Větrání v domácím labu

O3

Větrání v domácím labu
« kdy: 16. 07. 2018, 21:02:20 »
Zdravím,
mám doma takovej home lab (mikrotik router, mikrotik switch, server, vše rackmount). Vyskytl se ale neočekávaný problém, a to ozón. Je zřetelně cítit, zejména když se vrátím domů a dlouho se nevětralo. Vím, že je to zdraví škodlivý plyn, silně reaktivní.
Nerad bych se svých hraček vzdal, ale zdraví mám jen jedno. Asi budu muset vymyslet nějaké věrtání.
Neřešili jste podobný problém?
« Poslední změna: 16. 07. 2018, 23:21:18 od Petr Krčmář »


Sten

Re:problém - ozón
« Odpověď #1 kdy: 16. 07. 2018, 21:50:43 »
A je to opravdu ozón? Ozón vzniká jiskřením, a jestli tam něco jiskří, tak to za chvíli chytí.

O3

Re:problém - ozón
« Odpověď #2 kdy: 16. 07. 2018, 22:03:06 »
A je to opravdu ozón? Ozón vzniká jiskřením, a jestli tam něco jiskří, tak to za chvíli chytí.

Je to opravdu ozón. Mám tam cca týden novou UPS Eaton Ellipse Pro. Ale nedokážu říct, jestli ten problém byl již dřív, jen jsem ho v poslední době začal víc vnímat. Pokusim se UPS dočasně odpojit a zjistím, jestli ozón zmizí.

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Větrání v domácím labu
« Odpověď #3 kdy: 16. 07. 2018, 23:42:07 »
neočekávaný problém, a to ozón
a máš to nějak změřený?
Nejsem si jistej, jestli v normálně fungující UPS může vznikat ozón.

Pokud tam máš větší laserovku, ok, pak je to možný.
Ale pokud ti smrdí UPSka, tak bych řekl že to je jen nějaký smrad z baterek.

Jinak v kopírovacích místnostech máme na ozón odvětrávání - je to prostě trubka ze stropu, která je přes nějaký větrák vyvedená ven.

Re:Větrání v domácím labu
« Odpověď #4 kdy: 17. 07. 2018, 11:51:10 »
neočekávaný problém, a to ozón
a máš to nějak změřený?
Nejsem si jistej, jestli v normálně fungující UPS může vznikat ozón.

Pokud tam máš větší laserovku, ok, pak je to možný.
Ale pokud ti smrdí UPSka, tak bych řekl že to je jen nějaký smrad z baterek.

Jinak v kopírovacích místnostech máme na ozón odvětrávání - je to prostě trubka ze stropu, která je přes nějaký větrák vyvedená ven.

Přesně tak, něco co „smrdí jako ozón“ nemusí ozón být. To samozřejmě neznamená, že to není zdraví škodlivé. Určitě bych to nechtěl dýchat. Čmuchem bych hledal zdroj a odstranil ho. Hádám vadný elektrolytický kondenzátor nebo akumulátor nebo se někde něco nezdravě vyhřejvá. Pokud by tam skutečně něco jiskřilo, tak je to donebevolající a taky je potřeba to napravit. Předpokládám, že tam nemáte CRT monitory, tam by mohl ozón taky vznikat, ale opět by to byla známka závady.


Lol Phirae

Re:Větrání v domácím labu
« Odpověď #5 kdy: 17. 07. 2018, 12:03:47 »
Ozón je úplná pitomost. A když zmiňuješ Eaton, jednou jsem natrefil na tenhle křáp. To byl smrad jak 14denní fusekle. Smrděl samozřejmě přímo ten plast, žádný ozón.

v trenkách

Re:Větrání v domácím labu - zjistit zdroj
« Odpověď #6 kdy: 22. 07. 2018, 21:03:29 »
a čuchal sis ke kartáčům motorů větráků? Odsud by mohlo pocházet to jiskření? Nebo nějak cívka na jejichž koncích se indukuje VV

phpkrál

Re:Větrání v domácím labu
« Odpověď #7 kdy: 22. 07. 2018, 21:40:03 »
Zdravím,
mám doma takovej home lab (mikrotik router, mikrotik switch, server, vše rackmount). Vyskytl se ale neočekávaný problém, a to ozón. Je zřetelně cítit, zejména když se vrátím domů a dlouho se nevětralo. Vím, že je to zdraví škodlivý plyn, silně reaktivní.
Nerad bych se svých hraček vzdal, ale zdraví mám jen jedno. Asi budu muset vymyslet nějaké věrtání.
Neřešili jste podobný problém?
Tohle téma je trollení dotažené na úplně nový level ... .

daemon

Re:Větrání v domácím labu
« Odpověď #8 kdy: 23. 07. 2018, 14:24:15 »
mám doma takovej home lab (mikrotik router, mikrotik switch, server, vše rackmount). Vyskytl se ale neočekávaný problém, a to ozón. Je zřetelně cítit

To je zajímavé, také mám domácí lab s mikrotikem, switchem a serverem. Žádný ozón tam ale cítit není. Možná to bude tím, že ty věci nejsou rackmount...

aabb

Re:Větrání v domácím labu
« Odpověď #9 kdy: 23. 07. 2018, 14:30:44 »
ozon vznika pri UV svetle s vlnovou dlzkou pod 300nm. Pri elektricom obluku (iskreni) vnizka UV svetlo -> ozon.
Nema ta UPS nahodou aj funkciu UV dezinfekcie vzduchu? :D

?

Re:Větrání v domácím labu
« Odpověď #10 kdy: 23. 07. 2018, 14:44:52 »
Pokud je to meth lab, dával bych na větrání pozor...