Kolik bere řadový PHP programátor?

Pinkman

Kolik bere řadový PHP programátor?
« kdy: 27. 07. 2018, 12:56:53 »
Jaká je běžně nabízená mzda programátorů PHP (Nette, Symphony apod.), pokud je člověk lopata nebo junior? V korporátech i menších firmách...


Matěj Kučera

Re:Kolik bere řadový PHP programátor?
« Odpověď #1 kdy: 27. 07. 2018, 13:04:13 »
Nástupka na juniora je kolem 300 na hodinu, záleží jak se domluvíš a kolik toho umíš. Na senior pozici si vyděláš srovnatelně s ostatními technologiemi. Resp. minimálně u mne to tak je.

ttxx

Re:Kolik bere řadový PHP programátor?
« Odpověď #2 kdy: 27. 07. 2018, 13:06:37 »
Jaká je běžně nabízená mzda programátorů PHP (Nette, Symphony apod.), pokud je člověk lopata nebo junior? V korporátech i menších firmách...

chod do korporatu))
mensi firma setri na lidech))
korporat - alespon 40k v hrubem zazadej))

ttxx

Re:Kolik bere řadový PHP programátor?
« Odpověď #3 kdy: 27. 07. 2018, 13:07:27 »
Jaká je běžně nabízená mzda programátorů PHP (Nette, Symphony apod.), pokud je člověk lopata nebo junior? V korporátech i menších firmách...

chod do korporatu))
mensi firma setri na lidech))
korporat - alespon 40k v hrubem zazadej)) (takze jak jsem napsal zadne ze 300 na den ale fixne si definuj mesicnu mzdu! zadne mandays - iba fixna mzda)

Pinkman

Re:Kolik bere řadový PHP programátor?
« Odpověď #4 kdy: 27. 07. 2018, 13:18:23 »
A docela často narážim na nabídky typu "vysolíme ti 20 táců" a cejtěj se jako kdyby platili bůhvíjaký prachy.. taky jste se s tím setkali?


ttxx

Re:Kolik bere řadový PHP programátor?
« Odpověď #5 kdy: 27. 07. 2018, 13:26:27 »
A docela často narážim na nabídky typu "vysolíme ti 20 táců" a cejtěj se jako kdyby platili bůhvíjaký prachy.. taky jste se s tím setkali?

jo)) ma odpoved: dekuji nemam zajem))
a pak dojdes do korporatu kde daj 40 a vic)))
takze: pod 40 odmitni! (nejsi ukrajinec.....)

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Kolik bere řadový PHP programátor?
« Odpověď #6 kdy: 27. 07. 2018, 14:30:08 »
PHP programator bere dle toho kolik toho bere denne... Nekdo zvladne gram, nekdo i dva...

shemale

Re:Kolik bere řadový PHP programátor?
« Odpověď #7 kdy: 27. 07. 2018, 15:19:26 »
Nástupka na juniora je kolem 300 na hodinu, záleží jak se domluvíš a kolik toho umíš. Na senior pozici si vyděláš srovnatelně s ostatními technologiemi. Resp. minimálně u mne to tak je.
Nesouhlasím s tím, že jako senior máš srovnatelné finanční možnosti i v ostatních technologiích. Realita je taková, že PHP má vždy méně.

Bohužel, PHP je pro většinu lidí / zaměstnavetelů jazyk prasat a garážmistrů. To se odráží i na MD rate. Není moc firem, kteřé jsou ochotni nabídnout např. 4.000,- MD. Kdežto jako .NET | Java | JavaScript se relativně dobře dostaneš na i 7.000,-.

Seniorita programátora je stejně jen o zkušenostech, o ničem jiném. Pokud má člověk analytické myšlení, umí studovat dokumentace, může i junior být lepší než senior. Mám tu klučinu, který nastupoval jako člověk nepolíbený programováním, jen ho přitahovalo IT. Po 1/2 roce je na úrovní seniora - velmi šikovný, pěkný a přehledný kód. Samozřejmě některé věci mu trvají déle, protože nezná zatím některé věci, ale...

ttxx

Re:Kolik bere řadový PHP programátor?
« Odpověď #8 kdy: 27. 07. 2018, 15:43:10 »
pokud chces projekt (v budoucnu z neho zisk) mam vlastni ale jelikoz delam v korporatu nestiham-nemam cas))
klasika php+sql+html+css+javascript - zadne frameworky))
staci kdyz uvedes email (by te kontaktoval... system jiz vytvorenej je jadro, treba dodelat zvysek a muzeme kdyz zisk jet 50/50 (ZADNA FIRMA))

ZiZiTop

Re:Kolik bere řadový PHP programátor?
« Odpověď #9 kdy: 27. 07. 2018, 16:07:50 »
PHP se neprogramuje, PHP se patlá, proto nemůže být PHP programátor, ale patlal v PHP.

Leda bys myslel vývojáře interpretru PHP  ::)

Pinkman

Re:Kolik bere řadový PHP programátor?
« Odpověď #10 kdy: 27. 07. 2018, 16:10:54 »
pokud chces projekt (v budoucnu z neho zisk) mam vlastni ale jelikoz delam v korporatu nestiham-nemam cas))
klasika php+sql+html+css+javascript - zadne frameworky))
staci kdyz uvedes email (by te kontaktoval... system jiz vytvorenej je jadro, treba dodelat zvysek a muzeme kdyz zisk jet 50/50 (ZADNA FIRMA))
posli vic (mcdavid at fxprix dot com)

DogWithFleas

Re:Kolik bere řadový PHP programátor?
« Odpověď #11 kdy: 27. 07. 2018, 18:12:27 »
... Mám tu klučinu, který nastupoval jako člověk nepolíbený programováním, jen ho přitahovalo IT. Po 1/2 roce je na úrovní seniora - velmi šikovný, pěkný a přehledný kód. Samozřejmě některé věci mu trvají déle, protože nezná zatím některé věci, ale...

Muzu se zeptat, jak te takovej clovek presvedcil, abys ho zamestnal? To me zajima.

Pinkman

Re:Kolik bere řadový PHP programátor?
« Odpověď #12 kdy: 27. 07. 2018, 20:00:32 »
... Mám tu klučinu, který nastupoval jako člověk nepolíbený programováním, jen ho přitahovalo IT. Po 1/2 roce je na úrovní seniora - velmi šikovný, pěkný a přehledný kód. Samozřejmě některé věci mu trvají déle, protože nezná zatím některé věci, ale...

Muzu se zeptat, jak te takovej clovek presvedcil, abys ho zamestnal? To me zajima.

Po 1/2 roce na úrovni seniora je totální blbost. U vás musej bejt seniořit pěkný lopaťáci, když klučinovi stačí cca 100 MD dostat se na seniorní pozici, a to ne z pozice juniora (jak sám říkáte), protože i ten blbej junior mít už něco za sebou

Matěj Kučera

Re:Kolik bere řadový PHP programátor?
« Odpověď #13 kdy: 27. 07. 2018, 22:37:26 »
Nesouhlasím s tím, že jako senior máš srovnatelné finanční možnosti i v ostatních technologiích. Realita je taková, že PHP má vždy méně.
(...)

Pracuji v PHP už docela dlouho a hodinovku mám vyšší než drtivá většina mých přátel v korporátech, pracujících v Javě nebo .NETu. Řekl bych, že s novým PHP, Laravelem aj. se zvedají i mzdy. To, že má většina PHP programátorů průměr až podprůměr je asi pravda, ale ta špička je podle mne stejně vysoko jako u jiných technologií. Stačí něco umět, být pečlivý a taky se umět prodat.

Jano7

Re:Kolik bere řadový PHP programátor?
« Odpověď #14 kdy: 28. 07. 2018, 11:40:52 »
Citace
Pracuji v PHP už docela dlouho a hodinovku mám vyšší než drtivá většina mých přátel v korporátech, pracujících v Javě nebo .NETu. Řekl bych, že s novým PHP, Laravelem aj. se zvedají i mzdy. To, že má většina PHP programátorů průměr až podprůměr je asi pravda, ale ta špička je podle mne stejně vysoko jako u jiných technologií. Stačí něco umět, být pečlivý a taky se umět prodat.

Mohol by si to viac rozviesť? Celkom ma to zaujíma. Mne sa zdá, že tie mzdy závisia skôr od projektov, ako
od technológie. Veľké finančné inštitúcie si zvolili Javu, platia veľké peniaze pre svoje aplikácie, preto aj odmeny
programátorov sú vyššie. A Java sa do tých inštitúcií dostala preto, lebo už skôr od Sunu veľké firmy nakupovali
hardwér.

Môže framework ako taký ovplyvniť hodinové mzdy programátorov?

Paradoxne, PHP programátor toho musí vedieť viac, aby dostal mzdu ako priemerný Java programátor.
Pritom sa asi veľa ľudí rozhodne pre PHP, lebo má menej strmú krivku učenia...

Momentálne sa ponúkané platy PHP programátorov u nás pohybujú od 800€ do 4200€.