Soutěž: Gentoo desktop na největším šrotu

x.Dub

Re:Soutěž: Gentoo desktop na největším šrotu
« Odpověď #30 kdy: 16. 07. 2018, 15:27:36 »
Tak na mém nejstarším stroji by linux neběžel - a to asi ani ten nejstarší... Ale provozuji na něm FreeDOS včetně síťového stacku a běží na něm i ssh. :-) Dalším cílem je na něj dostat IPv6 :-D - mělo by to jít, ale zatím se nedaří. :-D Jinak je to AMD 80286 / 12 MHz s krásným 1MB RAM :-)


RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Soutěž: Gentoo desktop na největším šrotu
« Odpověď #31 kdy: 16. 07. 2018, 15:33:44 »
Ten IBM N2200 jsem mel taky, nebo ho mozna i mam.. ale ja ho bootoval snad ze site, kde bylo mozne udelat do Gentoo chroot a doinstalovat si veci skrze rychlejsi komp i bez distcc

balki

Re:Soutěž: Gentoo desktop na největším šrotu
« Odpověď #32 kdy: 16. 07. 2018, 15:51:36 »
Ale provozuji na něm FreeDOS včetně síťového stacku a běží na něm i ssh. :-)

Normalne sanka dolu, som prekvapeny, ze to 286 zvlada. Pouzival som sshdos na 486 SX, len mi nenapadlo, ze aj 286 by mohla nieco take stihat.  Celkom stylovy terminal k rasberry pi to moze byt :)

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Soutěž: Gentoo desktop na největším šrotu
« Odpověď #33 kdy: 17. 07. 2018, 08:00:05 »
S temahle zelezama je mnohem vetsi sranda nez se vsi tou plug-n-play pakazi dneska!
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Petr

Re:Soutěž: Gentoo desktop na největším šrotu
« Odpověď #34 kdy: 17. 07. 2018, 08:34:45 »
Tak na mém nejstarším stroji by linux neběžel - a to asi ani ten nejstarší... Ale provozuji na něm FreeDOS včetně síťového stacku a běží na něm i ssh. :-) Dalším cílem je na něj dostat IPv6 :-D - mělo by to jít, ale zatím se nedaří. :-D Jinak je to AMD 80286 / 12 MHz s krásným 1MB RAM :-)

Mám někde ve sklepě 286ku se 2MB RAM a s nainstalovaným Minixem.
A na půdě druhou podobnou, kde pod DOSem beží webový prohlížeč Arachne. Jen ta rychlost je fakt špatná, třeba google.com se načítá asi minutu. Nějaké info i s fotkama je tu: http://www.oldcomp.cz/viewtopic.php?f=55&t=3471

Vím, ani jedno není linux.


Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Soutěž: Gentoo desktop na největším šrotu
« Odpověď #35 kdy: 17. 07. 2018, 21:25:56 »
Docela koukám, kolik lidí tu má doma spoustu starýho HW, kterej je de facto k ničemu. Taky mám pád kousků, ani nevím proč... Nevíte někdo, proč to sbíráme a skladujeme? :)

balki

Re:Soutěž: Gentoo desktop na největším šrotu
« Odpověď #36 kdy: 17. 07. 2018, 21:40:30 »
Docela koukám, kolik lidí tu má doma spoustu starýho HW, kterej je de facto k ničemu. Taky mám pád kousků, ani nevím proč... Nevíte někdo, proč to sbíráme a skladujeme? :)

Miniaturizacia - ak by bol pocitac velky ako polka baraku, uz by to bol vacsi problem niekde skladovat a obcaz z toho vyfukat pavuky a pustit to :)

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Soutěž: Gentoo desktop na největším šrotu
« Odpověď #37 kdy: 19. 07. 2018, 07:07:13 »
Docela koukám, kolik lidí tu má doma spoustu starýho HW, kterej je de facto k ničemu. Taky mám pád kousků, ani nevím proč... Nevíte někdo, proč to sbíráme a skladujeme? :)
...vyfukat pavuky...
COŽE??? ;D

Vracím se po několika dnech k tématu. Přišel jsem totiž oznámit, že držitelem titulu "Zkompiloval jsem Liberoffice na totálním vraku" jsem v tuto chvíli já ;D Viz přlohu ;D

jablon

Re:Soutěž: Gentoo desktop na největším šrotu
« Odpověď #38 kdy: 19. 07. 2018, 07:38:55 »
Intel 75Mhz ... pravda je to jenom linux s mc, ale jde to :D

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Soutěž: Gentoo desktop na největším šrotu
« Odpověď #39 kdy: 19. 07. 2018, 11:10:51 »
Jen ještě dodám, že před šesti lety trvala kompilace Libreoffice na N455 12 hodin a 50 minut. Dnes je to na identickém hardware 1 den, 6 hodin a nějaké drobné.

kve

Re:Soutěž: Gentoo desktop na největším šrotu
« Odpověď #40 kdy: 19. 07. 2018, 17:29:44 »
Tak před 11, 12 lety jsem měl Gentoo na 433MHz Celeronu. Open Office to kompilovalo tak 16-17 hodin, podle toho, co jsem na tom během dne dělal. Když jsem se o víkendu vzbudil nějak brzo, kolem té páté, tak jsem to spustil, a kolem té desáté to skončilo a já mohl jít spát.

Dnes už na to kašlu. Ta má Sandy Bridge i7 už sice není úplně raketa, ale má to 24GB RAM, kompiluji z RAMdisku, ale i tak na některé balíky už kašlu. Chrome, LibreOffice, a možná i Firefox, to teď nevím, používám v binární podobě, bez vlastní kompilace.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Soutěž: Gentoo desktop na největším šrotu
« Odpověď #41 kdy: 20. 07. 2018, 08:03:27 »
Tak před 11, 12 lety jsem měl Gentoo na 433MHz Celeronu. Open Office to kompilovalo tak 16-17 hodin, podle toho, co jsem na tom během dne dělal. Když jsem se o víkendu vzbudil nějak brzo, kolem té páté, tak jsem to spustil, a kolem té desáté to skončilo a já mohl jít spát.

Dnes už na to kašlu. Ta má Sandy Bridge i7 už sice není úplně raketa, ale má to 24GB RAM, kompiluji z RAMdisku, ale i tak na některé balíky už kašlu. Chrome, LibreOffice, a možná i Firefox, to teď nevím, používám v binární podobě, bez vlastní kompilace.
Mě ten čas ani neštve. Prostě to pustím někdy večer a ráno to často bývá. Pokud ne, tak to prostě jede ještě přes den. Mám i5 750 (4x 2.66GHz) a na tom to šlape celkem rychle, i když už je to stará mašina. Samozřejmě na tom Atomu jsem to kompilovat teď čistě ze zvědavosti. Včera jsem zjistil, že Midori je fakt nepoužitelné, tak teď zkouším kompilovat Otter. Ten už ale jede přes distcc na i5 750 + Celeron 1037U, který má výkon na jádro +- jako ten i5 750. Celkem tedy jde o 6 jader, na tom Atomu nekompiluju, dělá jen administraci. Pokusů bylo dost, je načase začít fungovat.

I když takový Qt by taky hodilo slušný časy ;D

Re:Soutěž: Gentoo desktop na největším šrotu
« Odpověď #42 kdy: 21. 07. 2018, 08:19:33 »
Včera jsem zjistil, že Midori je fakt nepoužitelné, tak teď zkouším kompilovat Otter.
Na netbooku používam Falkon, je vcelku v pohode a hlavne žerie rádovo menej pamäte ako firefox. Pri 2GB RAM je to dosť dôležitá vlastnosť. Chcelo by to možnosť tvorby vlastných doplnkov. Ten najdôležitejší (Adblock) tam je.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Soutěž: Gentoo desktop na největším šrotu
« Odpověď #43 kdy: 01. 08. 2018, 14:41:46 »
Včera jsem zjistil, že Midori je fakt nepoužitelné, tak teď zkouším kompilovat Otter.
Na netbooku používam Falkon, je vcelku v pohode a hlavne žerie rádovo menej pamäte ako firefox. Pri 2GB RAM je to dosť dôležitá vlastnosť. Chcelo by to možnosť tvorby vlastných doplnkov. Ten najdôležitejší (Adblock) tam je.
Díky za tip. Zkusil jsem ho, ale padá mi, aniž by se stihnul spustit :-(

To už nefachají:
Midori (až příliš často zobrazuje hlášku, že s webem se stalo něco špatného nebo tak)
Epiphany (zřídka spadne nebo vyhodí hlášku podobnou té Midori)
Otter (nespustí se)
Falkon (nespustí se)

První dva jsou webkit-gtk, druhé dva jsou qtwebkit. Je tam zřejmé nějaké podivné společné chování podle backendu...

Ještě zkusím Qupzillu, pak už ale nevím. Nerad bych skončil na Chromium, Chrome nebo Firefoxu. Ani ne tolik kvlli času kompilace (to bude labůžo), ale kvůli nenažranosti jako takové.