Deploy web aplikace na linuxový server

kraxna

Re:Deploy web aplikace na linuxový server
« Odpověď #30 kdy: 11. 07. 2018, 18:04:45 »

Harrison jede na .NETu a kde se dá, tak .NET Core. :)

Tak to nepouzit na deployment v tom pripade docker je velka skoda, vzdyt to ma i oficialni, podporovane, images :-)


harrison314

Re:Deploy web aplikace na linuxový server
« Odpověď #31 kdy: 12. 07. 2018, 09:21:47 »
Dane aplikacie co potrebujem su v .Net Core (weby a REST-ove sluzby), ale vramci firmy su to aj nejake aplikacie napisane v C++.
No primarne .Net Core a ten sa na linuxe demonizuje ako nativna aplikacia, preto som sa pytal na ne, plus tie apky co nasadzujeme u seba su pisane ako 12 faktorove aplikacie (viac ci menej).

.NET Core ano a docela dobre :-) Ale zatim se to moc nepouziva jeste, je to pomerne nova technologie.

Praveze pouziva, mame to uz dva roky v prudukcii a maximalna spokojnost, plus co robia znami vo firmach, tak ti webovy tiez prechazdaju na .Net Core.

Ano, keby mozem pouzit docker v produkcii, tak to by mi velmi pomohlo, prakticky vysteky navody od buildu, CI, DI az po nasadenie su pre Docker, potom Azure a AWS, preto sa pytam tu.

.

Re:Deploy web aplikace na linuxový server
« Odpověď #32 kdy: 12. 07. 2018, 20:38:00 »
1. V dotazu není o Javě ani zmínka, přesto je nabízen Maven/Tomcat jako velice specifické řešení, nic univerzálního
2. To jste vytrhl z kontextu, ten Tomcat se vztahuje na konkrétní ukázku konfigurace, předtím nabízí Maven deploy plugin nebo springboot

No, hezky, az na takovy drobny detail, ze ten maven deploy plugin univerzalni je. Neni tim problem treba deployovat PHP nebo React aplikaci, ci cokoliv jineho, protoze Deploy plugin resi prenos artifaktu a absolutne neresi co za artifkat to je.

A svete div se, ono se to obcas pouziva i na jine veci nez je Java - treba kvuli nativni integraci Mavenu v Jenkinsu.
Nic proti, ale jen jsi potvrdil, co jsem dříve psal. To, že je to univerzální, je celkem logické, kdyby to nebylo univerzální, tak by to dnes dost dobře nemohlo fungovat. Ono světe div se, v podstatě všechny platformní deployment systémy umí deployovat cokoliv. Problém je to, že pokud nepoužívám Javu, nebudu se kvůli deploymentu učit Maven a jeho pluginy. Kdybych ti na deployment jaru doporučoval Capistrano, taky by ses na mně díval jak na blázna. A taky mají hned na titulní stránce napsáno "for any language". A budeš se divit, naučit se to Capistrano je jednodušší než ten Maven. :)

Re:Deploy web aplikace na linuxový server
« Odpověď #33 kdy: 12. 07. 2018, 21:43:57 »
Dane aplikacie co potrebujem su v .Net Core (weby a REST-ove sluzby), ale vramci firmy su to aj nejake aplikacie napisane v C++.
No primarne .Net Core a ten sa na linuxe demonizuje ako nativna aplikacia, preto som sa pytal na ne, plus tie apky co nasadzujeme u seba su pisane ako 12 faktorove aplikacie (viac ci menej).

Hm, zajimave, ja jsem opustil net zejmena kvuli opusteni windows platformy cca 10 let zpatky a presel jsem na javu, ale core vypada zajimave no. Nasel jsem tenhle link, ze to jde ve visual studiu, otazka je, jestli to krome azure podporuje i regular nasazeni na nejaky:
https://github.com/Microsoft/code-challenges/tree/master/Labs/Continuous%20Deployment%20of%20ASP.NET%20Core%20Websites%20to%20Azure%20with%20VSTS

Asi bych dal sanci i Travis CI, nebo Gitlab CI:
https://medium.com/@pjbgf/configuring-ci-for-net-core-using-travis-ci-and-xunit-cc0f809df4fb

Re:Deploy web aplikace na linuxový server
« Odpověď #34 kdy: 12. 07. 2018, 22:00:19 »
1. V dotazu není o Javě ani zmínka, přesto je nabízen Maven/Tomcat jako velice specifické řešení, nic univerzálního
2. To jste vytrhl z kontextu, ten Tomcat se vztahuje na konkrétní ukázku konfigurace, předtím nabízí Maven deploy plugin nebo springboot

No, hezky, az na takovy drobny detail, ze ten maven deploy plugin univerzalni je. Neni tim problem treba deployovat PHP nebo React aplikaci, ci cokoliv jineho, protoze Deploy plugin resi prenos artifaktu a absolutne neresi co za artifkat to je.

A svete div se, ono se to obcas pouziva i na jine veci nez je Java - treba kvuli nativni integraci Mavenu v Jenkinsu.
Nic proti, ale jen jsi potvrdil, co jsem dříve psal. To, že je to univerzální, je celkem logické, kdyby to nebylo univerzální, tak by to dnes dost dobře nemohlo fungovat. Ono světe div se, v podstatě všechny platformní deployment systémy umí deployovat cokoliv. Problém je to, že pokud nepoužívám Javu, nebudu se kvůli deploymentu učit Maven a jeho pluginy. Kdybych ti na deployment jaru doporučoval Capistrano, taky by ses na mně díval jak na blázna. A taky mají hned na titulní stránce napsáno "for any language". A budeš se divit, naučit se to Capistrano je jednodušší než ten Maven. :)

Nic proti, ale ty pises, jednou, ze to neni univerzalni a podruhe pises, ze je logicke, ze to univerzalni je... a ja nic nevytrhavam z kontextu.

Dale jsem nasel .NET Core Maven Plugin, ale nevim, jak je stabilni a jestli umi vsechno, co potrebujes :-)))
https://github.com/nicodewet/dotnet-maven-plugin

Maven a .NET Core are friends :D

Kazdopadne sem harrisone postni, jak si to nakonec vyresil.
« Poslední změna: 12. 07. 2018, 22:03:29 od Ladislav Jech »


harrison314

Re:Deploy web aplikace na linuxový server
« Odpověď #35 kdy: 13. 07. 2018, 08:25:52 »
Dane aplikacie co potrebujem su v .Net Core (weby a REST-ove sluzby), ale vramci firmy su to aj nejake aplikacie napisane v C++.
No primarne .Net Core a ten sa na linuxe demonizuje ako nativna aplikacia, preto som sa pytal na ne, plus tie apky co nasadzujeme u seba su pisane ako 12 faktorove aplikacie (viac ci menej).

Hm, zajimave, ja jsem opustil net zejmena kvuli opusteni windows platformy cca 10 let zpatky a presel jsem na javu, ale core vypada zajimave no. Nasel jsem tenhle link, ze to jde ve visual studiu, otazka je, jestli to krome azure podporuje i regular nasazeni na nejaky:
https://github.com/Microsoft/code-challenges/tree/master/Labs/Continuous%20Deployment%20of%20ASP.NET%20Core%20Websites%20to%20Azure%20with%20VSTS

Asi bych dal sanci i Travis CI, nebo Gitlab CI:
https://medium.com/@pjbgf/configuring-ci-for-net-core-using-travis-ci-and-xunit-cc0f809df4fb

Prve je Azure (Kudu) a druhe je len build a testovanie. Nic s toho nepomoze na onpremis.

Dale jsem nasel .NET Core Maven Plugin, ale nevim, jak je stabilni a jestli umi vsechno, co potrebujes :-)))
https://github.com/nicodewet/dotnet-maven-plugin

To je sice pekne, ale kvoli tomu nebudem zavadzat do infrastruktury javu.


Dam vediet co nakoniec nie ze fungovalo, ale uzniesol sa konsenzus medzi adminmi, security a devom. To je tak na dva tri mesiace.

Dzavy

Re:Deploy web aplikace na linuxový server
« Odpověď #36 kdy: 13. 07. 2018, 10:34:44 »
Z kazdyho buildu udelat rovnou RPM/DPG/whatever a deployovat to pomoci puppet+hiera/ENC, kde jenom zmenis v parametru verzi. Konfiguraky spravovany puppetem, v RPM budou s %config(noreplace). Nejjednodussi puppet manifest by vypadal asi nejak takhle:
Kód: [Vybrat]
  file { "konfigurak":
    ensure => file,
    content => template("cesta_k_erb"),
  }

  package { "nazev-rpmka":
    ensure => "${hiera_promenna_s_verzi}",
    require => File["konfigurak"],
    notify => Service["tomcat"],
  }