rozpustia vsak to je ubohe co to je za kanal a pritom priroda tak krasna tam je.

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Som absolvent telekomunikácii poradte kde pracovať?
« Odpověď #43 kdy: 05. 08. 2018, 14:37:53 »
Darebacik, poslal jsem ti zpravu, treba neco domluvime.

Jenda

Re:Som absolvent telekomunikácii poradte kde pracovať?
« Odpověď #44 kdy: 05. 08. 2018, 18:00:54 »
...

Jestli to na Slovensku opravdu funguje takto, tak bych ti doporučil zvážit přesun.