Soutěž: Gentoo desktop na největším šrotu

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Soutěž: Gentoo desktop na největším šrotu
« kdy: 14. 07. 2018, 18:08:41 »
Už téměř 20 hodin mi tu na stole běží kompilace webkit-gtk na Intel Atom N455 a tak mě napadlo, jestli existují nějací další blázni, kteří provozují Gentoo desktop na nějakém podobném vraku... Tak se nebojte a přihlašte se - kdo má up-to-date Gentoo desktop (tedy s grafickým rozhraním a nějakým webovým prohlížečem) a na čem? Laťku jsem evidentně nasadil celkem vysoko (nízko?), tak se pochlubte, jestli je tu ještě větší blázen ;D

A protože píšu soutěž - Kdo bude mít největší šrot, na kterém provozuje Gentoo, ten vyhraje titul "Stydím se, že používám Gentoo na totálním vraku" a jako vítěz soutěže se bude muset povinně stydět ;D

Pokud by se tu fakt objevil nějaký magor jako já, tak můžeme poměřit sílu našich vraků, chtěl jsem říct strojů, na něčem jednoznačném, třeba jak dlouho trvá kompilace GCC a glibc

Já teď svoje čísla nemám, protože jedu čistou instalaci a ve stage3 už je zmíněné zkompilované, ale jakmile za tři dny dokompiluju webkit-gtk, tak na další týden spustím GCC a glibc ;D

Ultimátně můžeme vyhlásit ještě dodatečného vítěze titulu "Zkompiloval jsem Liberoffice na totálním vraku", pokud se teda někdo odváží...


Kit

Re:Soutěž: Gentoo desktop na největším šrotu
« Odpověď #1 kdy: 14. 07. 2018, 18:16:37 »
Na mnohem horším vraku provozuji Ubuntu, ale kompilovat některou z jeho komponent jsem se neodvážil.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Soutěž: Gentoo desktop na největším šrotu
« Odpověď #2 kdy: 14. 07. 2018, 18:19:21 »
Na mnohem horším vraku provozuji Ubuntu, ale kompilovat některou z jeho komponent jsem se neodvážil.
Proboha, co existuje horšího? Pravda, mám ještě Atom N270, ale ten provozuju headless... A pak mám ještě starší (cca 2006?) Pentium M, ale to je oproti Atomům dělo!

Kit

Re:Soutěž: Gentoo desktop na největším šrotu
« Odpověď #3 kdy: 14. 07. 2018, 18:25:13 »
Na mnohem horším vraku provozuji Ubuntu, ale kompilovat některou z jeho komponent jsem se neodvážil.
Proboha, co existuje horšího? Pravda, mám ještě Atom N270, ale ten provozuju headless... A pak mám ještě starší (cca 2006?) Pentium M, ale to je oproti Atomům dělo!

Nějaký Celeron 700 MHz, 256 MB RAM, 2 GB HDD. Dá se to.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Soutěž: Gentoo desktop na největším šrotu
« Odpověď #4 kdy: 14. 07. 2018, 18:26:18 »
Na mnohem horším vraku provozuji Ubuntu, ale kompilovat některou z jeho komponent jsem se neodvážil.
Proboha, co existuje horšího? Pravda, mám ještě Atom N270, ale ten provozuju headless... A pak mám ještě starší (cca 2006?) Pentium M, ale to je oproti Atomům dělo!
Nějaký Celeron 700 MHz, 256 MB RAM, 2 GB HDD. Dá se to.
Ač nerad, musím objektivně přiznat, že máš větší šrot.


Kit

Re:Soutěž: Gentoo desktop na největším šrotu
« Odpověď #5 kdy: 14. 07. 2018, 18:37:25 »
Nějaký Celeron 700 MHz, 256 MB RAM, 2 GB HDD. Dá se to.
Ač nerad, musím objektivně přiznat, že máš větší šrot.

Mám tady ještě jeden funkční šrot s Linuxem, který jede na 40 MHz s 4 MB RAM, ale už ho nepoužívám.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Soutěž: Gentoo desktop na největším šrotu
« Odpověď #6 kdy: 14. 07. 2018, 19:00:54 »
Mám tady ještě jeden funkční šrot s Linuxem, který jede na 40 MHz s 4 MB RAM, ale už ho nepoužívám.
Je pravda, že takový stroje si pamatuju, dokonce jsem na nich leckde i hrával, ale nikdy jsem doma žádnej tak starej/pomalej neměl, natož abych na něm sám něco provozoval.

balki

Re:Soutěž: Gentoo desktop na největším šrotu
« Odpověď #7 kdy: 14. 07. 2018, 20:27:56 »
Mám tady ještě jeden funkční šrot s Linuxem, který jede na 40 MHz s 4 MB RAM, ale už ho nepoužívám.
Je pravda, že takový stroje si pamatuju, dokonce jsem na nich leckde i hrával, ale nikdy jsem doma žádnej tak starej/pomalej neměl, natož abych na něm sám něco provozoval.

Ja som mal 486 sx 33 MHz 4 MB ram, bezal som na nom mulinux a bezalo to strasne pomaly. Najvacsi uspech, co som na tom dosiahol bolo, ze som vzdialene na rychlejsom pocitaci (athlon?) pustil aplikaciu v x-win. Na tom uz aj bash bezal pomaly, ze bieda ...  Ale tak, ak by bol clovek masochosta, tak by na tom bars aj diplomovu pracu v "ed" napisal :) (mozno)

Ale tak, na vacsich rarohach bezal xenix alebo minix ...

#

Re:Soutěž: Gentoo desktop na největším šrotu
« Odpověď #8 kdy: 14. 07. 2018, 20:50:57 »
No zrovna webkit, je mimo Chrome a Libreoffice snad nejvetsi opruz celkove :) (rozumej chrome i LO jedin -bin)

Dnes sem se zrovna zbavil posledni dep na dev-qt/qtwebengine a upgrade qt misto 4h byl za hodku (i7 ntb), asi ty webovy vecicky proste trosku prehani, co maj resit.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Soutěž: Gentoo desktop na největším šrotu
« Odpověď #9 kdy: 14. 07. 2018, 21:05:43 »
No zrovna webkit, je mimo Chrome a Libreoffice snad nejvetsi opruz celkove :) (rozumej chrome i LO jedin -bin)

Dnes sem se zrovna zbavil posledni dep na dev-qt/qtwebengine a upgrade qt misto 4h byl za hodku (i7 ntb), asi ty webovy vecicky proste trosku prehani, co maj resit.
Mám pocit (musel bych pustit další počítae, abych to ověřil/potvrdil), že webkit a Chrome už dokonce trvají dýl, než LO. Já jsem ale zastánce kompilace... Většinou je to přes noc, což mi nevadí. Ale na tom Atomu je to extrém, už se to blíží ke 24 hodinám :-D I když Libreoffice před lety trvaly na tom CPU asi 1 den a 12 hodin.

#

Re:Soutěž: Gentoo desktop na největším šrotu
« Odpověď #10 kdy: 14. 07. 2018, 21:22:28 »
Pokrok nezastavis, Openoffice na P4 tehdy jen 12h :) ... ale chtely strasne moc pameti a mista (na tu dobu).

ET

Re:Soutěž: Gentoo desktop na největším šrotu
« Odpověď #11 kdy: 14. 07. 2018, 21:29:02 »
Asi by bylo dobry zavrit ten stroj do mrazaku, abys ho neupekl :)
btw: vis, ze muzes kompilovat na mensim srotu ( e.g. https://wiki.gentoo.org/wiki/Distcc ) ?

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Soutěž: Gentoo desktop na největším šrotu
« Odpověď #12 kdy: 14. 07. 2018, 21:44:23 »
Asi by bylo dobry zavrit ten stroj do mrazaku, abys ho neupekl :)
btw: vis, ze muzes kompilovat na mensim srotu ( e.g. https://wiki.gentoo.org/wiki/Distcc ) ?
Neupeče se, nemá na to dost velkej příkon ;D Atom by se asi uchladil i bez chladiče.

Distcc vím, znám, mám na dvou mašinách (celkem slušných 6 jader), nicméně potřebuju zjistit, jak na tom Atomu pojede nějakej prohlížeč a až podle jeho použitelnosti chci donastavit a dotahat zbytek systému - a s ním, resp. před ním, i to distcc

Re:Soutěž: Gentoo desktop na největším šrotu
« Odpověď #13 kdy: 14. 07. 2018, 22:29:12 »
ja som mal doma funkcne masiny od 286-ky az po pentium... 286-ka odisla ako prva - kondiky na maticnej, tak som to vyhodil... tesne po nej sa to stalo aj 386-ke - tej mi je teraz luto - skoda, ze som to tiez vyhodil, lebo to bol moja prva masina (286-ku som zohnal az neskor za odvoz - "do zbierky"). Uz mi ostala len 486-ka dx2 a nejaky pentium... oba som pred casom vytiahol, reku ze skusim na tom rozbehat nejaky stary linux, alebo aspon dos na hry... bohuzial obidva mrtve, takze asi pojdu na stenu ako dekoracia :D okrem toho som mal este nejake athlony xp, tie to uz maju tiez za sebou...
Vy ste windowsáci, ja už nie... Čo bolo, to bolo. Terazky som Linuxák.

Re:Soutěž: Gentoo desktop na největším šrotu
« Odpověď #14 kdy: 15. 07. 2018, 08:44:43 »
No tak kondenzátory po 20-30 letech (z toho to 2/3 času nebylo pod proudem), hlavně ty no-name šunty, kupodivu odejdou. Nic, co se nedá napravit výměnou, že :)
Ten, kdo umí, snadno poradí tomu, kdo neumí, či opraví rozbité věci, aby nadále sloužily. Nikoho neodmítne a s každou výzvou se zdokonaluje. Ten, kdo ví, je tedy učitelem toho, kdo neví, který pro něj představuje lekci. Kdo si neváží učitele nebo nové lekce, bude bloudit, i kdyby byl sebechytřejší.