Mapy.cz a přidání více bodů při plánování

qwertz

Mapy.cz a přidání více bodů při plánování
« kdy: 17. 07. 2018, 09:01:14 »
Je to jen můj dojem, nebo přestavuje každé "vylepšení" služeb na seznamu zhoršení. Email jsem nikdy nepoužíval, ale nešlo si nevšimnout, že po posledním redesignu například nezobrazuje počty zpráv ve složkách. Bizarní předělávka chatu a diskuzního fora lide.cz na jakési tabletové cosi se nesetkala na internetu s pochopením vůbec, takže si toho všimli snad úplně všichni, a nyní mapy.cz (jediná služba, kterou používám).  Pořád je to asi nejlepší varianta českých map, ale seznam opět boduje, a dobře fungující webovou aplikaci patřičně "vylepšil".

Pokud jste někdy používali plánování (a měření) trasy, stačilo vpravo zvolit variantu, a postupně klikat do mapy (přidávat body). To už nyní nefunguje, protože nějakého inteligenta napadlo, že do mapy půjdou přidat body pouze dva - start a cíl. Chcete-li přidat další bod za cíl, máte smolíka. Od těď je možné jen přidávat body na trase, a následně je přesouvat a posouvat cíl. To možná tak nějak funguje při cestě z bodu A do vzdáleného bodu B. Jakmile začnete plánovat okruh (u turistiky nejčastější varianta), nový postup se nedá použít prakticky vůbec. 

Je to jen mlj dojem, nebo seznam na co šáhne to podělá?
« Poslední změna: 17. 07. 2018, 16:21:00 od Petr Krčmář »


Re:mapy.cz aneb inovace služeb na seznamu
« Odpověď #1 kdy: 17. 07. 2018, 10:13:06 »
Zkuste při tom klikání podržet Ctrl.

Která varianta je lepší je asi subjektivní, mně moc nevyhovovala ta předchozí – kliknul jsem na dva body a chtělo to po mně, abych klikal pořád dál, ale já už jsem nic takového nechtěl, a nevěděl jsem, jak se toho zbavit.

Vyzkoušet klikání se Shiftem nebo Ctrl mi připadá intuitivní, je to častý způsob, jak klikáním vybrat víc možností. A hned druhá varianta zafungovala.

qwertz

Re:mapy.cz aneb inovace služeb na seznamu
« Odpověď #2 kdy: 17. 07. 2018, 10:29:28 »
Výborně. To jsem potřeboval. Nakolik je ctrl intuitivní netuším, ale vzhledem k tomu, že v tomto ohledu zcela změnili chování, čekal bych, že na to uživatel upozorní. Pokud tomu tak je, bohužel jsem to přehlédl.

Mapa

Re:mapy.cz aneb inovace služeb na seznamu
« Odpověď #3 kdy: 17. 07. 2018, 13:02:15 »
Citace
To už nyní nefunguje, protože nějakého inteligenta napadlo, že do mapy půjdou přidat body pouze dva - start a cíl.
Nejakeho inteligenta napadlo moznost pridavat prechodne body cez pravu cast obrazovky - medzi start a stop bodmi mas take "plus".

qwertz

Re:mapy.cz aneb inovace služeb na seznamu
« Odpověď #4 kdy: 17. 07. 2018, 13:19:03 »
Ano. Takto to funguje na mobilnich dotykovych zarizenich. Komfortu proteho naklikani trasy se to neblizi ani vzdalene.


líná ruka holé neštěstí

Re:Mapy.cz a přidání více bodů při plánování
« Odpověď #5 kdy: 22. 07. 2018, 21:09:40 »
plánování jsem nepoužíval (za to Měření trasy – což operuje s úsečky tam je vše při dobrem), nicméně si myslím, že normální jedinec má levou pařátu na to aby dyž to nefachčí zkusil Ctrl/Shift/Alt, třeba to dopadne
 ostatně jako je příklad když  zvolíš 3D mapu, tak taky kromě rotace musíš nějak dělat přesun nebo zoom, tak to je první co mě napadlo zvednou hnátu a dát ctrl,shift, taky to dopadlo