M.2 redukce na PCIe

Leoš

M.2 redukce na PCIe
« kdy: 19. 07. 2018, 10:29:39 »
Mám tuhle desku, kde mám PCIe slot obsazený (dual-LAN kartou). Zezadu je M.2 slot (M-key) pro SSD. Na AE mají takovou redukci (s prodloužením) na PCIe slot (ta M.2 karta je také M-key), do kteréhé bych potřeboval připojit ještě jednu LAN kartu.
Vím, že se tím prodloužením přenese pouze 1 PCIe linka, ale to by mi stačilo. Je otázkou, když je ten slot pouze pro SSD (ale fyzicky má 4 PCIe linky), tak jestli by ta LAN karta fungovala? Také píšou u té redukce, že je pro grafickou kartu.

P.S. Ta cena není žádná darda, tak bych to asi risknul, ale pokud by měl někdo pozitivní zkušenost, tak bych byl za ní vděčen.


j

Re:M.2 redukce na PCIe
« Odpověď #1 kdy: 19. 07. 2018, 10:44:18 »
Fungovat by ti to normalne melo, celkem bezne se takhle pripojujou veci do vsemoznych pidistroju, ktery casto ani nic jinyho nez M.2 nemaj. Spis je to o ty redukci.

lopata

Re:M.2 redukce na PCIe
« Odpověď #2 kdy: 19. 07. 2018, 10:57:32 »
To USB reseni je aktivni - prevadi se PCIe linky z m.2 slotu na USB a pak z USB zpet na PCIe linku/y do PCIe konektoru.

Nebo je to USB reseni jen pasivni kdy ten USB kabel funguje jen jako vodic / prodlouzeni pro ty PCIe linky z m.2 slotu?

Diky za objasneni od nekoho kdo se v tom opravdu vyzna ;)

Leoš

Re:M.2 redukce na PCIe
« Odpověď #3 kdy: 19. 07. 2018, 11:19:16 »
Já jsem to pochopil, že je to prodloužení té jedné PCIe linky, akorát použili USB kabel.

j

Re:M.2 redukce na PCIe
« Odpověď #4 kdy: 19. 07. 2018, 11:31:53 »
Já jsem to pochopil, že je to prodloužení té jedné PCIe linky, akorát použili USB kabel.
Tos pochopil spravne ... a prave proto sem psal, ze zalezi na ty redukci, protoze treba i jen blbej kabel muze tvy snahy zhatit. A to bez vyzkouseni stejne nezjistis.


Alkel U3

Re:M.2 redukce na PCIe
« Odpověď #5 kdy: 19. 07. 2018, 11:35:36 »
To USB reseni je aktivni - prevadi se PCIe linky z m.2 slotu na USB a pak z USB zpet na PCIe linku/y do PCIe konektoru.

Nebo je to USB reseni jen pasivni kdy ten USB kabel funguje jen jako vodic / prodlouzeni pro ty PCIe linky z m.2 slotu?

Diky za objasneni od nekoho kdo se v tom opravdu vyzna ;)

USB3 kabely se používají pro PCIe risery a extendery, protože mají taky 2 diferenciální páry, akorát pro jednu PCIe linku. Je jednodušší použít široce rozšířené a ve velkém vyráběné kabely a konektory.

Re:M.2 redukce na PCIe
« Odpověď #6 kdy: 19. 07. 2018, 12:15:54 »
Já jsem to pochopil, že je to prodloužení té jedné PCIe linky, akorát použili USB kabel.

Souhlas. Aktivní šváby tam nikde nevidím a reverzně převést PCI target na USB hostitele dost dobře nejde. Ne transparentně, aby s tím pak chodily nativní PCI drivery na hostitelském CPU. A pak USB3 má kromě dvou párů i dost vysokou jmenovitou šířku pásma, aby skrz to PCI-e 1.x normálně prolezla nastojato.