V IT už je teď každý inženýr?

Lampár

Re:V IT uz je ted kazdy inzenyr?
« Odpověď #15 kdy: 19. 06. 2018, 16:00:37 »
Čemu se dívíš? Uklízečka u nás na oddělení (dělám v mezinárodní firmě) má v pozici napsáno "operational support engineer" a v seznamu zaměstnanců je vedena jako projektová manažerka infrastruktury.


CoffeeMan

Re:V IT uz je ted kazdy inzenyr?
« Odpověď #16 kdy: 19. 06. 2018, 16:16:05 »
Na střední si nikdo nenechá říkat profesore, jestliže profesorem jmenován nebyl. Jestli si tak někdo nechává říkat, tak je to pěkný pšouk.

My jsme měli na průmce tělocvikáře a ten si na oslovení pan profesor zakládal.


Pšouk :o

anonym

Re:V IT uz je ted kazdy inzenyr?
« Odpověď #17 kdy: 19. 06. 2018, 16:18:34 »
V korporátu jsi byl nejdříve Software Developer a pak vyšší titul byl Software egineer. Tehda mě nenapadlo, že i uklízečky na západě pojmenují jako engineer. Takže asi junioři tam mají nižší hodnost než uklízečky nebo co :-D

CoffeeMan

Re:V IT uz je ted kazdy inzenyr?
« Odpověď #18 kdy: 19. 06. 2018, 16:21:55 »
Čím více proužků, tím více Adidas.

Tommm

Re:V IT uz je ted kazdy inzenyr?
« Odpověď #19 kdy: 19. 06. 2018, 16:23:13 »
V korporátu jsi byl nejdříve Software Developer a pak vyšší titul byl Software egineer. Tehda mě nenapadlo, že i uklízečky na západě pojmenují jako engineer. Takže asi junioři tam mají nižší hodnost než uklízečky nebo co :-D

Netusim kolik berou uklizecky v Praglu, ale kdyz sem zacinal s praci v korporatu jako ucho 1 rok po stredni, tak mi prislo ze beru cca jak ona a sem asi tak o parnik min dulezitej. Kdyz sem byl tejden pryc, tak si toho nikdo nevsiml a vsem to bylo fuk. Kdyz tam nebyla uklizecka, tak to bylo videt druhej den.


Eeditel

Re:V IT uz je ted kazdy inzenyr?
« Odpověď #20 kdy: 19. 06. 2018, 16:25:27 »

My jsme měli na průmce tělocvikáře a ten si na oslovení pan profesor zakládal.


Tak Zahrádka byl magor sam o sobe. Taky ho stihl spravedlivy trest.

CoffeeMan

Re:V IT uz je ted kazdy inzenyr?
« Odpověď #21 kdy: 19. 06. 2018, 16:43:21 »
V korporátu jsi byl nejdříve Software Developer a pak vyšší titul byl Software egineer. Tehda mě nenapadlo, že i uklízečky na západě pojmenují jako engineer. Takže asi junioři tam mají nižší hodnost než uklízečky nebo co :-D

Netusim kolik berou uklizecky v Praglu, ale kdyz sem zacinal s praci v korporatu jako ucho 1 rok po stredni, tak mi prislo ze beru cca jak ona a sem asi tak o parnik min dulezitej. Kdyz sem byl tejden pryc, tak si toho nikdo nevsiml a vsem to bylo fuk. Kdyz tam nebyla uklizecka, tak to bylo videt druhej den.

Však taky sen o úklidové firmě je vlastní nejedné paničce v domácnosti. Dají se na tom udělat velice slušné peníze...

... a jestli jste tam nevydrželi jeden den bez uklízečky, tak se tedy máte čím chlubit. Pyžmoni :D

uuuuuuuu

Re:V IT uz je ted kazdy inzenyr?
« Odpověď #22 kdy: 19. 06. 2018, 16:47:21 »

My jsme měli na průmce tělocvikáře a ten si na oslovení pan profesor zakládal.


Nejake zajimave detaily z nataceni co se prihodilo panu profesorovi z telocviku?

Tak Zahrádka byl magor sam o sobe. Taky ho stihl spravedlivy trest.

Unknown

Re:V IT uz je ted kazdy inzenyr?
« Odpověď #23 kdy: 19. 06. 2018, 16:58:45 »
Pšouk :o

Mate problemy se zazivanim?

Unknown

Re:V IT uz je ted kazdy inzenyr?
« Odpověď #24 kdy: 19. 06. 2018, 17:00:08 »
A já myslel, že už je v ČR ustálena "kosmetička podlahových krytin".

Ja videl "Manazerka pro styk s necistotou"

honzik

Re:V IT už je teď každý inženýr?
« Odpověď #25 kdy: 19. 06. 2018, 21:12:01 »
Citace
Ja videl "Manazerka pro styk s necistotou"

http://nd05.jxs.cz/475/425/ae80575c43_83927692_o2.png

MKzB

Re:V IT už je teď každý inženýr?
« Odpověď #26 kdy: 19. 06. 2018, 22:19:52 »
A tak to dopadá, když má titul před jménem pomalu každý blbec.
Na gymplu (na přelomu století) jsme učitele oslovovali vždy pane profesore bez ohledu na titul který měli: většinou Mgr., rakušáci Mag., našel by se tam i RNDr., Ing., PhDr.
Lékaře jsme vždy oslovovali pane doktore (s výjimkou primáře). Dnes je v módě oslovovat i lékaře příjmením apod., protože MUDr. Google přece ví všechno.

Slovo manažer je v naší společnosti poněkud zprofanováno. Každý si představí kravaťáka, který většinou sedí v kanclu, plodí nějaké nesmyslné grafy, beze šílené prachy a všichni podřízení se ho bojí.

Česky bych to přeložil jako "vedoucí", takže to klidně může být vedoucí prodavačka prodejny Jednoty na vesnici, kde je na všechno sama (i úklid), šéf stavební party apod.

A titul Ing. je poněkud nespecifický, protože na první pohled nevím, zda dotyčný vystudoval těžkou strojárnu, nebo ho dostal skoro zadarmo na hnojárně.

JSH

Re:V IT uz je ted kazdy inzenyr?
« Odpověď #27 kdy: 19. 06. 2018, 22:55:37 »
Ja videl "Manazerka pro styk s necistotou"
Tak styk s nečistotou, jo?

jk

Re:V IT uz je ted kazdy inzenyr?
« Odpověď #28 kdy: 20. 06. 2018, 14:26:01 »
Objev Ameriky. Já tuhle viděl dokument a k tomu bylo: "... a jeho syn mává na tatínka inženýra lokomotivy..." Já dám pracku do ohně, že to byl obyčejný strojvedoucí.
To je ve skutečnosti správně, jako inženýr (ingénieur, ingeniator) se strojvedoucí (ingenium -- stroj) za rané průmyslové revoluce označoval.

SB

Re:V IT uz je ted kazdy inzenyr?
« Odpověď #29 kdy: 20. 06. 2018, 14:43:40 »
Na střední si nikdo nenechá říkat profesore, jestliže profesorem jmenován nebyl. Jestli si tak někdo nechává říkat, tak je to pěkný pšouk.

Ono je kapinku vhodné rozlišovat středoškolského profesora od akademického titulu.